20mm Променлива Брзина на Воздух Појас Сандер 5 Брзини + 53 / 520mm x 20mm Појаси

20mm Променлива Брзина на Воздух Појас Сандер 5 Брзини + 53 / 520mm x 20mm Појаси

DEN 424.80

Неодамнешно

Това е достапна

Променлива брзина на воздух појас сандер. 20mm x 520mm променлива брзина на сандер.Целосно променлива брзина на сандер (има 5 различни брзини).Агол на пескарење рака може да се прилагоди за најдобра употреба.Доаѓа со 53 појаси.Професионални сандер за комерцијални или повремена употреба Променлива брзина на воздух појас сандер x 20mm 520mm променлива брзина на сандер Целосно променлива брзина на сандер (има 5 различни брзини за точни и контролира работата) Погоден за сите пескарење работни места, вклучувајќи дрво работа / полирање мебел / од пластика / алуминиум и сите форми на метал полирање Особено погоден за оние кои се тешко да се постигне непријатно области Поголема површина од 10мм појас сандер кој овозможува поголема површина да покриен со помалку напор Лесен и ниски вибрации Компактен дизајн и лесна појас замена со притискање на едно копче Задните издувниот систем Агол на пескарење рака може да се прилагоди за најдобра употреба / purpose SPECIFICATIONS Појас сандер ширина 20mm 17,000 ВРТЕЖИ во минута Воздух влезот 1/4" BSP (ова доаѓа со брзо ослободување фитинг обезбедени - PCL еквивалент) Просечна воздух потрошувачка 4 CFM Оперативен притисок од 90 PSI Доаѓа со 53 ремени (60, 80, 100 и 120 Ронки пескарење ремени) Појас големина 520mm x 20mm SANDING РЕМЕНИ (ОПИС) на Овој оглас е за пакување од 50 ремени Висок квалитет пескарење ремени погоден за професионални и DIY користат За употреба на дрво, бои, лакови, пластика, малтерисување и за лесни метални пескарење Флексибилни работни места, издржливи алуминиум оксид пескарење ремени Затворени зафат проред и тешки поддршка ремени Потполно смола врзани ленти, Погоден за сите преносни машини Големината на ремени 520mm x 20mm Сандерс што се големината вклучува - HITACHI / MAKITA / RYOBI / ЦРНА И ДЕКЕР / БОШ belts SPECIFIC РЕМЕНИ 14 x 60 Ронки ремени 12 x 80 Ронки ремени 12 x 100 Ронки ремени 12 x 120 Ронки појаси.

Додатоци на производот

Појас Мелница Гумени Тркала Гума Контакт Тркала 100x50mm Неодамнешно
Појас Мелница Гумени Тркала Гума Контакт Тркала 100x50mm

Појас мелница гумени тркала има serrated динамички избалансиран и мелница тркала дизајн за високо ефикасно

DEN 679.92
Обединетите Абразиви САИТ 58132 6X48 Брз Брод Z-H Циркони Алумина Клупата Неодамнешно
Обединетите Абразиви САИТ 58132 6X48 Брз Брод Z-H Циркони Алумина Клупата

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 3071.52
WANGYONGQI Професионални Мултифункционален Железо Сандер,Полирање Мелница Машина Пескарење Појас Прилог Адаптер Неодамнешно
FAKEME 1 Buc Појас Сандер Ергономски M10 Мелење Ножици Агол Мелница за Метални Работи Неодамнешно
FAKEME 1 Buc Појас Сандер Ергономски M10 Мелење Ножици Агол Мелница за Метални Работи

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Можете да ги конвертирате вашите агол мелница да појас сандер брзо и инсталирате

DEN 839.76
Мини-NitroFile Абразивни Појас Алатка - од Dynabrade Неодамнешно
Мини-NitroFile Абразивни Појас Алатка - од Dynabrade

ldeal за рака полирање и работа во тесен отвор.Песок и deburr во тесни места.Лесни ергономски дизајн се справи

DEN 9576.00
JUSTYUSHU 915x50mm Појас Мелница Машина 750W Појас Сандер Челик Полирач Острилка Полирање Машина за Дрво Струг Неодамнешно
JUSTYUSHU 915x50mm Појас Мелница Машина 750W Појас Сандер Челик Полирач Острилка Полирање Машина за Дрво Струг

Трајни дела.Индустриски ниво 750 вати DC brushless мотор со силна енергија, ниско ниво на бучава, и долги работн

DEN 1742.40