Расположливиот Винил Ракавици - Прав Слободни, Јасно, Латекс Слободни и Алергија Слободни, Пластика, Работа, Храна, Услуги, Чистење, Евтини, на Големо, Мала Големина (

Расположливиот Винил Ракавици - Прав Слободни, Јасно, Латекс Слободни и Алергија Слободни, Пластика, Работа,

DEN 1558.80

Неодамнешно

Това е достапна

Премиум квалитет - отпорен на кинење, Силна, а сепак флексибилен (протега) со добра умешност и чувствителност.Идеален за храна услуга, козметологијата, здравствена нега и чистење професионалци, Латекс-слободен за луѓето со алергии или чувствителна кожа.Ambidextrous (одговара на десната или левата рака), Текстура и contoured за добро се вклопуваат и потпора.Валани ткаенината и chlorinated за лесно отварање, брз donning и брзо отстранување.Цена-ефикасна алтернатива на латекс и нитрилна.Секој ден, ние сме изложени на бактерии, бактерии, вируси, мувла, растворувачи, хемиски или рак-предизвикува агенти кои можат да влезат во телото преку нашите раце и кожата.Овие опасности живеат на површината на рацете и може да се пренесуваат преку допир.Ракавици се ефективни во намалување на трансфер на ризици и заштита на јавното здравје.Не сите ракавици се еднакви!За над 40 години, Безбедноста Зона е изградена индустрија-водечки репутација за постојан квалитет и фер цена.На ракавици ќе купи денес ќе се изврши еднаков или подобар од ракавици сте го купиле претходно.Нашите ракавици се со помала веројатност да рипувате или солза.Ние се избегне трошоците за сечење и материјал reformulations што често резултира во полоши производи и здравствени ризици.Го изберат правото ракавица за правото апликација.Ракавица варијабли вклучуваат материјал, цена, удобност, се вклопуваат, издржливост и личен избор.Сите Безбедноста Зона ракавица компоненти во согласност со одредбите на Сојузниот Храна, лекови и Козметички Чин кој овозможи повторна употреба во директен контакт со храна и се DEHP слободни.Винил ракавици се нашиот најголем популарните ракавици.Тие се латекс-слободни и да дојдат со или без храна одделение пченка скроб во прав.Прав ракавици се помалку скапи и се полесно да се земе вклучено или исклучено, особено ако вашите раце се влажни.Прав-слободен ракавици чини малку повеќе се должи на екстра процесот на chlorinating па ракавица може да биде лесно да се donned.Винил е чекор-од полиетилен со ракавици.Тие се посилни и потрајни, одговара на построги и се пофлексибилни кој обезбедува добра чувствителност и умешност.Нивните малку лабава одговара им овозможува на ракавица да дишат, па апликации каде се носат ракавици за периоди на време се идеални за оваа ракавица.Винил ракавици се најчесто често се користи во службата за храна индустрија (подготовка на храната и busboy чистење), додека професионалци во козметиката, медицински и чистење на услуги ги користат како добро.Околу домот, винил ракавици се идеални за јадење подготовка, неуредна задачи, лесна за чистење, лична нега, домашни миленичиња нега, сликарство, уметности и занаети.Винил е поекономична алтернатива за латекс и нитрилна ракавици.

Додатоци на производот

Тренингот Ракавици Мажи Жени Половина Прст Дигање Ракавици со Целосна Дланка Зглоб Поддршка за Салата за Вежбање Неодамнешно
BIONIC Ракавици – Синтетички ReliefGrip (SRG) Фитнес Ракавици w/Патентиран Анатомски Олеснување Подлога Систем Неодамнешно
BIONIC Ракавици – Синтетички ReliefGrip (SRG) Фитнес Ракавици w/Патентиран Анатомски Олеснување Подлога Систем

СПРЕЧУВАЊЕ на ЗАМОР И ЗГОЛЕМУВАЊЕ на СИЛАТА на Оваа премија фитнес ракавица може да се пофали стратешки

DEN 237.12
Гума пример, перење на садови ракавици 3 Пара за Кујна,апарати за чистење ракавици долго Водоотпорен Reuseable Неодамнешно
Тренингот Ракавици за Жените и за Мажите - Дигање Ракавици со Целосна Дланка Заштита & Дополнителна Потпора Неодамнешно
PSBM Латекс Ракавици, Јасно, Големина XL крупните, 4.5 Мили, 1000 Смета, во Прав за Слободни Ракавици Неодамнешно
PSBM Латекс Ракавици, Јасно, Големина XL крупните, 4.5 Мили, 1000 Смета, во Прав за Слободни Ракавици

СПЕЦИФИКАЦИИ ќе добиете 10 кутии на ракавици.Секоја кутија има 100 ракавици.Вкупно ракавица count е 1,000...

DEN 475.20
SEALSKINZ Унисекс Windproof ладното време Конвертибилна Мит Неодамнешно
SEALSKINZ Унисекс Windproof ладното време Конвертибилна Мит

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Други Влакна.Увезени.Се повлече На

DEN 1761.12
голема време производи доо 12324-26 Мека Чистење, 2 Пакет, крупните, Обновливи Премиум Латекс Ракавици Неодамнешно
голема време производи доо 12324-26 Мека Чистење, 2 Пакет, крупните, Обновливи Премиум Латекс Ракавици

Обновливи Премиум Латекс Ракавици.Лесен за употреба.Овој производ е произведен во Кина.Нежно Чистење, 2

DEN 168.72
12 Парови Нитрилна Обложени Работа Ракавици, Микро-пена Зафат Ракавици, Нитрилна Обложени На Дланка Работни Неодамнешно
Едгар Мартинез Autographed Пар на Играта Користи Френклин Вата Ракавици со Потпишани Сертификат SKU 145132 Неодамнешно
Едгар Мартинез Autographed Пар на Играта Користи Френклин Вата Ракавици со Потпишани Сертификат SKU 145132

Autographed.Потпишан.Автентични.Ова е еден пар на Френклин Игра се Користи Вата Ракавици кои биле користени и

DEN 9576.00
NT370 Атлас Нитрилна Тешки Ракавица Неодамнешно
NT370 Атлас Нитрилна Тешки Ракавица

Лесна лесни црна најлон поврзана лагер, нитрилна обложени дланката и на прстите.Црна оние кои се во мажи

DEN 1831.20
HILAEX Тренингот Ракавици Мажи & Жени, Дигање Ракавици со Целосна Дланка Заштита, Дише Фитнес Ракавици за Вежбање, Неодамнешно
Playtex Живеење Reuseable Чистење Гумени Ракавици (Медиум, Пакет - 3) Неодамнешно Најдобра цена
Playtex Живеење Reuseable Чистење Гумени Ракавици (Медиум, Пакет - 3)

Капефати ткаенината чува вашите раце, оружје и облека за да се исуши.Текстура дланка и прсти подобрува з

DEN 311.28
Спортски Вентилирани Тренингот Ракавици со Интегриран Зглоб Обвива за Дигање, Powerlifting, се Повлече и Прозорци, Неодамнешно
JYDBRT Зима Пешачење возење Велосипед Ракавици Потоплите Сомот Fulll Прст Спортски Екран на Допир Ракавици Неодамнешно
JYDBRT Зима Пешачење возење Велосипед Ракавици Потоплите Сомот Fulll Прст Спортски Екран на Допир Ракавици

Функција : потоплите,на екранот на допир.антипропадна,водоотпорен.ПотоплитеОва целосна прст велосипед

DEN 4331.52
Glofit Слобода Тренингот Ракавици, Зглоб Дигање Shorty Fingerless Ракавици со Криви Отворени Врати, за Powerlifting, Неодамнешно
Glofit Слобода Тренингот Ракавици, Зглоб Дигање Shorty Fingerless Ракавици со Криви Отворени Врати, за Powerlifting,

Дланка Заштита со Дополнителна Контрола : Поместена абразијаотпорни дланка со силика гел против пролиз

DEN 383.76
Стив Eminger Њујорк Ренџерс Игра-се Користи Easton Ракавици од 2013-14 NHL Сезона - Игра се Користи NHL Ракавици Неодамнешно
Стив Eminger Њујорк Ренџерс Игра-се Користи Easton Ракавици од 2013-14 NHL Сезона - Игра се Користи NHL Ракавици

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од Fanatics Автентични.Категорија; Игра се Користи NHL Ракавици.Овие игр

DEN 4799.76
Крис Weidman, ММА, Потпишан, Autogrpahed, UFC Ракавица, на ГРБ со Доказ Фотографија од Крис Потпишувањето Ќе Неодамнешно
Крис Weidman, ММА, Потпишан, Autogrpahed, UFC Ракавица, на ГРБ со Доказ Фотографија од Крис Потпишувањето Ќе

КРИС WEIDMAN ПОТПИШАН UFC РАКАВИЦА 100% АВТЕНТИЧНИ AUTOGRAPH.ДОКАЗ ФОТО ДОАЃА СО ОБЈЕКТОТ.НА РАКАВИЦА БЕШЕ ПОТПИША

DEN 2399.76
Френклин Спортски Младите NCAA Фудбал Приемник Ракавици - Приемник Ракавици за Деца - NCAA Тим Логоа и Силиконски Неодамнешно
Нитрилна Ракавици, Латекс Слободни, Прав Слободни, за Еднократна употреба Работни Ракавици Не-Стерилни, Случај Неодамнешно Најдобра цена
KINGFINGER Обновливи пример, перење на садови Ракавици,ПВЦ Водоотпорен Долго Ткаенината и Стадото Поставата Неодамнешно Најдобра цена
Playtex HandSaver Обновливи Гумени Ракавици Секојдневна Заштита (Пакет - 10) Неодамнешно
Playtex HandSaver Обновливи Гумени Ракавици Секојдневна Заштита (Пакет - 10)

КАПЕФАТИ ТКАЕНИНАТА : Playtex Handsaver Секојдневна Заштита Чистење Ракавици функција екстра долг КапеФати Рак

DEN 271.68
ZTTZX Зима Топли Ракавици, Плус Сомот Задебелување на Отворено Спортски Mountaineering Велосипедизам Фитнес Неодамнешно
ZTTZX Зима Топли Ракавици, Плус Сомот Задебелување на Отворено Спортски Mountaineering Велосипедизам Фитнес

Технолошки топли ракавици, чувствителен на допир екран, плус сомот да се задржи топло, носатотпорни, и н

DEN 6338.40
UXZDX Зимски Ракавици за Мажи Велосипед возење Велосипед Ракавици Windproof Ладно Доказ Целосна Прст Отворено Неодамнешно
UXZDX Зимски Ракавици за Мажи Велосипед возење Велосипед Ракавици Windproof Ладно Доказ Целосна Прст Отворено

ПотоплитеОва целосна прст велосипед ракавици се изработени од високо еластична neoprene и сомот, удобно и п

DEN 4112.64
Синди и Ќе 3Pairs Обновливи Еластична Ткаенината Екстра Долги Ракави Латекс Ракавици, 20, Голема Големина Неодамнешно
Синди и Ќе 3Pairs Обновливи Еластична Ткаенината Екстра Долги Ракави Латекс Ракавици, 20, Голема Големина

Димензии : должина од оваа точка за 51cm / 20", и пакет се вклучени 3 piars на голема големина флорални долги рак

DEN 359.76
ПОБРЗО Нитрилна во Прав за Слободни Индустриски Мулти-Цел Ракавици, за Еднократна употреба, 3 мили, Виолетова Неодамнешно
50Pcs Ветеринарна Оплодување Ректален Долг/Пластични Ракавици за Еднократна употреба Пластични Полна Рака 35inch Неодамнешно