HJC Шлемови 130-615 CS-Р3 Унисекс-Возрасни Полно Лице Мат Мотоцикл Шлем (Мат Црно, X-Large)

HJC Шлемови 130-615 CS-Р3 Унисекс-Возрасни Полно Лице Мат Мотоцикл Шлем (Мат Црно, X-Large)

DEN 2519.76

Неодамнешно

Това е достапна

Г. O. T. Одобрени.Напредни Поликарбонат Композитни Школка : Лесни, супериорен се вклопуваат и удобност користење на напредни CAD технологија.HJ-09 Анти-Нула Лице штит : Тешко обложени 3 D shield дизајн обезбедува 95% U.a. V. заштита и Анти-Нула слој.Rapid Fire Shield Замена Систем : Едноставен и сигурен штит ratchet систем обезбедува ултра-брзо, алатка-помалку отстранување и инсталација за ефикасно работење.ACS Напредни Channeling вентилација систем : Прилагодлив челото и брадата отвори, и задните две издувни отвори создава целосна пред да се врати струење испирање топлината и влажноста и надвор.Г.О.Т.Одобрени - Напредно Поликарбонат Композитни Школка : Лесни, супериорен се вклопуваат и удобност користење на напредни CAD технологија - HJ-09 Анти-Нула Лице штит : Тешко обложени 3 D shield дизајн обезбедува 95% U.a. V. заштита и Анти-Нула слој - Rapid Fire Shield Замена Систем : Едноставен и сигурен штит ratchet систем обезбедува ултра-брзо, алатка-помалку отстранување и инсталација за ефикасно работење. 2-Фаза shield затворање систем со штит систем на заклучување за исклучително тесни и безбедна печат - ACS Напредни Channeling вентилација систем : Прилагодлив челото и брадата отвори, и задните две издувни отвори создава целосна пред да се врати струење испирање топлината и влажноста и надвор Кадифен, Nylex Внатрешни работи : Целосно Пренослив/Перат Внатрешни работи образ влошки и лагер.Сите големини на образ влошки се меѓусебно во сите шлем големини. - Повеќе изборни штитови на располагање : НАЈПРВО огледува, со висока дефиниција (жолто), чад & трка штитови со солза-оф мислења.Лесно да се конвертира во моторни санки апликација со факултативниот Двојна Леќа Штит или Електрични Штит и Здив Guard - Тежина : XS 3.17 lbs. (1.438 +/- 30g) се враќа СМ да MD 3.19 lbs. (1,449 +/- 30g) LG да 2 XL 3.47 lbs. (1,573 +/- 30g).

Додатоци на производот

Senhill Мотокрос Шлем ATV Теренски Шлем DOT/FMVSS 218 Одобрени Шлем Унисекс Dirt Bike Мотоцикл Шлем со Ракавици Неодамнешно
Senhill Мотокрос Шлем ATV Теренски Шлем DOT/FMVSS 218 Одобрени Шлем Унисекс Dirt Bike Мотоцикл Шлем со Ракавици

????Senhill Мотоцикл Шлем ги исполнува и е одобрен од страна на DOT / FMVSS218 Стандарди за Безбедност ????S : 5556cm / 21.6522

DEN 1631.76
Supspy Airsoft Тактички Шлем Противтежа NVG Торбичка Counterbalance Тежина Торба Тактички Шлем Додаток со Пет Неодамнешно
Supspy Airsoft Тактички Шлем Противтежа NVG Торбичка Counterbalance Тежина Торба Тактички Шлем Додаток со Пет

◊ Се користи за да се балансираат шлемови при користење ноќенпоглед очила ◊ Вкупниот систем тежина 300g.

DEN 503.76
БЕЛ Бараж, Бараж DLX, Револвер ЕВО, RS-1 и Вител Носот Guard Улица Мотоцикл Шлем Додатоци - Црно/Една Големина Неодамнешно
БЕЛ Бараж, Бараж DLX, Револвер ЕВО, RS-1 и Вител Носот Guard Улица Мотоцикл Шлем Додатоци - Црно/Една Големина

Носот Guard Одговара На Сите Бел Бараж, Бараж Dlx, Револвер Ево, Rs1 И Вител; Плус Ѕвезда 20052015 Helmetsreplacement Делови

DEN 958.80
FreedConn Мотоцикл Bluetooth Шлем, BM22 Целосна се Соочуваат со Вграден Bluetooth, 6-Начин 1000M Група Шлем Неодамнешно
FreedConn Мотоцикл Bluetooth Шлем, BM22 Целосна се Соочуваат со Вграден Bluetooth, 6-Начин 1000M Група Шлем

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот [26 Велосипедисти 1000 M Група Спогодба Ш

DEN 5039.76
AIRSOFTPEAK 2 Шлем Страна Опфаќа, Тактички Airsoft Воена Макбаскет До-Оклоп Страна Покритие за Уво Заштита Неодамнешно
GMAX ВО-21S Авантура Возрасни моторни санки Шлем Неодамнешно
GMAX ВО-21S Авантура Возрасни моторни санки Шлем

DUAL СПОРТ ШЛЕМ : Оваа двојна спорт шлем нуди целосна покриеност на главата и лицето, без губење на традици

DEN 3994.80
Деца Заштитна Опрема Прилагодливи Заштитен Шлем Деца Носи Торба CPSC Уверение за 5-12 Години Лактот и Коленото Неодамнешно
Sparco 0033443ML Шлем Неодамнешно Најдобра цена
Sparco 0033443ML Шлем

Sparco Светлинатежина НЕБОТО RF7 W Карбонски Влакна Трки Шлем Среден / Големи.Небото RF7 W има карбонски влакна

DEN 20190.72
Ајова Hawkeyes NCAA Фудбал Schutt Мини Шлем Биро Caddy - Колеџ Мини Шлемови Неодамнешно
Ајова Hawkeyes NCAA Фудбал Schutt Мини Шлем Биро Caddy - Колеџ Мини Шлемови

Категорија; Колеџ Мини Шлемови.Schutt Спортски NCAA Лиценцирани Шлем Биро Caddy со Ајова Hawkeyes Seminoles Лого.Соврше

DEN 1759.20
FMX Возрасни Мотокрос Dirt Bike Off-Road АТВ Мотоцикл ТОЧКА Одобрени Мат Црна Шлем големина X-Големи Неодамнешно
FMX Возрасни Мотокрос Dirt Bike Off-Road АТВ Мотоцикл ТОЧКА Одобрени Мат Црна Шлем големина X-Големи

ТОЧКА уверение за Безбедност, ги исполнува или го надминува FMVSS218 и ТОЧКА стандарди за безбедност.HIПРОТО

DEN 2158.56
HJC Шлемови Полно Лице I70 Eluma Моќ Спортски Шлемови Неодамнешно
HJC Шлемови Полно Лице I70 Eluma Моќ Спортски Шлемови

Полиетилен.Г.О.Т.Одобрени.Напредни Поликарбонат Композитни Школка : Лесни, супериорен се вклопуваат и у

DEN 3674.40
Тројно Осум Sweatsaver Лагер Шлем за Скејтбординг и Ролери, Големини за Возрасни и Тинејџери Неодамнешно
Тројно Осум Sweatsaver Лагер Шлем за Скејтбординг и Ролери, Големини за Возрасни и Тинејџери

Класичен скејт шлем со ABS надворешната школка и смрдеабесплатно, влагаwicking Sweatsaver лагер; дизајниран за ск

DEN 794.40
Мулти Снег Спорт Шлемови, Ски Шлем Унисекс Возрасни Лесни Отворено Аикидо Шлем со Руно Поставата и Носи Торба Неодамнешно
Wheeling Мото Велосипед Biker АТВ Стакло подотворена се Соочуваат со Шлем со паѓачкото Сонцето Shield ТОЧКА Неодамнешно
Wheeling Мото Велосипед Biker АТВ Стакло подотворена се Соочуваат со Шлем со паѓачкото Сонцето Shield ТОЧКА

Крстосувачот половина шлем со врвен квалитет ABS Школка EPS апсорпција влијание пена Д О Т одобрени, ги исп

DEN 304.80
Физичката Терапија Материјали-56190 Danmar Производи Безалкохолни Школка Шлем, Голем, Тен Шлем Неодамнешно
Физичката Терапија Материјали-56190 Danmar Производи Безалкохолни Школка Шлем, Голем, Тен Шлем

Овој лесен шлем е направен од шокабсорбента пена што целосно е вентилирани.Тоа е обложен со винил, па то

DEN 3312.00
GLX Унисекс-Дете GX623 ТОЧКА Деца Младите ATV Off-Road Нечистотија Велосипед Мотокрос Шлем Опрема Комбо Ракавици Неодамнешно