3M 1 Инчен Ширина 15 Ft Должина VHB 5952 Црна Отпорен на Вода Тешки Повеќенаменски Двојно Двострано Лента

3M 1 Инчен Ширина 15 Ft Должина VHB 5952 Црна Отпорен на Вода Тешки Повеќенаменски Двојно Двострано Лента

-100 %

DEN 412.56

Неодамнешно

Това е достапна

Акрилна Лента : Постојана врска лента со извонредна сила може да се користи да се замени навртки, завртки, место завари, и неуредна течни лепила.Постојана врска функција дистрибуира на стрес во текот на целата површина за најдобри резултати.Поврзување на Кертриџот : Тешки-должност лента завршува, дупчење, брусење, заварување, нарезници, и refinishing поврзани со сврзување и запечатување материјали.Димензии : Црна 0.045 во (1.1 mm) модифицирани акрилни лепило, на оваа листа се за [1] пакет на [1] Инчен Ширина и [15] Ft Должина двострано лента тек со притисок чувствителни лепило обврзници речиси веднаш без време на сушење.Издржливост : црна модифицирани акрилни лента е отпорна на УВ светлина, влага, растворувачи и употреба на хемикалии, обезбедување совршен запечатување и поврзување дури и во екстремни средини.Тоа, исто така, се противи на високо-технолошка, топла и ладна температура велосипедизам.Комунални : 3 M VHB 5952 лента е идеална за тешки сврзување апликации како што се сврзување стакло и врата за, креирање на улични знаци, итн.Оваа селотејп опфаќа занитвам глави, заварување знаци, и стакло пукнатини, оставајќи занемарлива трага и создавање на мазна површина.

Додатоци на производот

3M 4004 0.75 x 1.5-25 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента, 200 Volts Dielectric Сила, 1.5 Должина, Неодамнешно
3M 4004 0.75 x 1.5-25 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента, 200 Volts Dielectric Сила, 1.5 Должина,

Обично се користи за внатрешни работи знак и nameplate монтажа.Висок стриже сила.Conformable пена конструкција за

DEN 1778.40
3M 4004 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента, во 1.25 Ширина x 5yd Должина (Пакување од 1) Неодамнешно
3M 4004 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента, во 1.25 Ширина x 5yd Должина (Пакување од 1)

Обично се користи за внатрешни работи знак и nameplate монтажа.Висок стриже сила.Conformable пена конструкција за

DEN 1618.08
3M 4462W Бело Лепило Ленти, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 4 x 9 Правоаголници (Пакување од 25) Неодамнешно
3M 4462W Бело Лепило Ленти, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 4 x 9 Правоаголници (Пакување од 25)

Високи почетни лепливоста гума лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусо

DEN 1027.20
3M VHB Лента 4646, 1/8 x 5 метри, 1 ролна Неодамнешно
3M VHB Лента 4646, 1/8 x 5 метри, 1 ролна

Поврзување на Кертриџот : селотејп нуди брзо да се постават завршувањето скратува и украси во автомобил

DEN 376.08
3M 4052 10 x 1.25-5 Двојно Обложени Пена Лента 3M 4052, 10 Инчи x 1.25 Инчи (Пакување од 5) Неодамнешно
3M 4052 10 x 1.25-5 Двојно Обложени Пена Лента 3M 4052, 10 Инчи x 1.25 Инчи (Пакување од 5)

Обично се користи за примена на изградбата; поврзување на микробранова прозорец стакло на вратата.Висо

DEN 393.84
TapeCase 134-5 PTFE Тен Отпорни на Абразија Fiberglass Лента, Силикони Лепило, Индустриски Одделение - 25 Ширина, Неодамнешно
TapeCase 134-5 PTFE Тен Отпорни на Абразија Fiberglass Лента, Силикони Лепило, Индустриски Одделение - 25 Ширина,

Селотејп : индустриски одделение лента, обезбедува лесен начин за подобрување на површината за движење

DEN 429.60
3M 4466 Двојно Пена Еднострано Лента, 1/2 x 5 yds, 1/16, Бела, 1/Случај, 3M Акции 7000123593 Неодамнешно
3M 4466 Двојно Пена Еднострано Лента, 1/2 x 5 yds, 1/16, Бела, 1/Случај, 3M Акции 7000123593

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п

DEN 540.96
3M 4492W 6 x 7-10 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 6 Инчи x 7 Инчи Правоаголници (Пакување од Неодамнешно
3M 4492W 6 x 7-10 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 6 Инчи x 7 Инчи Правоаголници (Пакување од

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неу

DEN 1898.40
ADHES Двојно Двострано Лента Монтажа Лента Пена Лента Постер Лента Двете Еднострани Тешки 0.4 инчен од 32feet Неодамнешно
Акрилик Пена Двојно Двострано Лента, 45 Мили Дебели, Сива, Акрилик Лепило, 1 во Х 36 Yd,20400008745 Неодамнешно
Акрилик Пена Двојно Двострано Лента, 45 Мили Дебели, Сива, Акрилик Лепило, 1 во Х 36 Yd,20400008745

Акрилик Пена Двојно Двострано Лента, 45 Мили Дебели, Сива, Акрилик Лепило, 1 Во Х 36 Yd,20400008745 Објект : Двоен Д

DEN 1384.80
3M VHB 23252-случај Лента, 3/4 x 36 yd., 62.0 мили, Пена, Сива (Пакување од 12) Неодамнешно
3M VHB 23252-случај Лента, 3/4 x 36 yd., 62.0 мили, Пена, Сива (Пакување од 12)

Брз и лесензакористење постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Речиси неви

DEN 7331.52
NUOBESTY Двојно Двострано Лента Акрилик Пена Лента Сина Акрилик Монтажа Лента Индустриска Монтажа Водоотпорен Неодамнешно
3M 4492B Полиетилен Пена Лента, 1.125 ширина x 5yd должина (1 ролна) Неодамнешно
3M 4492B Полиетилен Пена Лента, 1.125 ширина x 5yd должина (1 ролна)

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неу

DEN 187.68
3M VHB 4951 Пена Лента – [Пакет на 2] 8in. Бела, Conformable Лента Плоштад со Ниска Температура е Применливо Неодамнешно
3M VHB 4951 Пена Лента – [Пакет на 2] 8in. Бела, Conformable Лента Плоштад со Ниска Температура е Применливо

VHB Лента : овој неконвенционален пена core лента е идеална за запечатување и поврзување на барањата во теш

DEN 1512.00
JUZZQ ЕВА Shockproof Сунѓерот Пена Лента Лепило, Една Страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента во Жолта Неодамнешно
JUZZQ ЕВА Shockproof Сунѓерот Пена Лента Лепило, Една Страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента во Жолта

Материјал : Сунѓерот, ЕВА.Име на производ : Сунѓерот Лента; Земја на Производство : КИНА.Лента Ширина : 35mm;

DEN 689.76
3M VHB Лента 3/8 во Пена, Бела Неодамнешно
3M VHB Лента 3/8 во Пена, Бела

Брз и лесензакористење постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Речиси неви

DEN 22400.64
3M 23505-случај Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4466, 1/4 x 36 yd, Гума, Црна (Пакување од 36) Неодамнешно
3M 23505-случај Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4466, 1/4 x 36 yd, Гума, Црна (Пакување од 36)

Црна или бела, 0.062 во (1.6 мм) затворенаcell полиетилен пена превозникот.Висок крајната лепливоста да широк

DEN 5552.64
X-DREE 3Meter 8мм х 5mm Една страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента во Жолта боја Црна(3Meter 8мм х 5mm Неодамнешно
X-DREE 3Meter 8мм х 5mm Една страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента во Жолта боја Црна(3Meter 8мм х 5mm

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Сунѓер, EVA.Net Тежина : 20g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Главна

DEN 184.80