Torex Phlx Ltd ДИОДИ SCHOTTKY 20V 500MA SOD323A, (Пакување од 3000)

Torex Phlx Ltd ДИОДИ SCHOTTKY 20V 500MA SOD323A, (Пакување од 3000)

DEN 943.20

Неодамнешно

Това е достапна

Диоди Тип : - Schottky.Напон - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 20 V. Струја - Просечната бидат исправени (Io) : - 500m A.Напон - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 470 m V @ 500 m A.Брзина : - Брзо Обновување =Помалку од 500ns, Поголема од 200m A (Io).Диоди Schottky 500m A Површината Планината SOD-323 ASpecifications : Mfr : - Torex Phlx Ltd Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Diode Тип : - Schottky Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 20 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) : - 500m AVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 470 m V @ 500 m ASpeed : - Брзо Обновување =Помалку од 500ns, Поголема од 200m A (Io)се Јават Времето за Опоравување (trr) : - 8 ns Current - Обратна Истекување @ Vr : - 100 @ 20 VCapacitance @ Vr, F : - 12p F @ 10 V, 1 MHz Mounting Тип : - Површина Mount Package / Случај : - SC-76, SOD-323 Supplier Уред Пакет : - SOD-323 AOperating Температура - Делница : - 125°C (Max)База на Производот Број : - XBS053 V13 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0070.

Додатоци на производот

NTE Електроника NTE5463 Силикон Контролирани Rectifier, TO220 Пакет, 10 Засилувачи, 200V Врв Повторувачки/Off-Држава Неодамнешно
NTE Електроника NTE5463 Силикон Контролирани Rectifier, TO220 Пакет, 10 Засилувачи, 200V Врв Повторувачки/Off-Држава

Пакет Димензии : 12.7 H x 0.508 L x 3.048 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.009 килограми.Земја на Потекло : сад.Единица гр

DEN 1917.60
MMBZ5250B - Диоди 3-Игли SOT-23 5250 (100 Парче Многу) Неодамнешно
MMBZ5250B - Диоди 3-Игли SOT-23 5250 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Транзистори.Диоди Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван

DEN 883.20
BAT54WT1 - Диоди 3-Игли SOT-32 BAT54 (100 Парче Многу) Неодамнешно
BAT54WT1 - Диоди 3-Игли SOT-32 BAT54 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Транзистори.Диоди Schottky Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спак

DEN 1416.00
Rohm Phlx ДИОДИ НИЗА SCHOTTKY 40V LPDS (Пакување од 1000) (RB225NS-40TL) Неодамнешно
Rohm Phlx ДИОДИ НИЗА SCHOTTKY 40V LPDS (Пакување од 1000) (RB225NS-40TL)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 40 V 15 A Површината Планината ДА2633, D2 Pak (2 Води + Tab), ДА263 ABRo HS Статус :

DEN 1521.60
10 компјутери. Мост Rectifier 80V 1А DIP4 Неодамнешно
10 компјутери. Мост Rectifier 80V 1А DIP4

Интерфејс тип : N / A големина на Чување : N / Број на единици : 10 Максимум оперативни температура : 85°C мерна �

DEN 359.76
Calvas+ нов увезени VS-80CPQ150PBF 80CPQ150 80CPQ150PBF ДА-247 Schottky бариера диоди 80A 150V Неодамнешно
Calvas+ нов увезени VS-80CPQ150PBF 80CPQ150 80CPQ150PBF ДА-247 Schottky бариера диоди 80A 150V

Употреба : Се Универзални.Пакет : Yes.Канал : 1 Поддршка за апликација : Нема.Безжична комуникација : Жица Ко

DEN 364.80
Sensata-Crydom Мост Rect 1Phase 600V 35A (Пакување од 5) (B483C-2) Неодамнешно
Sensata-Crydom Мост Rect 1Phase 600V 35A (Пакување од 5) (B483C-2)

Мост Rectifier Една Фаза Стандард 600 V КК Терминал Спецификација за Производ : Категорија : Дискретни полупро

DEN 12506.40
Rohm Phlx 200V, 20A СУПЕР НИСКА IR ТИП AUTO (Пакет на 1000) (RB218NS200FHTL) Неодамнешно
Rohm Phlx 200V, 20A СУПЕР НИСКА IR ТИП AUTO (Пакет на 1000) (RB218NS200FHTL)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 200 V 20 A Површината Планината ДА2633, D2 Pak (2 Води + Tab), ДА263 ABRo HS Статус :

DEN 1080.00
MMSZ5231BT1G - Диоди 2 SOD-123 5231 (100 Парче Многу) Неодамнешно
MMSZ5231BT1G - Диоди 2 SOD-123 5231 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

DEN 2052.00
1N34A ДИОДИ ДАЛИ 35 10PCS Неодамнешно
1N34A ДИОДИ ДАЛИ 35 10PCS

1 N34 A Диоди НЕ35 Преку Дупка НЕ35 ОловоСлободни.Пакет Количина : 10 PCS.TV FM AM Радио Откривање.Предмет : 1 N34 A дио�

DEN 118.80
Aexit 20pcs Круг Диоди Главата Црвено Жолта Емитуваат Светлина Диоди Прозрачна Schottky Диоди Led Светилки Неодамнешно
Aexit 20pcs Круг Диоди Главата Црвено Жолта Емитуваат Светлина Диоди Прозрачна Schottky Диоди Led Светилки

Име На Производ : Емитуваат Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Напон : 2.53 V;Емитира светла Боја : Црвена, Жол

DEN 2356.80
Aexit 20pcs 5mm Диоди Круг Жолта Зелена светодиодни Диоди LED Schottky Диоди Светилки Сијалица Неодамнешно
Aexit 20pcs 5mm Диоди Круг Жолта Зелена светодиодни Диоди LED Schottky Диоди Светилки Сијалица

Име На Производ : Емитуваат Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Напон : 2.53 V;Емитира светла Боја : Зелена, Жол

DEN 494.40
MMBD4148SE - Диоди 3-Игли SOT-23 4148 (100 Парче Многу) Неодамнешно
MMBD4148SE - Диоди 3-Игли SOT-23 4148 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Транзистори.Диоди Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван

DEN 1387.20
Централната Phlx Корп Диоди Schottky 40V 6A Dpak (Пакување од 2500) (CSHD6-40C TR13 PBFREE) Неодамнешно
Централната Phlx Корп Диоди Schottky 40V 6A Dpak (Пакување од 2500) (CSHD6-40C TR13 PBFREE)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 40 V 6 A Површината Планината ДА2523, DPak (2 Води + Tab), SC63 Product Спецификац�

DEN 676.80
BZT52C15-7-F - Диоди 2 SOD-123 52C15 (100 Парче Многу) Неодамнешно
BZT52C15-7-F - Диоди 2 SOD-123 52C15 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

DEN 247.20
U. S. R. & R Алатки Диоди Силикон Воена Микробранова GaAs Schottky Пулсот 3A529B СССР 1 buc Неодамнешно
U. S. R. & R Алатки Диоди Силикон Воена Микробранова GaAs Schottky Пулсот 3A529B СССР 1 buc

Ако не можете да најдете објект што треба, може да контактирате со нас.Диоди силикон Воена Микробранова

DEN 324.00
СКМ Диоди Решенија Диоди Низа Schottky 100V Dpak (Пакување од 2500) (MBRD10100CTTR) Неодамнешно
СКМ Диоди Решенија Диоди Низа Schottky 100V Dpak (Пакување од 2500) (MBRD10100CTTR)

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 100 V Surface Mount ДА2523, DPak (2 Води + Tab), SC63 Product Спецификација : Категорија

DEN 1915.20
Aexit 50 Компјутери Transistors S9013 Triode Транзистори 300mW 40V 0.5 НА MOSFET Transistors SOT-23 SMD Неодамнешно
Aexit 50 Компјутери Transistors S9013 Triode Транзистори 300mW 40V 0.5 НА MOSFET Transistors SOT-23 SMD

Име на производ : SMDTransistor;Модел : S9013;Пакет Тип : SOT23 Collectorбаза Напон : 40 V;Emitterбаза Напон : 5 V.Колекторска Стру

DEN 1819.20
Дискретни полупроводнички законот Модули 95 Засилувачи 1200V Неодамнешно
Дискретни полупроводнички законот Модули 95 Засилувачи 1200V

НОВИОТ МОДУЛ MCC9512 IO8 B MCC9512 IO8 B IXYS МОДУЛ ОРИГИНАЛОТ 31 ДЕН ПАРИТЕ НАЗАД ГАРАНЦИЈА.КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ ОБЕЗ�

DEN 1789.20
BZT52C6V2-7 - Диоди 2-Игли SOD-123 52C6V2 (100 Парче Многу) Неодамнешно
BZT52C6V2-7 - Диоди 2-Игли SOD-123 52C6V2 (100 Парче Многу)

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

DEN 1070.40