Kodiak Контроли KC25-15H2O Низок Притисок Мерач 15 WC

Kodiak Контроли KC25-15H2O Низок Притисок Мерач 15 WC

DEN 577.44

Неодамнешно

Това е достапна

Јастуци Мерач/Низок Притисок Колосек. 2 1/2" Dial, 1/4"npt Пониски.Нула Вредноста завртка.Гас Течење Откривање.Хром Позлатен Случај. • Капсула тип на дијафрагмата за мерење ниски притисоци.Објектот Пакет Количина : 1 Kodiak е 25 Серија низок притисок мерачи се капсула вид притисок мерачи се користи за прецизни мерења на низок притисок.Овие величини се најчесто се користи за да се измери воздух, вода, природен гас, или други медиуми не корозивни да месинг/бронза.

Додатоци на производот

Дваер - 6806202 2000-00 Magnehelic Диференцијални Притисок Колосек, 2000: 0-0.25 WC Неодамнешно
Дваер - 6806202 2000-00 Magnehelic Диференцијални Притисок Колосек, 2000: 0-0.25 WC

Тип на производ : диференцијални притисок мерачи.Медиумите компатибилност : воздух и незапалива гасови.

DEN 1806.48
BFFDD Притисок Мерач Manometer Дигитални Вакуум Manometer за Притисок Воздушен Притисок Широка Апликации Вода Неодамнешно
BFFDD Притисок Мерач Manometer Дигитални Вакуум Manometer за Притисок Воздушен Притисок Широка Апликации Вода

Тоа е направен од висококвалитетни материјали, цврсти и издржливи, со добри перформанси и долг животен �

DEN 2143.20
СЛИК Мерач 701L-254A 2.5 Dial, 30/0 хг Вакуум psi Опсег, 1/4 Машки NPT Врска Големината на Дното на Планината Неодамнешно
СЛИК Мерач 701L-254A 2.5 Dial, 30/0 хг Вакуум psi Опсег, 1/4 Машки NPT Врска Големината на Дното на Планината

Пластични Случај И Рамки.Дувачкиот Internals и Конекција.Phosphour Бронза Bourdon Цевка.Максимум и минимум притисок

DEN 586.32
Axial Притисок Мерачи Назад Планината 1/8 BSPT Индустриски Вакуум Притисок Колосек, -1~0bar -30~0inHg Неодамнешно
Axial Притисок Мерачи Назад Планината 1/8 BSPT Индустриски Вакуум Притисок Колосек, -1~0bar -30~0inHg

1 / 8 BSPT тема назад планината конекција.Овој притисок мерач е двојно скала покажувачот вид притисок колос

DEN 431.76
Fluke NORMA 32A КАБЛИ Кабел, За 32A Planar Шант Неодамнешно
Fluke NORMA 32A КАБЛИ Кабел, За 32A Planar Шант

земја на потекло : Романија.пакет висина : 2.4".пакет должина : 8.6".пакет ширина : 5.6".Fluke кабел за 32 A planar шант.Fl

DEN 6305.52
F Fityle Притисок Мерач за Воздушен Гас Масло Или Вода 0-220PSI Неодамнешно
F Fityle Притисок Мерач за Воздушен Гас Масло Или Вода 0-220PSI

* Мерен опсег : 0220psi; 016kg Месинг wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок...

DEN 191.76
Measureman Tridicator, Термо-Manometer, 2-1/2, 0-160psi/30-250 сте F, од Нерѓосувачки Челик Случај, 1/4NPT Неодамнешно
Measureman Tridicator, Термо-Manometer, 2-1/2, 0-160psi/30-250 сте F, од Нерѓосувачки Челик Случај, 1/4NPT

За притисок и температура мерење на гас, течност која не е корозивни да месинг 21 / 2" dial големина, 1 / 4"NPT Пон

DEN 1869.60
ToToT Воздушен Притисок Мерач 2 Dial, Центар Назад Планината, 1/4 Машки ZG Врска Големина, 0-180 PSI Неодамнешно
ToToT Воздушен Притисок Мерач 2 Dial, Центар Назад Планината, 1/4 Машки ZG Врска Големина, 0-180 PSI

Модел : Y50; Монтажа метод : Центар Назад Планината.Dial дијаметар : 52mm / 2"; Тема : ZG 1 / 4".Воздушниот притисок оп

DEN 263.76
Двојна Скала Притисок Колосек, Вакуум Притисок Метар Трајни Вакуум Manometer за Масло за Вода Неодамнешно
Двојна Скала Притисок Колосек, Вакуум Притисок Метар Трајни Вакуум Manometer за Масло за Вода

Покажувачот тип на екранот бирање, транспарентни dial маска, стабилна и исчистите екранот, лесен за читањ�

DEN 436.56
BFFDD Нерѓосувачки Челик Интелигентни Прецизност Дигитален Дисплеј Притисок Мерач Вакуум Вода Хидрауличен Притисок Неодамнешно
BVV Масло Исполнет Вакуум/Pressure Мерач на Дното на Планината-0-5000Psi Неодамнешно
BVV Масло Исполнет Вакуум/Pressure Мерач на Дното на Планината-0-5000Psi

Масло Исполнет Вакуум / Pressure Мерач на Дното на Планината BVV Масло Исполнет Вакуум / Pressure Мерач на Дното на

DEN 1900.80
Притисок Колосек, Притисок Мерач 1/8NPT Мини Мерач на Притисок на Водата мазут воздух 0-160 psi/0-10 бар NPT Неодамнешно
Притисок Колосек, Притисок Мерач 1/8NPT Мини Мерач на Притисок на Водата мазут воздух 0-160 psi/0-10 бар NPT

Јасно број ознаки за удобен и лесен читања.Метал надворешниот случај, и заштита на внатрешниот додатоци

DEN 479.76
Зими PLP Серија Челик Низок Притисок Мерач со Нерѓосувачки Челик Internals, 0-32 Вода Вакуум, 4 Dial Екранот, Неодамнешно
Зими PLP Серија Челик Низок Притисок Мерач со Нерѓосувачки Челик Internals, 0-32 Вода Вакуум, 4 Dial Екранот,

Нерѓосувачки челик 316 wetted делови за отпорност на корозија.Кружни dial е затворен во не ' рѓосувачки челик 30

DEN 6542.40
LSXLSD Комунални Вакуум Притисок Мерач Обичните Barometer1/4 NPT Пониски Планината -30HG/0PS Притисок Метар Неодамнешно
LSXLSD Комунални Вакуум Притисок Мерач Обичните Barometer1/4 NPT Пониски Планината -30HG/0PS Притисок Метар

Школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови.Целпритисок мерач е инстру

DEN 1138.32
Воздухот Мерач Инструмент, Притисок Мерач Висока Точност Вакуум Мерач Трајни производи за Дома Мерење Неодамнешно
Воздухот Мерач Инструмент, Притисок Мерач Висока Точност Вакуум Мерач Трајни производи за Дома Мерење

На мерливи притисок опсег е голем, мерен опсег е 0 ~ ‑14psi.Школка е направен од висококвалитетни нерѓосува

DEN 225.36
Зими PFQ Серија не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Мерач со Месинг Internals, Неодамнешно
Зими PFQ Серија не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Мерач со Месинг Internals,

Дувачкиот wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок.Кружни dial е исполнет со глицер�

DEN 1139.28
Fluke 787 ProcessMeter Неодамнешно
Fluke 787 ProcessMeter

1000v заштита од преоптоварување на v, ohms, фреквенција, и 150v заштита од преоптоварување на ма, поткрепени со

DEN 22559.76
TAISHER 2-1/2 Вода Притисок Тест Колосек, 3/4 Женски Црево Конец, 0-200 psi/kpa Неодамнешно
TAISHER 2-1/2 Вода Притисок Тест Колосек, 3/4 Женски Црево Конец, 0-200 psi/kpa

Големина : 21 / 2" dial големина, 3 / 4"NPT пониски планината.Притисок опсег : 0200psi / kpa.Точноста : + / 323%.Burdong цевка ти�

DEN 282.96
Низок Притисок Колосек,Дното,5 psi Неодамнешно
Низок Притисок Колосек,Дното,5 psi

За Користење Со : Најчесто се Користат за Мерење Воздух, Вода, Природен Гас или Други Медиуми Не Корозивн

DEN 247.20
SALUTUY Мерач на Притисок, со Висока Точност на Мерење на Притисок Мерач Дигитален Мерач на Притисок Тест Вакуум Неодамнешно
Вакуум Колосек, Вода Притисок се Измери Точна 0 ~ -1000MPA Нерѓосувачки Челик за Дома Мерење Вода Gage Мерка Неодамнешно
Вакуум Колосек, Вода Притисок се Измери Точна 0 ~ -1000MPA Нерѓосувачки Челик за Дома Мерење Вода Gage Мерка

Производот има широк спектар на апликации, како што се домашна мерење, вода gage мерка, итн., важат за многу

DEN 1504.80