BOJACK FR207 Брзо Обновување Диоди 2 1000 V DO-15 Axial 207 2 amp 1000 Volt Електронски Силикон Диоди(Пакување од 125 Парчиња)

BOJACK FR207 Брзо Обновување Диоди 2 1000 V DO-15 Axial 207 2 amp 1000 Volt Електронски Силикон Диоди(Пакување

DEN 143.76

Неодамнешно

Това е достапна

FR207 Податоци : Напред бидат исправени струја : 1А,Максимална повторливи врв обратна напон : 1000 V.Функција : Ниска напред напон/High моменталната способност/Низок истекување тековни/Високи пренапони способност.Случај : Моделирана пластична употреба УЛ 94 V-0 признати Пламен retardant епоксидна.Терминали : Axial води, solderable по МИЛИ-STD-202. Поларитетот : Боја бенд означува катоден.BOJACK Брзо Обновување ДИОДИ Дел Број : FR207 Пакет Случај : BJ-R07 КОЛИЧИНА : 125 КОМПЈУТЕРИ Lead-Free / Ro HS Согласност Електроника Компонента.Овој производ е широко се користи во развој на производот, студент експерименти, одржување, производство, итн.

Додатоци на производот

СКМ Диоди Решенија Schottky 30V Sod-123Fl (Пакување од 3000) (DSS13UTR) Неодамнешно
СКМ Диоди Решенија Schottky 30V Sod-123Fl (Пакување од 3000) (DSS13UTR)

Диоди Schottky 30 V 1А Површината Планината SOD123 FLProduct Спецификација : Категорија : Дискретни полупроводнички �

DEN 662.40
(Пакување од 20 Парчиња) Chanzon SF36 Супер Брзо Обновување Rectifier Диоди 3А 400V 35ns НЕ-201AD (НЕ-27) Axial Неодамнешно
(Пакување од 20 Парчиња) Chanzon SF36 Супер Брзо Обновување Rectifier Диоди 3А 400V 35ns НЕ-201AD (НЕ-27) Axial

Дел Број : SF36 / Напред Тековната : 3 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 400 V LeadFree / Ro HS Согласност Елек�

DEN 1778.40
Calvas+ нов увезени VS-80CPQ150PBF 80CPQ150 80CPQ150PBF ДА-247 Schottky бариера диоди 80A 150V Неодамнешно
Calvas+ нов увезени VS-80CPQ150PBF 80CPQ150 80CPQ150PBF ДА-247 Schottky бариера диоди 80A 150V

Употреба : Се Универзални.Пакет : Yes.Канал : 1 Поддршка за апликација : Нема.Безжична комуникација : Жица Ко

DEN 364.80
BAT54WT1 - Диоди 3-Игли SOT-32 BAT54 (100 Парче Многу) Неодамнешно
BAT54WT1 - Диоди 3-Игли SOT-32 BAT54 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Транзистори.Диоди Schottky Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спак

DEN 1416.00
Torex Phlx Ltd ДИОДИ SCHOTTKY 20V 500MA SOD323A, (Пакување од 3000) Неодамнешно
Torex Phlx Ltd ДИОДИ SCHOTTKY 20V 500MA SOD323A, (Пакување од 3000)

Диоди Тип : Schottky.Напон DC Обратно (Vr) (Макс) : 20 V Струја Просечната бидат исправени (Io) : 500m A.Напон Напред (

DEN 943.20
Microchip Технологија ДИОДИ НИЗА GP 300V 30A TO247 (Пакување од 50) (APT30D30BCTG) Неодамнешно
Microchip Технологија ДИОДИ НИЗА GP 300V 30A TO247 (Пакување од 50) (APT30D30BCTG)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Стандард 300 V 30 A Преку Дупка за ДА2473 Ro HS Статус : Ro HS Compliant Moisture Чувствит�

DEN 1514.40
100PCS MBR30100 schottky диоди 30A / 100V ДА-220 Неодамнешно
100PCS MBR30100 schottky диоди 30A / 100V ДА-220

100 PCS MBR30100 schottky диоди 30 A / 100 V ДА220 Време на испорака : 616 дена со посебна линија за САД,830 дена од редовните

DEN 1059.60
BZT52C30-7 - Диоди 2-Игли SOD-123 52C30 (100 Парче Многу) Неодамнешно
BZT52C30-7 - Диоди 2-Игли SOD-123 52C30 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

DEN 1363.20
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Генералот Purp 75V 150Ma Sod80 (Пакување од 2500) (LL4448-GS08) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Генералот Purp 75V 150Ma Sod80 (Пакување од 2500) (LL4448-GS08)

Диоди Стандард 100 V 150m A Површината Планината SOD80 Mini MELFProduct Спецификација : Категорија : Дискретни полупро

DEN 1257.60
190pcs/многу диоди SMD Избрани за Полнење 19value*10PCS 30~100V Диоди Комплет за Поправка и Истражување SS34 Неодамнешно
190pcs/многу диоди SMD Избрани за Полнење 19value*10PCS 30~100V Диоди Комплет за Поправка и Истражување SS34

190pcs / многу диоди SMD Избрани за Полнење 19value*10 PCS 30~100 V Диоди Комплет за Поправка и Истражување SS34 SS36 SS210 SS16 S

DEN 372.00
MMBD4148SE - Диоди 3-Игли SOT-23 4148 (100 Парче Многу) Неодамнешно
MMBD4148SE - Диоди 3-Игли SOT-23 4148 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Транзистори.Диоди Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван

DEN 1387.20
MMBZ5250B - Диоди 3-Игли SOT-23 5250 (100 Парче Многу) Неодамнешно
MMBZ5250B - Диоди 3-Игли SOT-23 5250 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Транзистори.Диоди Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван

DEN 883.20
Rohm Phlx ДИОДИ НИЗА SCHOTTKY 40V LPDS (Пакување од 1000) (RB225NS-40TL) Неодамнешно
Rohm Phlx ДИОДИ НИЗА SCHOTTKY 40V LPDS (Пакување од 1000) (RB225NS-40TL)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 40 V 15 A Површината Планината ДА2633, D2 Pak (2 Води + Tab), ДА263 ABRo HS Статус :

DEN 1521.60
СКМ Диоди Решенија Диоди Низа Schottky 100V Dpak (Пакување од 2500) (MBRD10100CTTR) Неодамнешно
СКМ Диоди Решенија Диоди Низа Schottky 100V Dpak (Пакување од 2500) (MBRD10100CTTR)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 100 V Surface Mount ДА2523, DPak (2 Води + Tab), SC63 Product Спецификација : Категорија

DEN 1915.20
NTE Електроника NTE5463 Силикон Контролирани Rectifier, TO220 Пакет, 10 Засилувачи, 200V Врв Повторувачки/Off-Држава Неодамнешно
NTE Електроника NTE5463 Силикон Контролирани Rectifier, TO220 Пакет, 10 Засилувачи, 200V Врв Повторувачки/Off-Држава

Пакет Димензии : 12.7 H x 0.508 L x 3.048 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.009 килограми.Земја на Потекло : сад.Единица гр

DEN 1917.60
Aexit 20pcs Круг Диоди Главата Црвено Жолта Емитуваат Светлина Диоди Прозрачна Schottky Диоди Led Светилки Неодамнешно
Aexit 20pcs Круг Диоди Главата Црвено Жолта Емитуваат Светлина Диоди Прозрачна Schottky Диоди Led Светилки

Име На Производ : Емитуваат Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Напон : 2.53 V;Емитира светла Боја : Црвена, Жол

DEN 2356.80
Микро Комерцијални Ко 16A/200V Фред Rectifiers,D2Pak P (Пакување од 800) (MURSB1620CTA-TP) Неодамнешно
Микро Комерцијални Ко 16A/200V Фред Rectifiers,D2Pak P (Пакување од 800) (MURSB1620CTA-TP)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Стандард 200 V 16 A Површината Планината ДА2633, D 2 Pak (2 Води + Tab), ДА263 ABProduct С�

DEN 496.80
RB160M-90TR - Диоди 2-Игли SOD-123 160 (100 Парче Многу) Неодамнешно
RB160M-90TR - Диоди 2-Игли SOD-123 160 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Диоди.Диоди Schottky Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван в�

DEN 518.40
Микро Комерцијални Ко Диоди Низа Gp 75V 250Ma Sot363 (Пакување од 3000) (MMBD4448DW-TP) Неодамнешно
Микро Комерцијални Ко Диоди Низа Gp 75V 250Ma Sot363 (Пакување од 3000) (MMBD4448DW-TP)

Диоди Низа 2 Независни Стандард 75 V 250m A Површината Планината 6TSSOP, SC88, SOT363 Product Спецификација : Категорија :

DEN 1766.40
U. S. R. & R Алатки Диоди Силикон Воена Микробранова GaAs Schottky Пулсот 3A529B СССР 1 buc Неодамнешно
U. S. R. & R Алатки Диоди Силикон Воена Микробранова GaAs Schottky Пулсот 3A529B СССР 1 buc

Ако не можете да најдете објект што треба, може да контактирате со нас.Диоди силикон Воена Микробранова

DEN 324.00
Централната Phlx Корп Диоди Schottky 40V 6A Dpak (Пакување од 2500) (CSHD6-40C TR13 PBFREE) Неодамнешно
Централната Phlx Корп Диоди Schottky 40V 6A Dpak (Пакување од 2500) (CSHD6-40C TR13 PBFREE)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 40 V 6 A Површината Планината ДА2523, DPak (2 Води + Tab), SC63 Product Спецификац�

DEN 676.80
BZT52C6V2-7 - Диоди 2-Игли SOD-123 52C6V2 (100 Парче Многу) Неодамнешно
BZT52C6V2-7 - Диоди 2-Игли SOD-123 52C6V2 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

DEN 1070.40
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Schottky 80V 10A D2Pak (Пакување од 1000) (VS-MBRB2080CTHM3) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Schottky 80V 10A D2Pak (Пакување од 1000) (VS-MBRB2080CTHM3)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 80 V 10 A Површината Планината ДА2633, D 2 Pak (2 Води + Tab), ДА263 ABProduct Специф

DEN 619.20