Fesjoy Основните Калкулатор, Мини Симпатична Калкулатор 8 Цифри Дисплеј Соларни & Батеријата Двојна Моќ Преносни Електронски Калкулатор Сметководство Алатка за Учен?

Fesjoy Основните Калкулатор, Мини Симпатична Калкулатор 8 Цифри Дисплеј Соларни & Батеријата Двојна Моќ Преносни

DEN 191.76

Неодамнешно

Това е достапна

8 цифри дисплеј, јасен и лесен за читање.Чувствителни притиснете копчето, практичен и удобен.Двојно напојување, напојуван од соларна & 1 * АА батерија.(Батерија не е вклучен).Мал и едноставен стил, лесно да се носат.Погоден за канцеларија, дома, на училиште употреба.Спецификации : Име : calculator (Калкулатор) Боја : Сина/Розова(изборен) Цифри : 8 Напојување : Соларна & 1 * АА Батерија (Батерија не е вклучена) Точка Големина : 12.5 * 6.3 cm / 4.9 * 2.5 во Пакување Листа : 1 * Калкулатор.

Додатоци на производот

WFS Практични Основни Десктоп Калкулатор Шарени Канцеларија Калкулатор 12-Цифрениот Образовни Погоден за на Неодамнешно
Кралската RB102-Сина Гума Калкулатор - Сина Неодамнешно
Кралската RB102-Сина Гума Калкулатор - Сина

Флексибилни Целосна Гума Тело И Тастатура.Целосна функција за Меморија.Проценти & Квадратен Корен Копч�

DEN 526.80
Канцеларија Електроника Основните Калкулатор: Канцеларијата и Домот Стил Калкулатор – 12-Цифрен – Воспитно Неодамнешно
Десктоп Апликации,Мини Преносни Електронски Калкулатор Бонбони Боја Калкулатор за Канцеларија, Дома, на Училиште Неодамнешно
1Pc 12 Цифра Биро Калкулатор Џамбо Големи Копчиња Соларни Десктоп Финансискиот Бизнис Сметководство Алатка Неодамнешно
ZXNQ Преносни Антички Калкулатор - старомодни Abacus Dialer - Може да се Додаде или одземе/Функционира Нормално Неодамнешно
ZXNQ Преносни Антички Калкулатор - старомодни Abacus Dialer - Може да се Додаде или одземе/Функционира Нормално

Античкиот механички калкулатор може само да го направите тоа и одземање.Принципот е сличен на тој на abac�

DEN 468.00
Monique 8 Цифрен Екран Флип-Отворете го Поклопецот Калкулатор Мини Преносни рачен Џебен Калкулатор Копчето Неодамнешно
Мини Калкулатор Десктоп Преносни Научен Калкулатор Студент Канцеларијата За Финансиска 12-Цифрен Екран Калкулатор Неодамнешно
Преносни Калкулатор 12-битни Голем Екран Соларни Компатибилен за Пресметување Неодамнешно
Преносни Калкулатор 12-битни Голем Екран Соларни Компатибилен за Пресметување

Практични Равенки за Пресметка за Да се пресмета често користените логаритмите за статистика, финанси�

DEN 1483.20
ELOKBWCK ELECTRONICCalculators, Стандард Функција Електроника Калкулатор, 12 Цифра Голем LCD Дисплеј, Рачни Неодамнешно
ELOKBWCK ELECTRONICCalculators, Стандард Функција Електроника Калкулатор, 12 Цифра Голем LCD Дисплеј, Рачни

ГОЛЕМ ЕКРАН : 12 Цифри, подобра визија, окоаглеста, исправен LCD дисплеј; Автоматско исклучување.DUAL МОЌНОСТ

DEN 2390.40
SUMDY Калкулатор,10 Цифра Биро Калкулатори Неодамнешно
SUMDY Калкулатор,10 Цифра Биро Калкулатори

HD led екран ,соларни и копчето батеријата функција работи добро, дури и во слабо светло.Данок и конверзија

DEN 263.28
Ronyme Преносни Мини 8 Цифрениот Код, LCD Дисплеј, Чувствителен Копчето Батеријата Напојува Десктоп Научни Неодамнешно
Ronyme Преносни Мини 8 Цифрениот Код, LCD Дисплеј, Чувствителен Копчето Батеријата Напојува Десктоп Научни

Симпатична и едноставен калкулатор можеби ќе го привлече вниманието на многу луѓе.Најдобри еднорози по

DEN 263.76
Loghot Симпатична Креативни 12 Цифри Соларни Двојна Моќ на Цртан филм Мачка Форма LCD Дисплеј Десктоп Калкулатор Неодамнешно
bjyx Електронски Калкулатор 12 Цифра Биро Калкулатор Големи Калкулатор Копчиња Финансискиот Бизнис Сметководство Неодамнешно
LINRUS Научен Калкулатор Двојна Моќ Соларни Монета Батеријата Калкулатор за Пресметка 4 Бои, се Испраќаат по Неодамнешно
Научен Калкулатор,Расклопна Инженеринг Калкулатор со Пишување Таблета,10-Цифрен LCD Дисплеј Џебен Калкулатор Неодамнешно
Калкулатор, Стандард Функција Десктоп Калкулатор со 12-Цифрениот Голем LCD Дисплеј и Големи Чувствителни Компјутер Неодамнешно Најдобра цена
Explopur Калкулатор,Електронски Калкулатор Музички Десктоп Калкулатор 12 Цифра Голем LCD Дисплеј Сметководство Неодамнешно
Електроника Инженеринг Мерење Калкулатор Мулти-Функција за Програмирање Калкулатор Преносни Калкулатор Погоден Неодамнешно
Научен Калкулатор, Стабилна Трајни Канцеларија Калкулатори Висока Чувствителност за Статистика за Дома за на Неодамнешно
Azio IZO Безжична Bluetooth Механички Numberpad & Самостоен Калкулатор со Круг Ергономски Облик, Две Тон, Двојно Неодамнешно
Azio IZO Безжична Bluetooth Механички Numberpad & Самостоен Калкулатор со Круг Ергономски Облик, Две Тон, Двојно

СОН ВО БОЈА Со мешање на современите боја на телото со суптилна тонови на keycaps, полеснитеобоени осветлу�

DEN 1679.76
Калкулатор Подарок Симпатична Глас Калкулатори Креативен Моден Калкулатор 12 Цифра Голем LCD Дисплеј Рачни Неодамнешно
Основни Калкулатор Калкулаторот Стандард Функција Електроника Десктоп Калкулатори Механички Тастатура Рачни Неодамнешно
Z-Боја и Мулти-Функција 12 Цифра Екстра Голем Екран, Dual Моќ Стандард Функција Електронски Преносни, Десктоп Неодамнешно