Рамен Нос Крајот Мелница Титаниум Обложена Двојно-Flute Крајот Мелници Мелничката Алатка CNC Рутер Битови со Чување 3.175 mm месо тело 2mm12mm 10pcs/Set

Рамен Нос Крајот Мелница Титаниум Обложена Двојно-Flute Крајот Мелници Мелничката Алатка CNC Рутер Битови со

DEN 412.56

Неодамнешно

Това е достапна

КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛОТ : Овие мелење секачи се направени од волфрам карбид челик со добра мелничката, работни перформанси, обезбедувајќи висок ефикасноста на работата.ФУНКЦИЈА : Остри рабови, може да се користат за мелење дупки, жлебови и на рабовите на плочите и на процесот ќе биде мазна.ПОГОДЕН МАТЕРИЈАЛ : Многу предмети или материјали може да бидат врежани како што кола, хардверски делови, пластика, бакар и нерѓосувачки челик.ИЗДРЖЛИВИ : Тие имаат доволно анти-свиткување цврстина, отпорност на абење, висока цврстина, висока отпорност на абење и висока јачина.ДОБРО-ПОЛСКИ : Добро полирани површини се сосема чисти, уредни, и нема неисправности или burrs на месо тело.Карактеристики : Материјал : Волфрам карбид челик Тип : 2-flute крајот мелница Завршна Површина : Титаниум слој Должина : 40mm(±2mm) месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1/8") Сечење на Работ Дијаметар : 2mm Сечење на Работ Должина : 12mm Количина : 10pcs Пакетот Вклучува : 10 x Мелење Секачи.

Додатоци на производот

JUSTZHIQIANG 10pcs Двојно 2 Flute Спирала Карбид Рамен Нос Крајот Мелница CNC Рутер Малку 1/8 1mm Мелење Машина Неодамнешно
JUSTZHIQIANG 10pcs Двојно 2 Flute Спирала Карбид Рамен Нос Крајот Мелница CNC Рутер Малку 1/8 1mm Мелење Машина

Издржливи во употреба.издржливи и практичен за употреба.Висока јакост и цврстина.Лесно да се носат и пр

DEN 430.56
Drillco 5600A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Неодамнешно
1/2 месо тело Топката Носот Крајот Мелници за Дрво фреза Рутер Малку Карбид Агол Заокружување Мелење Машина Неодамнешно
Нијагарините Машина DIAL430-0.188-D6-С. 0-Z4 DIAL430 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, CVDDIA Заврши, Неодамнешно
Нијагарините Машина DIAL430-0.188-D6-С. 0-Z4 DIAL430 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, CVDDIA Заврши,

Четири флејта за да се произведе подобар финиш од помалку флејта.Дијамантски слој нуди исклучителна от

DEN 3219.60
SpeTool Екстра Долг Алуминиум Рутер Малку 1/4 месо тело 4 вкупна Должина 3Flute CNC Крајот Мелница ДО Намалување Неодамнешно
SpeTool Екстра Долг Алуминиум Рутер Малку 1/4 месо тело 4 вкупна Должина 3Flute CNC Крајот Мелница ДО Намалување

【СПЕЦИФИКАЦИИ】Крајот фабрика за алуминиум со 1 / 4" месо тело, 1 / 4" сечење дијаметар од 1" сечење должина и

DEN 540.00
Melin Алатка CCRFP-L Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 6 Неодамнешно
Melin Алатка CCRFP-L Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 6

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 4475.52
YG-1 E2006 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Двојно Крајот, Долго се Постигне, Соголени (Светла) Неодамнешно
YG-1 E2006 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Двојно Крајот, Долго се Постигне, Соголени (Светла)

Сечење дијаметар толеранција е + 0.YG1 E2006 соголени кобалт челик долгодолжина на мини плоштад носот крајот

DEN 353.28
Мицубиши Материјали DS3SBD3/4 DS2SS Серија Карбид Дијамант Ѕвезда Крајот Мелница, Краток Flute, Топката Носот, Неодамнешно
Мицубиши Материјали DS3SBD3/4 DS2SS Серија Карбид Дијамант Ѕвезда Крајот Мелница, Краток Flute, Топката Носот,

3 flute топката носот крајот мелница за општа намена.Хеликс агол 30° 0.7500" сечење дијаметар.Мицубиши Материј

DEN 7479.12
Melin Алатка E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Неодамнешно
Melin Алатка E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 1732.80
Нијагарините Машина N76139 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, Соголени (Светла) Финиш, Roughing Неодамнешно
Нијагарините Машина N76139 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, Соголени (Светла) Финиш, Roughing

4 flute дизајн за создавање на пофини завршува и highter метал отстранување стапка^Високи Перформанси идеален

DEN 2281.92
Микро 100 Крајот Мелница, 20.00 mm Мелничката Кол, Број на Флејта: 5, 45.00 mm Должина на Сечење, Необложени, Неодамнешно
Микро 100 Крајот Мелница, 20.00 mm Мелничката Кол, Број на Флејта: 5, 45.00 mm Должина на Сечење, Необложени,

Објект Карбид Крајот Мелница.Одделение C2 Микро Зрна.Листа Број ARMM.Тип Roughing / Доработка.Крајот Стил Кв

DEN 20125.20
Melin Алатка CS-НА Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Заврши, Неодамнешно
Melin Алатка CS-НА Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Заврши,

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 2448.24
Рутер Малку 15pcs CNC Гравирање Малку 1/8 месо тело Нано Сина Обложени Карбид Крајот Мелница Еден Flute/Топката Неодамнешно
Рутер Малку 15pcs CNC Гравирање Малку 1/8 месо тело Нано Сина Обложени Карбид Крајот Мелница Еден Flute/Топката

1 Висока цврстина, висока отпорност на абење, висока јачина.Имаат доволно свиткување сила и отпорност на

DEN 1680.00
Drillco 5250A Серија на Високо-Брзински Челик Долги Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Неодамнешно
YG-1 E5059 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Долго се Постигне, Соголени (Светла) Заврши, Не-Центар за Неодамнешно
YG-1 E5059 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Долго се Постигне, Соголени (Светла) Заврши, Не-Центар за

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

DEN 683.76
YG-1 E2041 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Екстра Долг Домет, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Неодамнешно
YG-1 E2041 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Екстра Долг Домет, Weldon месо тело, Соголени (Светла)

Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded намалувања.На 30степен хеликс агол поддржува општа намена а

DEN 1609.44
Нијагарините Машина N41726 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Заврши, Roughing Неодамнешно
Нијагарините Машина N41726 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Заврши, Roughing

Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded парчиња и

DEN 2096.64
WIDIA 5210304 Копија Мелници M200 Серија Метрички Крајот Мелница, 32-МИЛИМЕТРИ Кол, 4.96 MM Намали Длабочината, Неодамнешно
WIDIA 5210304 Копија Мелници M200 Серија Метрички Крајот Мелница, 32-МИЛИМЕТРИ Кол, 4.96 MM Намали Длабочината,

WIDIA 5210304 Копија Мелници M200 Серија Метрички Крајот Мелница, 32МИЛИМЕТРИ Кол, 4.96 MM Намали Длабочината, 2 MM До

DEN 10176.48
Aexit 5 Компјутери Крајот Мелници 2mm Сечење Кол 12mm Длабочина 2 Flute Крајот Мелење Мелница Машина Плоштадот Неодамнешно
Aexit 5 Компјутери Крајот Мелници 2mm Сечење Кол 12mm Длабочина 2 Flute Крајот Мелење Мелница Машина Плоштадот

Име На Производ : Крајот Мелница Машина;Материјал : Волфрам Челик.Flute Number : 2;Сечење Дијаметар : 2mm / 0.08".Сеч

DEN 703.20
WIDIA 4147578 M200 Двојно Машина M200 Серија Метрички Крајот Мелница, 32-МИЛИМЕТРИ Кол, 3ММ Намали Длабочината, Неодамнешно
WIDIA 4147578 M200 Двојно Машина M200 Серија Метрички Крајот Мелница, 32-МИЛИМЕТРИ Кол, 3ММ Намали Длабочината,

WIDIA 4147578 M200 Двојно Машина M200 Серија Метрички Крајот Мелница, 32МИЛИМЕТРИ Кол, 3ММ Намали Длабочината, 50 MM Д

DEN 18616.56
Drillco 7140 Серија Кобалт Челик Roughing Центар За Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 5 Flute, Неодамнешно
Drillco 7140 Серија Кобалт Челик Roughing Центар За Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 5 Flute,

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе Кобалт за подобрување на перформанс

DEN 2677.20
С&D Алатка Компанија 18966-XL732A Повеќе Flute Плоштадот Носот Крајот Мелница, Еден Крајот, Долго, Премиум Неодамнешно
С&D Алатка Компанија 18966-XL732A Повеќе Flute Плоштадот Носот Крајот Мелница, Еден Крајот, Долго, Премиум

Повеќе Flute Endmill Еден Крај Долго Премија Кобалт Челик.Мелница Дијаметар : 3 / 4 месо тело со Дијаметар од :

DEN 2403.84
Drillco 5400A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Неодамнешно
Melin Алатка CCMG-E Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 4 Флејта, Неодамнешно
Melin Алатка CCMG-E Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 4 Флејта,

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

DEN 7404.72