OYEFLY Куче Обука Clicker со врвка за околу Рака Трајни Лесни Лесен за Употреба, Пет Обука Clicker за Мачки Кутре Птици Коњи. Совршен за Однесувањето Обука на 2-Пакет

OYEFLY Куче Обука Clicker со врвка за околу Рака Трајни Лесни Лесен за Употреба, Пет Обука Clicker за Мачки

DEN 143.76

Неодамнешно

Това е достапна

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Едноставно им помогнам на копчето со различни кликнување на звук.Солза капка во облик на clicker е лесен, се вклопува и се чувствува одлично во вашата рака.Доаѓа со еластична лента за околу бенд, па можете да го оставиме тоа на вашиот зглоб или клип на поводник или вашите панталони.ЕФИКАСЕН - Clicker обука се докажани за работа.Се учат на вашето puppy TRAIN СИТЕ ВАШИ МИЛЕНИЧИЊА - На clicker не е само за кучиња може да се користи за вашата мачка птица, па дури и коњ.Не само да се обучуваат на кучето, но исто така мачката, птица, пилешко, овци нов однесување како седат, донеси, превртам, легнете.За ефективно домашно милениче обука СЕКОГАШ награда со лекување по кликнување.Може да се користи за да го тренира кучето основните послушност, мал трик, и корекција на лошо однесување; Научен метод на обука на вашето домашно милениче безбедно и лесно.ВОЗ СИТЕ ВАШИ МИЛЕНИЧИЊА - На clicker не е само за кучиња може да се користи за вашата мачка птица, па дури и коњ.Не само да се обучуваат на кучето, но исто така мачката, птица, пилешко, овчо, па дури и глувчето.Мора да се има обука алатка за звук што се чувствителни на домашни миленици.ДОСТАПНИ Пакет Вклучува : 2 пакет за обука Clicker со врвка за околу Рака.Бои : сина и бела. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање - домашни Миленици Обука Clickers се поткрепени со 100% гаранција дека сте целосно задоволни со вашиот производ или да добиете вашите пари назад. 1. Издадени лозинка за да куче, како што се утврдат, игра мртов, ги собереш Фризби итн. 2. Чекање за Кучето да направи се движи право. 3. Кликнете. 4. Фала на кучиња, и да се обезбеди храна. ✔ Со забава нови ергономски дизајн за удобно се вклопуваат во вашата рака. ✔ На clicker не само што може да се тренира кучето, но исто така мачката, птица, пилешко, овчо, па дури и глувчето. ✔ Копчето за лесно кликнување и гласен звук за да ја добиете вашата кучиња внимание и да стане познат индикатор на добро завршената работа. ✔ На clicker исто така, може да биде прикачена на врвката за околу калем, стигнале, или други lanyard. ✔ На clicker обука може да се тренира кучето куќа-обучени, основните послушност, како дефекација на време, барај целта, се тресат, исправена, се тркалаат и др, и корекција на лошо однесување.

Додатоци на производот

Petco Бренд - Good2Go Мека Обука Clicker за Кучиња Неодамнешно
Petco Бренд - Good2Go Мека Обука Clicker за Кучиња

Мека Обука Clicker за Кучиња од Good2 Go.Ефективната помош за послушност обука.Вклучува обука совети за да им п�

DEN 238.80
Zkovecen 3 Еез Куче Clicker Куче Обука Clicker I-Кликнете Clicker со Прилагодливи врвка за околу Рака за Милениче Неодамнешно
Zkovecen 3 Еез Куче Clicker Куче Обука Clicker I-Кликнете Clicker со Прилагодливи врвка за околу Рака за Милениче

Без разлика кои раѓаат вашето куче припаѓа, обука clicker обезбедува добар начин за обука и е алатка за вас �

DEN 167.76
Куче Обука Clicker Милениче Обука Звук Однесувањето Обука Алатка со врвка за околу Рака за Куче, Мачка Коњ Неодамнешно
Куче Обука Clicker Милениче Обука Звук Однесувањето Обука Алатка со врвка за околу Рака за Куче, Мачка Коњ

Карактеристики : Едноставно притиснете го копчето, обука clicker ќе јасен звук.Материјал : не ' Рѓосувачки ч�

DEN 1116.00