PH Метар,Животната средина Мерен Инструмент,Salinity Метар Тестер Пенкало Тип Salinometer Храна Salinity Тестер Метар со LED Светло Бела

PH Метар,Животната средина Мерен Инструмент,Salinity Метар Тестер Пенкало Тип Salinometer Храна Salinity Тестер

DEN 719.76

Неодамнешно

Това е достапна

Со заменливи сензор сонда - На electrode сонда може да се замени со вметнување тип дизајн за удобен и брз замена.На Salinity Метар е прецизен инструмент за тестирање на salinity вредност на решение.Со тоа, ќе може да се справи со вашиот сол потрошувачка.Вграден-во автоматска температурна компензација(ATC) за да добиете прецизни резултати.Оваа Salinity Тестер има компактни димензии и мала тежина, исто така е лесен и пренослив да се носат, погодно за вашето користење во секое време и во секое време.Течноста Salinity Метар има 7 LED индикатор за светло покажува, црвено светло покажува сол концентрација, зелена LED светло покажува напојување.Опис : Функција : Salinity meter Color : Бела.Материјал : ABS.Големина : 190x20 mm/7.48x0.79 инчи.Тип : јонска концентрација метар.Display mode : LED светилка екранот.Резолуција : 0.02.Напојување напонот : 4.5 (V).Амбиентална температура : -10-40 (к"┐).Тестирање на точноста : 0.2%.Тест температура : 0-80 степени.Тест опсег : 0.3-1.5%.Функција Description Probe : тест на сол концентрација.На 2.7 црвени LED укажуваат сол концентрации на 0.3%-0.6% (умерено), 0.8%-1.0% (концентрирани), 1.3%-1.5% (премногу силна), соодветно.1 Green LED како моќ индикатор.НА копчето : притиснете го копчето и да се сврти на моќта да се тестираат.Стоп на тест кога ќе го ослободите.Настава : Проверете дали сонда на salinity тестер е чиста.Ако тоа не е чиста, ве молиме исчистете ја со неутрален почиста.Стави тестирани објект во сад со одредена висина.Притиснете на прекинувачот на salinity тестер да се види дека Власта индикатор светлото е зелена.Ако тоа не е осветлена, батеријата напон е премногу ниско и нова батерија треба да се заменува.На salinity тестер истрагата е проширена во решение барем 2cm и тестирани на растојание од најмалку 1cm од садот ѕид.По екранот е стабилна, последниот читање на осветлена со црвено светло е откривање вредност.По тестот, чистење на сонда дел од сол тестер со неутрален почиста.

Додатоци на производот

CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер Неодамнешно
CiCiglow Дигитален Квалитет на Вода Тестер, 3 во 1 LCD Квалитетот на Водата Тест Метар 0-4999PPM Вода pH Тестер

Овој производ се користи за тестирање на TDS вредност на вода и спроводливост на водата, за да им суди на ч

DEN 321.36
Bevve Колекција Инструмент Висока Прецизност ORP Џеб Тестер, ORP Тестер Дома и Бизнис Неодамнешно
Bevve Колекција Инструмент Висока Прецизност ORP Џеб Тестер, ORP Тестер Дома и Бизнис

Се применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.Мини мали дим

DEN 2320.80
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP Неодамнешно
LCDOLED Замена за Acer Предатор Helios 300 PH315-53-72E9 PH315-53-72ES PH315-53-72GG PH315-53-72LX PH315-53-72MP

1 Компатибилен Модел : Замена за Acer Предатор Helios 300 PH3155372 E9 PH3155372 ES PH3155372 GG PH3155372 LX PH3155372 MP;Посебност : 144 Hz Refr

DEN 3263.76
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02) Неодамнешно
лесни PH Тестер LED дисплеј PH Метар за тестирање на вода со чувствителност сонда(PH02)

LED екран може да се покаже резултат прецизно и јасно.Мала големина и лесни прави тестер на преносни еден.

DEN 318.96
Сол Стап, Базен Сол Тестер Многу Издржливи Преносни Големина Широка Примена Висока Точност за Дома за Индустријата Неодамнешно
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ Неодамнешно
ПОЛИЊАТА за Инструменти ТЕЛ/ORP МЕТАР КОМПЛЕТ R3000SD-КОМПЛЕТ

Категорија : Тест и Measurement Equipment Животната средина Тестери.Mfr : ПОЛИЊАТА за Инструменти.Серија : .Дел Ста

DEN 19706.40
SZHR PH-035Z Водоотпорен тел/Термометар 2-во-1 Тест Пенкало pH тест пенкало температура автоматска компензација Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки Неодамнешно
IQ Научно/Hach Ко. PH57-SS ISFET Пирсинг Совет тел Микро Сонда со Тешки Рачка, 4.8 мм Дијаметар од не ' Рѓосувачки

Тешкидолжност пирсинг совет сонда.ISFET Технологија.Лесно Складирање и Одржување.Работи во Рестриктивни

DEN 11769.12
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна Неодамнешно
PH Метар, Лесни Висока Прецизност PH Тестер, за Аквариуми Мрестилиштата Aquaculture Преработка на Храна

Погоден за аквариуми, aquaculture, мрестилиштата, преработка на храна, лаборатории, хартија индустрија, базен

DEN 484.80
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на Неодамнешно
KONGZIR Преносни ТЕЛ/TDS/ЕЗ/TEMP Четири-во-едно Тестер Пенкало Мулти-функција Тестер Пенкало Квалитетот на

Мерен опсег : тел : 0.0016.00 ph; TDS : 019990 ppm; EC : 019990 µs / cm.На точноста : тел : + / 0.01 ph; TDS / EC : + / 2%; температура : 0.5 °C Те

DEN 1788.96
Bevve Колекција Инструмент JPB-70A Преносни Дигитални Пенкало Растворен Кислород Метар Квалитетот на Водата Неодамнешно
Bevve Колекција Инструмент JPB-70A Преносни Дигитални Пенкало Растворен Кислород Метар Квалитетот на Водата

Автоматска температурна компензација, брз одговор време.Пренослив, лесно да се носат.Фабриката раствор

DEN 4012.08
Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер 5 во 1 Мултифункционален Дигитален Multiparameter PH Метар Temp Аналитичар со LCD

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Одделени p H, ЕК / СП / TDS и температура сензор сонда со помалку пречки и повеќе точност.

DEN 911.76
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер Неодамнешно
Дигитални PH Метар, 2 во 1 TDS PH на Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални LCD Квалитетот на Водата Тестер

Тоа е многу лесен за употреба.38 инчен Тежина : 215g Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вис

DEN 1252.80
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар Неодамнешно
Hach LPV2500DL.97.02 SensION+ Преносни Data Logger pH Метар

Data Logger Погодно Управување Со Податоци.На водени навигација мени ви дозволува да следете едноставна инс

DEN 13245.60
LCD Дигитален Квалитет на Вода Тестер, Преносни LCD Дисплеј Пенкало Тип PH Метар Hydroponic Аквариум Вода Чистота Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер, СТАН Smart Контрола на Температура PH Метар со Светлото за Аквариум за Хидропоника Неодамнешно
Protable LCD Дигитален PH Метар Пенкало на Тестер Храна Пијалаци Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Урина Неодамнешно
Квалитетот на водата Тестер, 3 во 1 Преносни LCD Дигитален TDS Спроводливост Температура Метар Квалитетот на Неодамнешно
Квалитетот на водата Метар, ORP-986 ORP Метар Преносни Квалитетот на Водата Аналитичар АБС Материјал Чувствителни Неодамнешно
SUPPION Канцеларија Канцелариски материјал,Електрични Дигитални PH Метар Тестер Џеб Вода Хидропоника Пенкало Неодамнешно
Salinity Метри, Широка Примена Висока Точност Salinity Тестер за Дома за Прочистувач за Индустрија Неодамнешно
Salinity Метри, Широка Примена Висока Точност Salinity Тестер за Дома за Прочистувач за Индустрија

Лесно Ракување : Ова salinity тестирање пенкало е многу едноставен за користење и работа, не постои комплици

DEN 1238.40
YIBANG-DZSW 0.000~0.3 mg/L Преносни Алуминиум Тестер IP65 Грешка од ±0.015 mg/L Вода за Квалитет Тестер за Неодамнешно
YIBANG-DZSW 0.000~0.3 mg/L Преносни Алуминиум Тестер IP65 Грешка од ±0.015 mg/L Вода за Квалитет Тестер за

Мерни параметри, мерни методи, бранова должина од извор на светлина, мерен опсег (mg / L), индикации за греш

DEN 403.20
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2) Неодамнешно
Apera Инструменти, ДОО-AI1201 Apera Инструменти,ДОО PH60-E Замена на Сонда за PH60 Џеб pH Тестер (2)

Apera Инструменти PH60E е замена на сонда за Премиум Серија PH60 Џеб p H тестери, вклучувајќи PH60, PH60 F и PH60 S.Тоа е и

DEN 677.52
Вода Метар Пенкало, Ph-02 0.01 Висока Точност АБС Материјал PH Метар за Вода во Базени, Хидропоника, Квалитетот Неодамнешно
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен Неодамнешно
Vobor Висока Точност PH Метар - Дигитален PH Тестер Пенкало за Вода за Пиење Аквариум Базен

1 На PH метар со осветлување, може да се прочита јасно дури и во слабо средина 2 Дигиталниот PH метар со авто

DEN 2138.40
Квалитетот на водата Тест Метар,Водоотпорен Дигитални pH Метар,0.0-14.0 pH Мерка Опсег,за Хидропоника,Базен Неодамнешно
Квалитетот на водата Тест Метар,Водоотпорен Дигитални pH Метар,0.0-14.0 pH Мерка Опсег,за Хидропоника,Базен

Водоотпорен метал electrode и високо квалитетен материјал, не е лесно да се пробие и издржливи во употреба.Л

DEN 268.56
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на Неодамнешно
Salinity Метар, Водоотпорен IP65 Saltwater Тестер 0℃~100℃ 0~199.9 ppt за Солена Вода за Висока Влажност на

Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потреби

DEN 1476.00
Bevve Колекција Инструмент PH5S Ph Метар Опсег: -2.00~16.00 PH Вредност Водоотпорен Пенкало Тип Дигитални Храна Неодамнешно
Bevve Колекција Инструмент PH5S Ph Метар Опсег: -2.00~16.00 PH Вредност Водоотпорен Пенкало Тип Дигитални Храна

1 Со Куфер и понудата во целост ги поставува; 2 Заменливи сензор; 3 LCD со 3 бои на предупредување settings;Сина з

DEN 2066.40