Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD Дисплеј (#1)

Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD

DEN 911.76

Неодамнешно

Това е достапна

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Одделени p H, ЕК/СП/TDS и температура сензор сонда со помалку пречки и повеќе точност.Брза и лесна инсталација и функционирање, лесен за употреба, висока точност.ИНСТАНТ ПРИКАЖЕ : Дигитални ph метар применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, лабораториски, бањи, базени и други водни системи.Лесен за користење и овозможува инстант прикажување на резултатите.CLEAR LCD ДИСПЛЕЈ : Мултифункционален ph метар има clear LCD дисплеј со светлина, удобен и лесен за работење во темно средини.Голема погодност за ноќна работа.СИЛЕН И ЗДРАВ : квалитетот На водата тестер е направен од високо-квалитетен материјал, тоа не е лесно да се оштети, трајни и има долг животен век.Секоја група на производи има положено калибрација течни тест функција квалификувани пред пратката.ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА : квалитетот На водата тестер има широка примена, погоден за преработка на храна, аквариум, пречистителна, лабораториски, медицина истражување, храна, тестирање, итн.Одделени p H, ЕК/СП/TDS и температура сензор сонда со помалку пречки и повеќе точност.Брза и лесна инсталација и функционирање, лесен за употреба, висока точност.Дигитални ph метар применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, лабораториски, бањи, базени и други водни системи.Лесен за користење и овозможува инстант приказ на резултатите Функција : ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Одделени p H, ЕК/СП/TDS и температура сензор сонда со помалку пречки и повеќе точност.Брза и лесна инсталација и функционирање, лесен за употреба, висока точност ИНСТАНТ ПРИКАЖЕ : Дигитални ph метар применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, лабораториски, бањи, базени и други водни системи.Лесен за користење и овозможува инстант приказ на резултатите Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : PH Метар Материјал : ABS Мерен Опсег : ТЕЛ : 0.00~14.00 PH Температура : 0℃~50℃ ЕЗ : 0.00~19.99 ЕЗ СП : 0.0~199.9 СП TDS : 10~9990 PPm Резолуција : ТЕЛ : 0.01 PH Температура : 0.1℃ ЕЗ : 0.01 ЕЗ СП : 0.1 СП TDS : 10ppm на Точноста : ТЕЛ : ±0.1 PH Температура : ±1.0℃ ЕЗ, СП, TDS : ±2% F. S Напојување : DC 6 V Адаптер Температурна Компензација : 0℃~50℃ Работна Температура : 0℃~50℃ Производ Големина : Прибл. 152 x 80 x 26 mm / 6 x 3.1 x 1 во Тежина : Околу. 780g / 27.5 оз Пакет Листа : 1 x PH Метар 1 x Адаптер 1 x Сонда 1 x Температурна Сонда 1 x Шрафцигер 2 x Вшмукување Чаша 1 x Заградата 1 x Упатството.

Condition: 100% Brand New
Item Type: PH Meter
Material: ABS
Measurement Range:
PH: 0.00~14.00PH
Temperature: 0℃~50℃
EC: 0.00~19.99EC
CF: 0.0~199.9CF
TDS: 10~9990PPm
Resolution:
PH: 0.01PH
Temperature: 0.1℃
EC: 0.01EC
CF: 0.1CF
TDS: 10ppm
Accuracy:
PH: ±0.1PH
Temperature: ±1.0℃
EC, CF, TDS: ±2% F.S
Power Supply: DC 6V Power Adapter
Temperature Compensation: 0℃~50℃
Working Temperature: 0℃~50℃
Product Size: Approx. 152 x 80 x 26 mm / 6 x 3.1 x 1 in
Weight: Approx. 780g / 27.5oz 
Package List:
1 x PH Meter :
1 x Adapter :
1 x Probe :
1 x Temperature Probe :
1 x Screwdriver :
2 x Suction Cup :
1 x Bracket :
1 x Instruction Manual :

Додатоци на производот

Квалитетот на водата Тест Метар,Водоотпорен Дигитални pH Метар,0.0-14.0 pH Мерка Опсег,за Хидропоника,Базен Неодамнешно
Квалитетот на водата Тест Метар,Водоотпорен Дигитални pH Метар,0.0-14.0 pH Мерка Опсег,за Хидропоника,Базен

Водоотпорен метал electrode и високо квалитетен материјал, не е лесно да се пробие и издржливи во употреба.Л�

DEN 268.56
Bevve Колекција Инструмент Висока Прецизност ORP Џеб Тестер, ORP Тестер Дома и Бизнис Неодамнешно
Bevve Колекција Инструмент Висока Прецизност ORP Џеб Тестер, ORP Тестер Дома и Бизнис

Се применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.Мини мали дим

DEN 2320.80
Квалитетот на водата Тестер, СТАН Smart Контрола на Температура PH Метар со Светлото за Аквариум за Хидропоника Неодамнешно
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина Неодамнешно
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина

Брзо и прецизно мерење на PH вредноста на водата на храна, мала големина и преносни.LCD екран со заднинско �

DEN 285.36
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на Неодамнешно
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на

Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потреби�

DEN 1476.00
SZHR PH-035Z Водоотпорен тел/Термометар 2-во-1 Тест Пенкало pH тест пенкало температура автоматска компензација Неодамнешно
YIBANG-DZSW 0.000~0.3 mg/L Преносни Алуминиум Тестер IP65 Грешка од ±0.015 mg/L Вода за Квалитет Тестер за Неодамнешно
YIBANG-DZSW 0.000~0.3 mg/L Преносни Алуминиум Тестер IP65 Грешка од ±0.015 mg/L Вода за Квалитет Тестер за

Мерни параметри, мерни методи, бранова должина од извор на светлина, мерен опсег (mg / L), индикации за греш�

DEN 403.20
Salinity Метри, Широка Примена Висока Точност Salinity Тестер за Дома за Прочистувач за Индустрија Неодамнешно
Salinity Метри, Широка Примена Висока Точност Salinity Тестер за Дома за Прочистувач за Индустрија

Лесно Ракување : Ова salinity тестирање пенкало е многу едноставен за користење и работа, не постои комплици

DEN 1238.40
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2) Неодамнешно
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2)

Apera Инструменти PH60E е замена на сонда за Премиум Серија PH60 Џеб p H тестери, вклучувајќи PH60, PH60 F и PH60 S.Тоа е и

DEN 677.52
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ Неодамнешно
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ

Категорија : Тест и Measurement Equipment Животната средина Тестери.Mfr : ПОЛИЊАТА за Инструменти.Серија : .Дел Ста�

DEN 19706.40
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02) Неодамнешно
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02)

LED екран може да се покаже резултат прецизно и јасно.Мала големина и лесни прави тестер на преносни еден.

DEN 318.96
SUPPION Канцеларија Канцелариски материјал,Електрични Дигитални PH Метар Тестер Џеб Вода Хидропоника Пенкало Неодамнешно
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP Неодамнешно
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP

1 Компатибилен Модел : Замена за Acer Предатор Helios 300 PH3155372 E9 PH3155372 ES PH3155372 GG PH3155372 LX PH3155372 MP;Посебност : 144 Hz Refr

DEN 3263.76
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен Неодамнешно
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен

1 На PH метар со осветлување, може да се прочита јасно дури и во слабо средина 2 Дигиталниот PH метар со авто

DEN 2138.40
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на Неодамнешно
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на

Мерен опсег : тел : 0.0016.00 ph; TDS : 019990 ppm; EC : 019990 µs / cm.На точноста : тел : + / 0.01 ph; TDS / EC : + / 2%; температура : 0.5 °C...

DEN 1788.96
Квалитетот на водата Метар, ORP-986 ORP Метар Преносни Квалитетот на Водата Аналитичар АБС Материјал Чувствителни Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки

Тешкидолжност пирсинг совет сонда.ISFET Технологија.Лесно Складирање и Одржување.Работи во Рестриктивни

DEN 11769.12
Вода Метар Пенкало, Ph-02 0.01 Висока Точност АБС Материјал PH Метар за Вода во Базени, Хидропоника, Квалитетот Неодамнешно
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер Неодамнешно
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер

Тоа е многу лесен за употреба.38 инчен Тежина : 215g Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вис

DEN 1252.80
LCD Дигитален Квалитет на Вода Тестер, Преносни LCD Дисплеј Пенкало Тип PH Метар Hydroponic Аквариум Вода Чистота Неодамнешно
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер Неодамнешно
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер

Овој производ се користи за тестирање на TDS вредност на вода и спроводливост на водата, за да им суди на ч

DEN 321.36
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна Неодамнешно
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна

Погоден за аквариуми, aquaculture, мрестилиштата, преработка на храна, лаборатории, хартија индустрија, базен

DEN 484.80
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар Неодамнешно
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар

Data Logger Погодно Управување Со Податоци.На водени навигација мени ви дозволува да следете едноставна инс

DEN 13245.60