Orenco Оригинали Петар Копа во Дворот од Beatrix Потер Смета Крстот Бод Шема

Orenco Оригинали Петар Копа во Дворот од Beatrix Потер Смета Крстот Бод Шема

DEN 287.76

Неодамнешно

Това е достапна

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов производ.Конец и Ткаенина НЕ се вклучени.Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Оваа набавка е за хартија табелата само.Мора да ги купите Конец и Ткаенина одделно.Се искачила за 14 смета ткаенина.Заврши големина е од 8 инчи (112 бода) од 10 инчи (140 бода).Табелата користи до 48 бои DMC Памук Конец.Целосна бода само.Без половина бода и не backstitching е потребно.Ние нудиме две графики и печатени во црно мастило на светли бели 11" од 17" хартија.Приказ #1 е една страница преглед на табелата.Табелата број 2 е 4-страница зголемена шема која работите од.Ова е крстот-бод шема, а не завршен производ.Тоа не е комплет, и не содржи конец или ткаенина.Оваа набавка е за хартија шема и не содржи конец или ткаенина.Оваа табела е инспириран од уметноста на Хелен Beatrix Потер, 1866 – 1943 година, кој беше еден македонски автор, illustrator, природен научник и conservationist најдобро позната по нејзината креативни книги за деца кој животни, како што се оние во Приказната на Питер Зајакот кој се слави Британски хоризонтален и во земјата живот.Beatrix Потер верува неа инспирација за пишување дојде од три работи.Прво, нејзините предци кои беа hardheaded, тврдоглави фолк, генерации на yeomen и ткајачки на Lancashire, Англија.Второ, фактот дека таа помина многу од нејзиното детство во Шкотскиот Висорамнини, со хајленд е медицинска сестра кои верувале во самовили, вештерки и кои реков многу приказни.И трето, нејзиниот неверојатно добра меморија.

Додатоци на производот

Памук Везови Aida Ткаенина Ткаенина Платно // Крст Бод Aida Ткаенина Ткаенина Платно Aida Крпа // 18CT/16CT/14CT/11CT/9CT Неодамнешно
Памук Везови Aida Ткаенина Ткаенина Платно // Крст Бод Aida Ткаенина Ткаенина Платно Aida Крпа // 18CT/16CT/14CT/11CT/9CT

Боја : Бела, Големина : 150x200cm, Крстот Бод Ткаенина КТ број : 9 CT.Материјал : 100% Памук.Стил : Модерна.Надворешн

DEN 2148.00
Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, DIY Полн Круг Вежба Дијамант Уметност Животно Лав,Дијамант Точки Неодамнешно
Петар Бен Зајакот Снег Топката Борбата Инспириран од Beatrix Потер Смета Крстот Бод Шема Неодамнешно
Петар Бен Зајакот Снег Топката Борбата Инспириран од Beatrix Потер Смета Крстот Бод Шема

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов

DEN 287.76
DIY 5D Дијамант Слика од Бројот Колекции feilin Целосна Вежба Дијамант Вез за Полнење Крстот Бод Сликарство Неодамнешно
DIY 5D Дијамант Слика од Бројот Колекции feilin Целосна Вежба Дијамант Вез за Полнење Крстот Бод Сликарство

❤️ Дијамантите не се за јадење, ве молиме не дозволувајте деца да си играат, па како не, да се проголта о�

DEN 1644.00
F Fityle 500 Парчиња Хексагонални англиски Хартија Piecing Quilting Шаблони DIY Занает 26mm Неодамнешно
F Fityle 500 Парчиња Хексагонални англиски Хартија Piecing Quilting Шаблони DIY Занает 26mm

* Голема шаблони за quilting и комбинација и други DIY Уметнички занаети Погоден за шиење, плетење и капчиња п�

DEN 263.76
Renzhe Quilting Шаблони, Хартија Piecing Форми, Цвет Во Градината Образец Piecing Дефиниција Неодамнешно
Renzhe Quilting Шаблони, Хартија Piecing Форми, Цвет Во Градината Образец Piecing Дефиниција

ЗДРАВ МАТЕРИЈАЛ Направен од хардобложена хартија која може да издржи повеќе usages.КАКО ДА се НАПРАВИ ТОА

DEN 100.56
XSRJ Паднатите Лисја Геометриски Дизајн Тема Слика 126cm Помине Налепница (Боја : 1pc) Неодамнешно
XSRJ Паднатите Лисја Геометриски Дизајн Тема Слика 126cm Помине Налепница (Боја : 1pc)

Answer : ___________________________ Note : 1 Ве молиме имајте предвид дека се должи на екранот на мониторот на компјутерот,

DEN 1430.40
Скарлет Quince HAS003lg Во Градината со Childe Hassam Смета Крстот Бод на Табелата, Големи Димензии Симболи Неодамнешно
Скарлет Quince HAS003lg Во Градината со Childe Hassam Смета Крстот Бод на Табелата, Големи Димензии Симболи

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени) 422 x 518 бода; за 23" x 28" (на 18count ткаенинасе пр�

DEN 1816.80
WNSC Комбинација Образец Сет, Стабилна Едноставен за Користење, DIY Шиење Занает Алатка со Batik Бода за Patch‑Работа(16mm Неодамнешно
Redriver Убавина со Мечка Везови Сликарство - 5D Целосна Дијамант,Крстот Занаети Бод Дома Декор рачно изработени Неодамнешно
Смета Крстот Бод Божиќ Порибување Модели PDF, Персоналните Модерна Некој Лесно DMC Празник Чорапи, Симпатична Неодамнешно
Овошје Црвено Вино Стакло Дневна Соба Ресторан 5D Дијамант Везови Вежба Круг Дијамант Точка Дијамантски Крст Неодамнешно
Генерички Семеен Портрет Крстот Бод Шема PDF / Персоналните Мала Симпатична Луѓе Создателот Смета Модерна Лесно Неодамнешно
Diydeg Комбинација Бележник, Стабилна Комбинација Образец Поставете Стандардна Големина Комбинација Матрицата Неодамнешно
Дијамант Сликарство Цвет Дијамант Уметност 5d Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни Дијамант Уметнички Колекции Неодамнешно
DYNWAVE Мултифункционален Јасно Quilting Шиење Владетел Додатоци Алатка - Дефиниција Неодамнешно
DYNWAVE Мултифункционален Јасно Quilting Шиење Владетел Додатоци Алатка - Дефиниција

Многу корисно за quilting, може да ви помогне да се направи занаети добро.Оваа алатка го прави многу полесно

DEN 287.76
Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, DIY Полн Круг Вежба Дијамант Уметноста на Животните Тигар,Дијамант Неодамнешно