WEMARS Гас Пила 52cc 18 Инчен Моќ Синџир Видов 2-Циклус Раце Бензински Пили Бензин моторните Пили Градина Алатка за Сечење на Дрво на Отворено Дома Фарма Употреба

WEMARS Гас Пила 52cc 18 Инчен Моќ Синџир Видов 2-Циклус Раце Бензински Пили Бензин моторните Пили Градина Алатка

DEN 1439.76

Неодамнешно

Това е достапна

Подигнете го видов синџир над вози затегнувачки и да се вклучат во жлебот на водич бар.Прилагодување на стегање на синџирот видов, што е за 0. Затегнете ја видов синџир со вртење на синџир tensioning завртка насока на стрелките на часовникот со комбинација клуч.Почеток на горниот раб на водич бар. Отстранете ја лентата ореви и затегнувачки капак.Отстрани транспорт гарда. Место на Flameout се Префрлат во (о) за да го Исклучите Моторот.Answer : ___________________________ Note : По првото палење на звук, затворање задави и постојано влечење на почетокот се справи ќе си го цица ги во премногу гориво и да се спречи мотор од почеток.Автоматски систем за подмачкување го намалува ризикот од абење и оштетување на стартер механизам и користејќи го продолжува животот. Се одржи до крајот на водич бар и ги заостри бар ореви со комбинација клуч.Со високи Перформанси : WEMARS 52cc 18 инчен моќен гас пила со водич бар и синџирот за кроење на дрво, што треба еден подолг барови. Вклучете копчето до 2.Исто така, бидете сигурни дека го видов синџир е правилно ангажирани во жлебот во водичот бар.Како да се користи пила : .Напор се повлече почнувајќи систем, започнете побрзо, поголема сигурност.Ако не на масло ќе го задржи излегува. Повлечете го почнувајќи handlebar нанадвор неколку пати се додека не палењето звуци. Притисни задави назад целосно (не половина ). Притисни на Fflameout се Префрлате на почетната Позиција (I). Се одржи на активирањето и активирањето на lockout притиснете го копчето за заклучување. Повлечете го Контролен Drawbars да се Затвори на Гас. Притиснете на Активирањето и Ослободување на Моторот да Работам.Кормилари на водич бар на своите повеќето задните позиција.Максимизира се кандидира време и синџирот видов моторни живот. Производот има автоматски систем за подмачкување.

Додатоци на производот

Makita EA6100PRGG 20 61 cc Chain Saw Неодамнешно
Makita EA6100PRGG 20 61 cc Chain Saw

Лесен почеток пролетassisted стартер со оптимизиран Управување на мотор за брз почеток со помалку сила.Моќ�

DEN 825.60
Airbike 21V Рака Видов Кастрење Видов Дрво Видов Дрво Видов Електрична Пила Батеријата Пила Мали Пила Мини Неодамнешно
Airbike 21V Рака Видов Кастрење Видов Дрво Видов Дрво Видов Електрична Пила Батеријата Пила Мали Пила Мини

【Мала Тежина】Преносни Оваа cordless мини моторната пила е лесна тежина и лесен за носење.Тоа е само 1,7 кило�

DEN 1411.20
Swiftion Мини Пила Cordless со Батеријата Индикатор за Светло, 4 Инчен Електрична Пила со Безбедноста Заклучување, Неодамнешно
Гас Пила 62CC Моќ Синџир Видов 20 Инчи Водич Одбор моторните пили 2-Циклус Бензин Рачни Cordless Бензински Неодамнешно
Гас Пила 62CC Моќ Синџир Видов 20 Инчи Водич Одбор моторните пили 2-Циклус Бензин Рачни Cordless Бензински

【62 CC мотор со повеќе моќни моќ и брзина】Нашите гас пила користи најновата 62 CC сила со полно работно чуд�

DEN 3599.76
Мини Пила Cordless, 4 Инчен Електрични Мини Пила со 2pcs 2000mAh Батерија, 24V Преносни Пила со Поздравниот Неодамнешно
Мини Пила Cordless, 4 Инчен Електрични Мини Пила со 2pcs 2000mAh Батерија, 24V Преносни Пила со Поздравниот

Безбеден и Удобен електрична пила има безбедност заклучите, е во позиција да се одржи од рака, и се дово�

DEN 1070.40