ARRI 650/3 Компактен Fresnel Комплет со 3 650 Вати Плус Fresnel Волфрам Светла, Светилки, Опрема, & Тркала Случај - 1,950 W, 120 Volts.

ARRI 650/3 Компактен Fresnel Комплет со 3 650 Вати Плус Fresnel Волфрам Светла, Светилки, Опрема, & Тркала

DEN 1524.00

Неодамнешно

Това е достапна

Случај Димензии : 32-1/2" x 17" x 10-1/2", 82.55 cm x 43.18 cm x 26.67 cm.Комплет Тежина : 50 кг., 22.68 кг.Овој Комплет Вклучува : 3 - 650 Вати 120 Volt Fresnels (531600), 3 - Barndoors (531610), 3 - Филтер Рамки (531620), 3 - 6-5/8" Целосна Еден Scrims (531650), 3 - 6-5/8" Целосна Двојно Scrims (531652), 3 - FRK 650 Вати 120 Volt Светилки (531640), 3 - КАКО-01 8'6" Lightstands (570051), 1 - Компактен Три Светлина Случај 32-1/2" x 17" x 10-1/2" (571194).На ARRI Fresnel серија е идеален за употреба каде компактна, лесна тежина волфрам Fresnel рефлектори се потребни.Arri Fresnels се совршено решение во мали studios каде мрежа висина е проблем.Класичен ARRI изградба на отпорни на корозија екструдиран и умре фрлија алуминиум maximises тело сила, додека одржување на мала тежина на идеална локација тела.И покрај малите димензии, краток фокусна должина леќи со пошироката агли даде повеќе светлина на производството и подобро светлина дистрибуција во текот на целосна зрак област.Arri Fresnels се достапни и во двете рачно и Пол Управувана верзија.

Додатоци на производот

Автомобил-EyeQ 10x 168 194 LED Светилки 2825 W5W 175, 10000K Сина Лиценца, Внатрешни Светла Мапата, Куполата, Неодамнешно
Автомобил-EyeQ 10x 168 194 LED Светилки 2825 W5W 175, 10000K Сина Лиценца, Внатрешни Светла Мапата, Куполата,

Високи перформанси и висок светлосен флукс излез.Ракавица Кутија Светла.чиста црвена, ултра зелена или

DEN 311.76
Donepart 16 LED Опашка Светла Плоштадот 16 Led Стоп се Претвори Сигнал Обратна Работи Копија Кочница Светла Неодамнешно
Donepart 16 LED Опашка Светла Плоштадот 16 Led Стоп се Претвори Сигнал Обратна Работи Копија Кочница Светла

Погоден модел : за Џип 4 бели led диоди како рез 12 црвени led диоди како запре, да се претвори & опашка светла.

DEN 647.76
GASHER 110V/24V/12V 20mA Заштеда на Енергија Индикатор Светлото Монтажа Дупка Големина 12mm(1/2 инчи) Зелено Неодамнешно
GASHER 110V/24V/12V 20mA Заштеда на Енергија Индикатор Светлото Монтажа Дупка Големина 12mm(1/2 инчи) Зелено

Широко се користи во производство на електрична опрема, текстилни машини, принтери, бродови и рударски

DEN 366.96
Внатрешни работи Вратата Светлина Учтивост Светилка одговара за H2 Chevrolet Silverado Приградски Тахо GMC Неодамнешно Најдобра цена
Внатрешни работи Вратата Светлина Учтивост Светилка одговара за H2 Chevrolet Silverado Приградски Тахо GMC

【Компатибилен】внатрешни работи вратата светла компатибилен со 19972000 Chevy GMC C / K 1500 2500 3500 Пикап, 19962000 Chevy GMC

DEN 647.76
Xotic Техника 2 парчиња ЛЕД Вратата Учтивост Светлина Светилки Грешка Слободни OE Одговара Компатибилен со Неодамнешно
Диоди Динамика SS3 LED Магла Светлина Полнење компатибилен со Тојота Такома -2021, Жолта SAE/ТОЧКА на Магла Неодамнешно
Диоди Динамика SS3 LED Магла Светлина Полнење компатибилен со Тојота Такома -2021, Жолта SAE/ТОЧКА на Магла

Компатибилен со Тојота Такома Магла Светлина домување.SAEво согласност патотправни излез.Напредни TIR оп

DEN 2133.60
OSRAM Оригинални 12V P21W халоген помошни светлина 7506-02B во двоен блистер Неодамнешно
OSRAM Оригинални 12V P21W халоген помошни светлина 7506-02B во двоен блистер

Вистински Osram оригинална опрема квалитет.P21 W7506 (382) замена на сијалица, како што се користи во нови возила

DEN 216.24
SIRIUSLED N3 DE3175 31MM 194 168 2825 Комбо LED светилки бела Супер Светло 300 Lumens 3030 Чипсет за Јапонски Неодамнешно
SIRIUSLED N3 DE3175 31MM 194 168 2825 Комбо LED светилки бела Супер Светло 300 Lumens 3030 Чипсет за Јапонски

Вредноста Пак на 10 Парче комбо дел од 4x парчиња DE3175 31mm festoon led светилки и 6x парчиња 194 / 168 / 2825 led светилки за

DEN 334.80
Taiss LED Индикатор Пилот Цртичка Светлина (Check Engine) Жолта, 5/16(8мм )12V LED Метал Сигналот Индикатор Неодамнешно
Taiss LED Индикатор Пилот Цртичка Светлина (Check Engine) Жолта, 5/16(8мм )12V LED Метал Сигналот Индикатор

Име на производ : црна оксид, ДОВЕДЕ метал сигналот индикатор (жолт).Спецификација на производот : светил

DEN 239.76
10Pcs T3 1SMD 1210LED Автомобил Индикатор Табла Контрола на Климата Светла Бела Неодамнешно
10Pcs T3 1SMD 1210LED Автомобил Индикатор Табла Контрола на Климата Светла Бела

Димензии : 8mm*8мм.Ниска потрошувачка на енергија (само 20m A секоја сијалица).Ниска Топлина Генерирана / Пр

DEN 210.96
iJDMTOY Супер Светло Full LED Под Автомобил Работи Одбор Учтивост Светлина Конверзија Комплет Компатибилен Неодамнешно Најдобра цена
iJDMTOY Супер Светло Full LED Под Автомобил Работи Одбор Учтивост Светлина Конверзија Комплет Компатибилен

Компатибилен со 2002до 1ви и 2ри Генералот LexGX470 и GX 460 (J120 J150).Светла 6000 K белата LED замена светилки напојува о

DEN 539.76
Правоаголни LED Опашка Светла За RV Camper Приколка Шума Реката со Бела Табличка Светлина Надворешноста и Заградата Неодамнешно
7 Основни Жица/Кабел за Приколка & Автомобилски Караван Одделение 100 Серпентина се Тркалаат TR123 Неодамнешно
7 Основни Жица/Кабел за Приколка & Автомобилски Караван Одделение 100 Серпентина се Тркалаат TR123

Стандард 7 core кабел.Тоа се уште бара заштита од остри рабови.Надворешниот покривање е тешка црна пластик

DEN 5355.12
Д-Lumina LED Внатрешни работи на Врата завртување на Светлината Учтивост Светилка Компатибилен со Chevy Silverado Неодамнешно
Д-Lumina LED Внатрешни работи на Врата завртување на Светлината Учтивост Светилка Компатибилен со Chevy Silverado

【Fitment Листа】 : Компатибилен со 20032006 Chevy Silverado 1500 2500 3500 HD Пикап, 20032007 Година Chevy Приградски 1500, 20032007 Година C

DEN 479.76
OSRAM FCR 64625 HLX 100W 12V Волфрам Халоген Светилка Неодамнешно
OSRAM FCR 64625 HLX 100W 12V Волфрам Халоген Светилка

Волфрам светилка со прецизност филамент усогласување за да се обезбеди оптимално светлина излез што е

DEN 2083.20
FICBOX 10pcs 6mm 1/4 ПРЕДВОДЕНА од Метал Индикатор Светлото 12V Водоотпорен Јачина на Светилка Пилот Цртичка Неодамнешно
FICBOX 10pcs 6mm 1/4 ПРЕДВОДЕНА од Метал Индикатор Светлото 12V Водоотпорен Јачина на Светилка Пилот Цртичка

【Безбедно и Издржливи】Нашите LED Индикатор Светилки употреба на високо квалитетни нерѓосувачки и меси

DEN 359.76
WLJH Супер Светло Мраз Сина Цртичка Инструмент Табла Таблата Мерач Lighst Backlighting Индикатор Крушка Светилка Неодамнешно
WLJH Супер Светло Мраз Сина Цртичка Инструмент Табла Таблата Мерач Lighst Backlighting Индикатор Крушка Светилка

ОДГОВАРА ВОЗИЛО : Оваа full Led светло колекции е посебна за Ford F150 F250 F350 19671979 , вклучени 8pieces висока моќност led

DEN 239.76