Rockhound е 1 Избор Рок Гимнастик Гем Рефил Кит Мексиканската Пеперутка Џаспер Груба 8oz

Rockhound е 1 Избор Рок Гимнастик Гем Рефил Кит Мексиканската Пеперутка Џаспер Груба 8oz

DEN 359.76

Неодамнешно

Това е достапна

Пеперутка Џаспер е камен кој се ископува во Мексико е ретко им се нудат.Тоа се нарекува пеперутка или понекогаш пеперутка крило бидејќи patterning на камен наликува на пеперутка крилја.Вашиот камења ќе бидат типични за она што е прикажано.Парчиња прикажани се вистински случаен примери на оваа Парцела & Гем е colorization.Зема убаво полски, секој необработен камен се движи од околу 1" кол 1 1/2" кол.Голема Рефил за Почетник или почетниците hobbyist, или напредно Tumbler A Ограничен Квалитет Нудејќи од Rockhound е 1 Избор.Пеперутка Џаспер од Мексико.Пеперутка Џаспер е камен кој се ископува во Мексико и не е вообичаено нудат.Тоа се нарекува пеперутка или понекогаш пеперутка крило бидејќи patterning на камен наликува на пеперутка крилја.Тоа е brecciated од јаспис, што значи дека како што беше формирање тоа се распадна во серија на фрагменти кои потоа се исцели заедно производство на апстрактен модел.Како и другите jaspers, Пеперутка Џаспер е microcrystalline форма на кварц, со Мохсова цврстина на 6. Боите во камен се разликува значително.Некои камења се претежно блуз и browns, други имаат browns и растенија и дрва, а некои камења вклучуваат црвени.Види на сликите погоре, за случаен примери.Оваа торба тежи 8 мл.и ќе се содржат во просек од 7-8 убаво големина парчиња.Голема рефил за секој почетник почетниците tumblers.ЗАБЕЛЕШКА* Оваа Торба Не содржи Жито, Наоди, накит делови,или лепила кои можат да се вклучени со оригиналниот гимнастик додатоци.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ-Гушење Опасност!Користете Превртување на инструкции од гимнастик производителот.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ-ГУШЕЊЕ ОПАСНОСТ!.

Додатоци на производот

Инспиративни Кажувам шеги 20oz Гимнастик, Кажувајќи шеги Моето Хоби Карпи! Кажувајќи шеги 20oz Гимнастик, Присутни Неодамнешно
Модел Railroads Бидејќи Stabbing Луѓе е. 30oz Гимнастик, Модел Railroads Нерѓосувачки Челик Гимнастик, Несоодветни Неодамнешно
Модел Railroads Бидејќи Stabbing Луѓе е. 30oz Гимнастик, Модел Railroads Нерѓосувачки Челик Гимнастик, Несоодветни

Модел Railroads Изолирани Од Не ' Рѓосувачки Челик Гимнастик.Вакуум изолирани гимнастик со капак.Пијалоци о

DEN 1984.80