Нордиските Чиста 20x25x5 MERV 14 Pleated Ленокс X6673_X6675 Замена AC Печка Филтри за Воздух 4 Пакет

Нордиските Чиста 20x25x5 MERV 14 Pleated Ленокс X6673_X6675 Замена AC Печка Филтри за Воздух 4 Пакет

DEN 4486.56

Неодамнешно

Това е достапна

Номинална Големина : 20 x 25 x 5 L x ЦРВЕНА, Самата Големина : 19 3/4 x 24 x 3/4 4 3/8 (19.75 x 24.75 x 4.38).Привлекува затворен алергени, прав, полен и други воздушни загадувачи.Противалергиски и антимикробна pleated електростатско филтер материјал.Нордиските Чиста препорачува промена 5" филтри за воздух на секои 3-6 месеци.Направен во САД.Нордиските Чиста MERV 14 Pleated AC Печка Филтри за Воздух обезбеди исклучителни филтрација за двете домашни и комерцијални услови.Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чиста pleated печка филтер за воздух, lint, прав, полен, бактерии, пет првут, грини, а се спори, чад честички, вирусни носители, кашла и sneezes, смог, алергени и другите загадувачи ќе бидат отстранети.MERV 14 печка филтри може да се споредат со HVAC филтри со оценка на MPR 2800 или FPR 10+.Додека различни компании користат различни скали за мерење на филтер за воздух ефикасноста, Нордиските Чиста избра да го следат индустриски стандард, MERV, како што е развиена од страна на ASHRAE (на Американското Друштво на Греење, Ладење и клима уред Инженери).Без разлика на името на оценка, ефикасноста на сите филтри за воздух е оценет според истите критериуми како што е наведено од страна на ASHRAE.Важно е да се напомене дека поради оваа висока филтрација и протокот на воздух ограничување, HVAC системи треба да се оценуваат за да се справи со филтри на MERV 14 и погоре.Нордиските Чиста MERV 14 филтри за воздух работат одлично во поновите, висока ефикасност на системи кои користат HEPA филтри.Нордиските Чиста печка клима уред филтри се произведени со користење на тешка должност, отпорни на влага пијалаци одбор рамка.Како и со сите Нордиски Чиста печка клима уред филтри, материјалот е electrostatically обвинет за привлекување на несакани честички.Медиумите користи нема да се промовира растот на бактерии или мувла на филтер за воздух и е подобра во апсењето на воздушни честички од fiberglass филтри.Нашето внимание до најмалите детали резултати во поздрав животен простор.За свеж, чист воздух во вашиот дом и канцеларија, важно е редовно да ја промените вашата AC филтер, особено за време на почетниот подобрувања.Ние препорачуваме менување на вашиот HVAC печка филтер на секои 1-3 месеци, во зависност од вашиот уникатен дом или канцеларија на животната средина.Луѓето со домашни миленици или оние кои страдаат од алергии треба да се промени нивната A/C филтри за воздух почесто.Замена на вашиот филтер за воздух редовно не само што го подобрува затворен на квалитетот на воздухот, тоа им помага на HVAC единица врши поефикасно.Важна Забелешка : Речиси сите клима филтри имаат различни Вистинската Големина (точните димензии) од Номинална Големина (името) испечатени на кондиционирање на воздух филтер.Тоа е најдобро да се измери точната големина на вашиот A/C филтер и да ја споредите со нашите Вистински Големина за да бидете сигурни дека вашиот HVAC замена на филтер се вклопува!.

Додатоци на производот

Filterbuy 16x25x5 Филтер за Воздух (2-Pack, MERV 13), Pleated Замена HVAC AC Печка Филтри за Honeywell, Воздух Неодамнешно
Filterbuy 16x25x5 Филтер за Воздух (2-Pack, MERV 13), Pleated Замена HVAC AC Печка Филтри за Honeywell, Воздух

16x25x5 замена целата куќа филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина

DEN 1364.40
Нордиските Чиста 10x20x1 MERV 7 Pleated Плус Јаглерод AC Печка Филтри за Воздух Pack 2 Неодамнешно
Нордиските Чиста 10x20x1 MERV 7 Pleated Плус Јаглерод AC Печка Филтри за Воздух Pack 2

Номинална Големина : 10 x 20 x 1, Самата Големина : 9 1 / 2 x 19 1 / 2 x 3 / 4 (9.5 x 19.5 x 0.75).Апсорбираат миризби од домашни м

DEN 779.28
Мислам дека од Клучно значење Замена клима уред Филтер Компатибилен Со Дел 21x23x1 & Модели MERV 11 Алерген Неодамнешно
Мислам дека од Клучно значење Замена клима уред Филтер Компатибилен Со Дел 21x23x1 & Модели MERV 11 Алерген

2 ПАКЕТ НА ФИЛТРИ за ВОЗДУХ ЗАМЕНА на КОМПАТИБИЛЕН СО ДЕЛ # 21 X23 X1 & МОДЕЛИ MERV 11 дека може да го замени вашио

DEN 1007.76
Нордиските Чиста 19_1/4x21_1/4x1 Точно MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух Pack 3 Неодамнешно
Нордиските Чиста 19_1/4x21_1/4x1 Точно MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух Pack 3

Номинална Големина : 19 1 / 4 x 21 1 / 4 x 1, Самата Големина : 19 1 / 4 x 21 1 / 4 x 3 / 4 Точната (19 25x21 25x0 75).MERV 12 е еквивалентн

DEN 2419.68
Нордиските Чиста 20x30x1 MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух 6 Pack Неодамнешно
Нордиските Чиста 20x30x1 MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух 6 Pack

Ние препорачуваме менување на вашиот HVAC печка филтер на секои 13 месеци, во зависност од вашиот уникатен

DEN 1352.16
Филтер Кралот 23.5x23.5x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот Неодамнешно
Филтер Кралот 23.5x23.5x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот

23.5 X23.5 N ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да ги заштитите вашите

DEN 840.00
Нордиските Чиста 20x25x5 MERV 15 Pleated Плус Јаглерод Ленокс X6673 Замена AC Печка Филтер за Воздух 1 Пакет Неодамнешно
Нордиските Чиста 20x25x5 MERV 15 Pleated Плус Јаглерод Ленокс X6673 Замена AC Печка Филтер за Воздух 1 Пакет

Честички во затворен воздухот се мери во microns; за скала, човечка коса е околу 70 microns широк.MERV 15 печка клима

DEN 1434.96
Нордиските Чиста 15x20x1 (14_1/2x19_1/2) MERV 11 Tru Мини Pleated AC Печка Филтри за Воздух, 2 x 19 1/2 x 3/4 Неодамнешно Најдобра цена
Нордиските Чиста 15x20x1 (14_1/2x19_1/2) MERV 11 Tru Мини Pleated AC Печка Филтри за Воздух, 2 x 19 1/2 x 3/4

Номинална Големина : 15 x 20 x 1, Самата Големина : 14 1 / 2 x 19 1 / 2 x 3 / 4 (14.5 x 19.5 x 0.75).Крајната алерген и воздушни чес

DEN 2232.48
Нордиските Чиста 15x20x2 MERV 8 Pleated Плус Јаглерод AC Печка Филтри за Воздух 12 Пакет Неодамнешно
Нордиските Чиста 15x20x2 MERV 8 Pleated Плус Јаглерод AC Печка Филтри за Воздух 12 Пакет

Номинална Големина : 15 x 20 x 2, Самата Големина : 14 1 / 2 x 19 1 / 2 x 1 3 / 4 (14.5 x 19.5 x 1.75).Апсорбираат миризби од домашн

DEN 3773.52
Нордиските Чиста 30x30x1ExactCustomM13-6 MERV 13 AC Печка Филтри, 30 x 30 x 3/4 (30 x 30 x 0.75), 6 Парче Неодамнешно
Нордиските Чиста 30x30x1ExactCustomM13-6 MERV 13 AC Печка Филтри, 30 x 30 x 3/4 (30 x 30 x 0.75), 6 Парче

Вистинските Димензии : 30 х 30 x 3 / 4 Точната (30x30x0.75).Оваа содржина е направена за да ја точната големина наве

DEN 7459.92
Филтер Цар 17.5x23.5x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот Неодамнешно
Филтер Цар 17.5x23.5x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот

17.5 X23.5 N ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да ги заштитите вашите

DEN 1265.28
Filterbuy 24x24x4 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина) Неодамнешно
Filterbuy 24x24x4 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина)

24x24x4 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 23.38 x 23.38 x 3.6

DEN 890.88
Филтер Кралот 12x20x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот Неодамнешно
Филтер Кралот 12x20x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот

12 X20 ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да ги заштитите вашите дом

DEN 2025.60
AIRx Филтри 24x24x1 Филтер за Воздух MERV 13 Pleated HVAC AC Печка Филтер за Воздух, Здравје 1-Pack Направени Неодамнешно
AIRx Филтри 24x24x1 Филтер за Воздух MERV 13 Pleated HVAC AC Печка Филтер за Воздух, Здравје 1-Pack Направени

MERV ОЦЕНЕТ ЗАМЕНА на ФИЛТЕР за ВОЗДУХ : AIRx Филтри 24x24x1 (Вистинските : 23.38 x 23.38 x 0.75 во) MERV MERV 13 филтер за возду

DEN 647.52
Нордиските Чиста 16x25x4 MERV 12 Pleated Плус Јаглерод AC Печка Филтер за Воздух 1 Пакет Неодамнешно
Нордиските Чиста 16x25x4 MERV 12 Pleated Плус Јаглерод AC Печка Филтер за Воздух 1 Пакет

Номинална Големина : 16 x 25 x 4, Самата Големина : 15 1 / 2 x 24 x 1 / 2 3 5 / 8 (15.5 x 24.5 x 3.63).Апсорбираат миризби од домашн

DEN 846.48
Accumulair Злато 14x30x1 (13.5x29.5) MERV 8 Филтер за Воздух/Печка Филтер (2 Парчиња) Неодамнешно
Accumulair Злато 14x30x1 (13.5x29.5) MERV 8 Филтер за Воздух/Печка Филтер (2 Парчиња)

14x30x1 (13.5x29.5) MERV 8 – Тестирани и рангирани според ASHRAE Стандард 52.2 Доловува до 76% од заеднички воздушни чест

DEN 887.76
Нордиските Чиста 14x14x1 (13_3/4x13_3/4) MERV 14 Плус Јаглерод Pleated AC Печка Филтри за Воздух, 4 x 13 3/4 Неодамнешно
Нордиските Чиста 14x14x1 (13_3/4x13_3/4) MERV 14 Плус Јаглерод Pleated AC Печка Филтри за Воздух, 4 x 13 3/4

Номинална Големина : 14 x 14 x 1, Самата Големина : 13 3 / 4 x 13 3 / 4 x 3 / 4 (13.75 x 13.75 x 0.75).Апсорбираат миризби од домашн

DEN 4351.92
Filterbuy 20x20x1 Филтер за Воздух MERV 8 (Алерген Мирис Eliminator), Pleated HVAC AC Печка Филтри со Активиран Неодамнешно Најдобра цена
Filterbuy 20x20x1 Филтер за Воздух MERV 8 (Алерген Мирис Eliminator), Pleated HVAC AC Печка Филтри со Активиран

20x20x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 19.50 x 0.7

DEN 782.88
Filterbuy 11.25x23.25x1 Филтер за Воздух MERV 8, Pleated HVAC AC Печка Филтри (4-Pack, Сребро) Неодамнешно
Filterbuy 11.25x23.25x1 Филтер за Воздух MERV 8, Pleated HVAC AC Печка Филтри (4-Pack, Сребро)

11.25x23.25x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 11.25 x 23.25

DEN 612.00
24x24x4 Merv 8 Печка Филтер (6 Парчиња) Неодамнешно
24x24x4 Merv 8 Печка Филтер (6 Парчиња)

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 2159.28
AirThreds 16x20x1 Воздух Филтер за AC HVAC Печка, Машина Перат & Фен Пријателски MREV 8 Плус Обновливи Филтри Неодамнешно Најдобра цена
AirThreds 16x20x1 Воздух Филтер за AC HVAC Печка, Машина Перат & Фен Пријателски MREV 8 Плус Обновливи Филтри

Лесно Нега : Air Threds е светски првата машина перат и фен почетниот филтер за воздух.Еднаш месечно или дури

DEN 1199.76
16 x 16 AIRTEVA AC, Печка Филтер со (1) BioSponge Плус Замена 16 x 16 Неодамнешно
16 x 16 AIRTEVA AC, Печка Филтер со (1) BioSponge Плус Замена 16 x 16

Овој филтер обезбедува максимална заштита од загадување на воздухот.Направи вашиот дом Здрави 10 години

DEN 1174.80
Filterbuy 21x22x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина) Неодамнешно
Filterbuy 21x22x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина)

21x22x2 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 20.50 x 21.50 x 1.7

DEN 5667.84
Нордиските Чиста 14x22x1ExactCustomM7+В-12 MERV 7 + Јаглерод AC Печка Филтри, 14 x 22 x 3/4 (14 x 22 x 0.75), Неодамнешно
Нордиските Чиста 14x22x1ExactCustomM7+В-12 MERV 7 + Јаглерод AC Печка Филтри, 14 x 22 x 3/4 (14 x 22 x 0.75),

Вистинската Големина : 14 x 22 x 3 / 4 Точната (14x22x0.75).Оваа содржина е направена за да ја точната големина наве

DEN 5107.68
Филтер Кралот 19x20x1 Филтри за Воздух | 12 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот Неодамнешно
Филтер Кралот 19x20x1 Филтри за Воздух | 12 Pack | MERV 8 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот

19 X20 A ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да ги заштитите вашите до

DEN 887.76
Филтер Кралот 19x23x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 11 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот Неодамнешно
Филтер Кралот 19x23x1 Филтри за Воздух | 4 Pack | MERV 11 HVAC Pleated AC Печка Филтри, се Зголемува Квалитетот

19 X23 A ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да ги заштитите вашите до

DEN 501.60