Bevve Колекција Инструмент PH5S Ph Метар Опсег: -2.00~16.00 PH Вредност Водоотпорен Пенкало Тип Дигитални Храна PH Тестер за Сирење и Овошје Дома и Бизнис

Bevve Колекција Инструмент PH5S Ph Метар Опсег: -2.00~16.00 PH Вредност Водоотпорен Пенкало Тип Дигитални Храна

DEN 2066.40

Неодамнешно

Това е достапна

1. Со Куфер и понудата во целост ги поставува;. 2. Заменливи сензор;. 3. LCD со 3 бои на предупредување settings;Сина за мерење на владата, зелени за калибрација и црвена назад осветлена за аларм на владата;. 4. Стабилна читање индикација и авто-читање се погледне на владата;. 5. Само-дијагностицирање;.Целосна избор џеб p H тестер, вклучувајќи општи, рамни и со копје сензор за широк application1. Со Куфер и понудата во целост ги поставува;2. Заменливи сензор;3. LCD со 3 бои на предупредување settings;Сина за мерење на владата, зелени за калибрација и црвена назад осветлена за аларм на владата;4. Стабилна читање индикација и авто-читање се погледне на владата;5. Само-дијагностицирање;6. Ниско-напојува потрошувачка со 400 часа операција време.7. Вода-доказ, оценка : IP 67.

Додатоци на производот

Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер Неодамнешно
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер

Тоа е многу лесен за употреба.38 инчен Тежина : 215g Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вис

DEN 1252.80
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки

Тешкидолжност пирсинг совет сонда.ISFET Технологија.Лесно Складирање и Одржување.Работи во Рестриктивни

DEN 11769.12
SUPPION Канцеларија Канцелариски материјал,Електрични Дигитални PH Метар Тестер Џеб Вода Хидропоника Пенкало Неодамнешно
Вода Метар Пенкало, Ph-02 0.01 Висока Точност АБС Материјал PH Метар за Вода во Базени, Хидропоника, Квалитетот Неодамнешно
LCD Дигитален Квалитет на Вода Тестер, Преносни LCD Дисплеј Пенкало Тип PH Метар Hydroponic Аквариум Вода Чистота Неодамнешно
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP Неодамнешно
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP

1 Компатибилен Модел : Замена за Acer Предатор Helios 300 PH3155372 E9 PH3155372 ES PH3155372 GG PH3155372 LX PH3155372 MP;Посебност : 144 Hz Refr

DEN 3263.76
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар Неодамнешно
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар

Data Logger Погодно Управување Со Податоци.На водени навигација мени ви дозволува да следете едноставна инс

DEN 13245.60
Квалитетот на водата Метар, ORP-986 ORP Метар Преносни Квалитетот на Водата Аналитичар АБС Материјал Чувствителни Неодамнешно
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02) Неодамнешно
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02)

LED екран може да се покаже резултат прецизно и јасно.Мала големина и лесни прави тестер на преносни еден.

DEN 318.96
Bevve Колекција Инструмент Висока Прецизност ORP Џеб Тестер, ORP Тестер Дома и Бизнис Неодамнешно
Bevve Колекција Инструмент Висока Прецизност ORP Џеб Тестер, ORP Тестер Дома и Бизнис

Се применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.Мини мали дим

DEN 2320.80
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина Неодамнешно
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина

Брзо и прецизно мерење на PH вредноста на водата на храна, мала големина и преносни.LCD екран со заднинско �

DEN 285.36
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2) Неодамнешно
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2)

Apera Инструменти PH60E е замена на сонда за Премиум Серија PH60 Џеб p H тестери, вклучувајќи PH60, PH60 F и PH60 S.Тоа е и

DEN 677.52
Сол Стап, Базен Сол Тестер Многу Издржливи Преносни Големина Широка Примена Висока Точност за Дома за Индустријата Неодамнешно
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна Неодамнешно
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна

Погоден за аквариуми, aquaculture, мрестилиштата, преработка на храна, лаборатории, хартија индустрија, базен

DEN 484.80
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер Неодамнешно
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер

Овој производ се користи за тестирање на TDS вредност на вода и спроводливост на водата, за да им суди на ч

DEN 321.36
SZHR PH-035Z Водоотпорен тел/Термометар 2-во-1 Тест Пенкало pH тест пенкало температура автоматска компензација Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Одделени p H, ЕК / СП / TDS и температура сензор сонда со помалку пречки и повеќе точност.

DEN 911.76
Salinity Метри, Широка Примена Висока Точност Salinity Тестер за Дома за Прочистувач за Индустрија Неодамнешно
Salinity Метри, Широка Примена Висока Точност Salinity Тестер за Дома за Прочистувач за Индустрија

Лесно Ракување : Ова salinity тестирање пенкало е многу едноставен за користење и работа, не постои комплици

DEN 1238.40
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на Неодамнешно
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на

Мерен опсег : тел : 0.0016.00 ph; TDS : 019990 ppm; EC : 019990 µs / cm.На точноста : тел : + / 0.01 ph; TDS / EC : + / 2%; температура : 0.5 °C Те

DEN 1788.96
YIBANG-DZSW 0.000~0.3 mg/L Преносни Алуминиум Тестер IP65 Грешка од ±0.015 mg/L Вода за Квалитет Тестер за Неодамнешно
YIBANG-DZSW 0.000~0.3 mg/L Преносни Алуминиум Тестер IP65 Грешка од ±0.015 mg/L Вода за Квалитет Тестер за

Мерни параметри, мерни методи, бранова должина од извор на светлина, мерен опсег (mg / L), индикации за греш�

DEN 403.20
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен Неодамнешно
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен

1 На PH метар со осветлување, може да се прочита јасно дури и во слабо средина 2 Дигиталниот PH метар со авто

DEN 2138.40
Квалитетот на водата Тестер, СТАН Smart Контрола на Температура PH Метар со Светлото за Аквариум за Хидропоника Неодамнешно
Квалитетот на водата Тест Метар,Водоотпорен Дигитални pH Метар,0.0-14.0 pH Мерка Опсег,за Хидропоника,Базен Неодамнешно
Квалитетот на водата Тест Метар,Водоотпорен Дигитални pH Метар,0.0-14.0 pH Мерка Опсег,за Хидропоника,Базен

Водоотпорен метал electrode и високо квалитетен материјал, не е лесно да се пробие и издржливи во употреба.Л�

DEN 268.56
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ Неодамнешно
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ

Категорија : Тест и Measurement Equipment Животната средина Тестери.Mfr : ПОЛИЊАТА за Инструменти.Серија : .Дел Ста�

DEN 19706.40
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на Неодамнешно
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на

Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потреби�

DEN 1476.00