Сол Стап, Базен Сол Тестер Многу Издржливи Преносни Големина Широка Примена Висока Точност за Дома за Индустријата за Прочистувач

Сол Стап, Базен Сол Тестер Многу Издржливи Преносни Големина Широка Примена Висока Точност за Дома за Индустријата

DEN 633.36

Неодамнешно

Това е достапна

Висока Точност : Ова salinity тестирање пенкало обезбедува стабилни перформанси и многу точни резултат на тоа, на екранот е лесно да се чита.Лесно Ракување : Ова salinity тестирање пенкало е многу едноставен за користење и работа, не постои комплицирано оперативниот процес.Преносни Големина : Ова salinity тестирање пенкало е мал во големина и лесен во тежина, која е лесно да се носат околу, погоден за различни прилика.Многу Издржливи : Ова salinity тестирање пенкало е направен од премиум АБС материјал, кој е здрав и многу издржливи.Широка Примена : Ова salinity тестирање пенкало е погодна за пиење вода мониторинг на отпадна вода, во лабораторијата за земјоделство, aquaculture и аквариум, hydroponic, итн.Функција : 1. Преносни Големина : Ова salinity тестирање пенкало е мал во големина и лесен во тежина, која е лесно да се носат околу, погоден за различни прилика.2. Лесно Ракување : Ова salinity тестирање пенкало е многу едноставен за користење и работа, не постои комплицирано оперативниот процес.3. Широка Примена : Ова salinity тестирање пенкало е погодна за пиење вода мониторинг на отпадна вода, во лабораторијата за земјоделство, aquaculture и аквариум, hydroponic, итн.4. Висока Точност : Ова salinity тестирање пенкало обезбедува стабилни перформанси и многу точни резултат на тоа, на екранот е лесно да се чита.5. Многу Издржливи : Ова salinity тестирање пенкало е направен од премиум АБС материјал, кој е здрав и многу издржливи.Како да го Користите : 1. Отстранете ја заштитната маска.2. Прво, исплакнете electrode со дестилирана вода и се апсорбира со филтер хартија.3. Притиснете за on‑off копчето се наоѓа на врвот на батеријата кутија за да го вклучите метар.4. Потопи метар electrode во решение за да се тестираат.5. Нежно промешајте и да чекаат за читање за да се стабилизира.6. По употреба, исплакнете electrode со вода за да се намали загадувањето.Притиснете за on‑off копче за да го исклучите метар.7. Бидете сигурни да се затвори заштитна маска, по употреба.Спецификација : Предмет Тип : Salinity Tester Material : ABSModel : ОЖ-98305 Battery : LR44 x 4 (Батерија, Не се Вклучени) Користи : Вода од чешма, апарати за Вода Прочистувач, Комерцијални Вода Прочистувач, Индустриски за Третман на Вода, Индустријата, Etc Basic Параметри : Опсег : 0 ~ 1.

Item Type: Salinity Tester
Material: ABS
Model: OW-98305
Battery: LR44 x 4 (Battery Not Included)
Uses: Tap Water, Household Water Purifier, Commercial Water Purifier, Industrial Water Treatment Industry, Etc
Basic Parameters:
Scope: 0 ~ 1

Додатоци на производот

LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP Неодамнешно
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP

1 Компатибилен Модел : Замена за Acer Предатор Helios 300 PH3155372 E9 PH3155372 ES PH3155372 GG PH3155372 LX PH3155372 MP;Посебност : 144 Hz Refr

DEN 3263.76
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер Неодамнешно
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер

Овој производ се користи за тестирање на TDS вредност на вода и спроводливост на водата, за да им суди на ч

DEN 321.36
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2) Неодамнешно
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2)

Apera Инструменти PH60E е замена на сонда за Премиум Серија PH60 Џеб p H тестери, вклучувајќи PH60, PH60 F и PH60 S.Тоа е и

DEN 677.52
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на Неодамнешно
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на

Мерен опсег : тел : 0.0016.00 ph; TDS : 019990 ppm; EC : 019990 µs / cm.На точноста : тел : + / 0.01 ph; TDS / EC : + / 2%; температура : 0.5 °C Те

DEN 1788.96
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар Неодамнешно
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар

Data Logger Погодно Управување Со Податоци.На водени навигација мени ви дозволува да следете едноставна инс

DEN 13245.60
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина Неодамнешно
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина

Брзо и прецизно мерење на PH вредноста на водата на храна, мала големина и преносни.LCD екран со заднинско �

DEN 285.36
LCD Дигитален Квалитет на Вода Тестер, Преносни LCD Дисплеј Пенкало Тип PH Метар Hydroponic Аквариум Вода Чистота Неодамнешно
SUPPION Канцеларија Канцелариски материјал,Електрични Дигитални PH Метар Тестер Џеб Вода Хидропоника Пенкало Неодамнешно
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен Неодамнешно
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен

1 На PH метар со осветлување, може да се прочита јасно дури и во слабо средина 2 Дигиталниот PH метар со авто

DEN 2138.40
Вода Метар Пенкало, Ph-02 0.01 Висока Точност АБС Материјал PH Метар за Вода во Базени, Хидропоника, Квалитетот Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки

Тешкидолжност пирсинг совет сонда.ISFET Технологија.Лесно Складирање и Одржување.Работи во Рестриктивни

DEN 11769.12
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02) Неодамнешно
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02)

LED екран може да се покаже резултат прецизно и јасно.Мала големина и лесни прави тестер на преносни еден.

DEN 318.96
SZHR PH-035Z Водоотпорен тел/Термометар 2-во-1 Тест Пенкало pH тест пенкало температура автоматска компензација Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Одделени p H, ЕК / СП / TDS и температура сензор сонда со помалку пречки и повеќе точност.

DEN 911.76
Квалитетот на водата Тестер, СТАН Smart Контрола на Температура PH Метар со Светлото за Аквариум за Хидропоника Неодамнешно
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна Неодамнешно
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна

Погоден за аквариуми, aquaculture, мрестилиштата, преработка на храна, лаборатории, хартија индустрија, базен

DEN 484.80
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ Неодамнешно
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ

Категорија : Тест и Measurement Equipment Животната средина Тестери.Mfr : ПОЛИЊАТА за Инструменти.Серија : .Дел Ста�

DEN 19706.40
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на Неодамнешно
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на

Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потреби�

DEN 1476.00
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер Неодамнешно
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер

Тоа е многу лесен за употреба.38 инчен Тежина : 215g Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вис

DEN 1252.80