QDY Оџак за Чистење со Четка Оџак Убедливо Камшик Почиста Камшик Алатки Флексибилни Ротари Систем 6/8/10/12 Прачки Вежба за Полнење Погон,12m

QDY Оџак за Чистење со Четка Оџак Убедливо Камшик Почиста Камшик Алатки Флексибилни Ротари Систем 6/8/10/12

DEN 974.40

Неодамнешно

Това е достапна

◈ Трајни најлон прачки - На Kimney Флексибилни Чистење Комплет вклучува 6/8/10/12 прачки, секој род мерки 1 метар долг.Изработени од најлон, издржливост, еластичност и хемиска отпорност.Дизајниран со круг додатоци, тоа нема да го оштети каминот кога се движат. ◈ Понатаму и Назад - Со флексибилни четка глава, оваа оџакот издржам е лесно да се врти со голема брзина со една вежба.Тоа ви овозможува да направите вашата вежба толку многу напред и назад. ◈ Лесно да се инсталира - Трајни прачки на овој ротари оџак чистење на системот со soot камерата може да се додадат или расклопуваат за прилагодување на должината на цевката.Лесно да завртка и да се поврзете, тоа не е отстранет. ◈ Лесно ракување - Оџак Чистење Комплет поддржува електрични издржам и прирачник издржам.Едноставно поврзете со електрична вежба и ефикасно да се исчисти недостаток на soot.Задржи вашето семејство безбедно и да се врати на чистење на оџакот. ◈ Односи со јавноста - Нашите флексибилни прачки се криви и дојдов до 45 степени за да се чисти и да одат на аглите.На chiffler може да се чистат сите форми на метал или тула chimneys. ◈ Функција : 1. Принудени понесете ја елиминира повеќе депозити од традиционалните издржам и е далеку од сите пушат канали и нерѓосувачки челик облоги.2. На Kimney Комплет вклучува прачка 6/8/10/12, чистење на главата, вежба адаптер и Ален копче.3. Оџак чистење род е високо квалитетен производ со цел да се исчисти тесен слој облини и двоен ѕид камин.4. Нашите флексибилни род може да се чистат круг затворен облини и агли од 45 степени.Компактен, лесен и пренослив.◈ Објаснување : 1. Корисни високи перформанси оџак род.2. Мал тесен и свиткана оџак дека се користи за чистење на шпоретот.3. Лесно да се соберат и расклопување, неколку прачки може да се поврзе да се прошири опсегот.◈ Спецификација : Материјал : најлон.Главната боја : white Total должина : 6/8/10/12 meters Brush должина : 30 mm Brush чистење опсег : 4 "-12"Големина на машки навој : 1/2 "◈ Пакет содржина : 6/8/10/12 x Камин rod1 x Четка Head1 x вежба адаптер◈ Како да го користите : - Чекор 1 : Поврзете го прачки, еден по еден - Чекор 2 : се Држиме на влакната со стап - Чекор 3 : ставете ги четка во чад од оџакот - Чекор 4 : Слајд прачка преку fume duct - Чекор 5 : Место на вежба на прачка - Чекор 6 : Започнете со чистење на оџакот.

Material: nylon.
Main color: white
Total length: 6/8/10/12 meters
Brush length: 30 mm
Brush cleaning range: 4 -12
Size of the male screw: 1/2
◈ Package content:
6/8/10/12 x Fireplace rod :
1 x Brush Head :
1 x drill adapter :
◈ How to use:
- Step 1: Connect the rods one by one
- Step 2: Stick the bristles with a stick
- Step 3: Put the brush in the smoke duct
- Step 4: Slide the rod through the fume duct
- Step 5: Place the drill on the rod
- Step 6: Start cleaning the chimney.

Додатоци на производот

QDY -Оџак Издржам Комплет, Оџак за Чистење со Четка Камин Flue Издржам Почиста Алатки Ротари Систем 6/8/10/12 Неодамнешно
QDY -Оџак Издржам Комплет, Оџак за Чистење со Четка Камин Flue Издржам Почиста Алатки Ротари Систем 6/8/10/12

♥ ТРАЈНИ НАЈЛОН ПРАЧКИ прачки изработени од најлон, трајни, еластична, и хемиски отпорни.Дизајниран со

DEN 2234.40