HiMedia Лаборатории MV915-5KG HiVeg Dihydrolase Супа База, 5 кг

HiMedia Лаборатории MV915-5KG HiVeg Dihydrolase Супа База, 5 кг

DEN 17221.68

Неодамнешно

Това е достапна

Го одложува 43 грама во 1000 ml дестилирана вода.Топлина ако е потребно да се распушти медиум целосно.Светло жолта боја, може да имаат малку зеленкаста tinge, хомогена, слободен проток во прав.Dihydrolase Hi Veg Супа База се користи за проучување на dihydrolase реакција на Vibrio parahaemolyticus.Го одложува 43 грама во 1000 ml дестилирана вода.Топлина ако е потребно да се распушти медиум целосно.Светло жолта боја, може да имаат малку зеленкаста tinge, хомогена, слободен проток во прав.

Додатоци на производот

HiMedia Лаборатории MV323-2.5 KG Soyabean HiVeg Медиум База со 0.1% Агар, 2.5 kg Неодамнешно
HiMedia Лаборатории MV323-2.5 KG Soyabean HiVeg Медиум База со 0.1% Агар, 2.5 kg

p H (25°C) : 7.3 + / 0.2 Стерилизација : 121°C / 15 минути.Тежина : од 2,5 кг.Soyabean Hi Veg Среден / со 0.1% Агар, се препорачува

DEN 8448.96
HiMedia M582-500G Lactobacillus Стерптококус Диференцијални Медиум База, 500 g Неодамнешно Најдобра цена
HiMedia M582-500G Lactobacillus Стерптококус Диференцијални Медиум База, 500 g

Дехидрирани Култура.Пакет Димензии : 0.35 H x 0.15 L x 0.15 W (инчи).Пакет Тежина : 0.068 фунти.Земја на Потекло : Индиј

DEN 2231.52