Adamas-Бета Шприц Филтри Најлон Мембрана 25мм Дијаметар 0.22 µm Големината на Порите Кутија од 100

Adamas-Бета Шприц Филтри Најлон Мембрана 25мм Дијаметар 0.22 µm Големината на Порите Кутија од 100

DEN 1079.76

Неодамнешно

Това е достапна

ФУНКЦИЈА - Шприц филтер дијаметар 25мм, големината на порите 0.22 хм, 100pcs.ХИДРОФИЛНА МЕМБРАНА - Најлон е хидрофилна мембрана и исклучително чисти и силна мембрана со многу ниска extractable нивоа.Тоа е добро 'вреден работник' мембрана избор каде кисела примероци не се вклучени.ВИСОК THROUGHPUTS - Единствен отворот структура на филтер најлон мембрана нуди висок валкани вчитување капацитет, повисока преку-става и поголем проток.НЕМА ТЕЧЕЊЕ - Ние ги користиме премиум богородица полипропилен домување и заварени со висок квалитет мембрана, па можете да бидете сигурни дека вашиот филтер ќе ги никогаш не излегуваат во јавноста примерок растворувач.АПЛИКАЦИИ - Ткивни култури медиуми подготовка, филтрација и појаснување на биолошките течности,Сондата решенија,Протеини и ензим filtrations,Хибридизација buffers.Ние ги користиме премиум богородица полипропилен домување и заварени со висок квалитет мембрана, па можете да бидете сигурни дека вашиот филтер ќе ги никогаш не излегуваат во јавноста примерок растворувач.Се користи во општите лабораторија филтрација; Појаснување или стерилизација на течност; Ткиво Култура медиуми.Најлон шприц филтер најчесто се користи за општи лабораторија филтрација, и филтрација на HPLC примероци пред да инјекција.Тоа е уште да се направи beautification изглед на општите шприц филтри основа и содржат висок квалитет мембрана материјали да се направи вашиот експеримент перформанси посовршен.Најлон може да се sterilized од autoclaving at120°C, гама зрачење, или етилен оксид.Различни дијаметри и пора големини за да ги задоволат повеќето воден примерок филтрација потреби.

Додатоци на производот

CA (Целулоза Ацетат) Шприц Филтер [Sterilized Индивидуално Спакувани ] Дијаметар 17mm Големината на Порите Неодамнешно
CA (Целулоза Ацетат) Шприц Филтер [Sterilized Индивидуално Спакувани ] Дијаметар 17mm Големината на Порите

STERILIZED CA ШПРИЦ ФИЛТРИ : CA (Целулоза Ацетат) Sterilized Шприц Филтри индивидуално спакувани Лабораторија филтр�

DEN 2374.80
Шприц Филтри Најлон 25 mm 0.22 um Не Стерилни 25/pk со KS-Onda Неодамнешно
Шприц Филтри Најлон 25 mm 0.22 um Не Стерилни 25/pk со KS-Onda

Не Стерилен Шприц Филтри.Најлон мембрана ,25мм Дијаметар ,0.22 микро Големината на Порите ,25 / pk.Поделба На В

DEN 383.76
388-3116-ОЕМ - EZFlow Шприц Филтер-Примерок Првично, 0.45&Микро;м Хидрофилна PVDF, 13mm, 100/пакет - Количина Неодамнешно
388-3116-ОЕМ - EZFlow Шприц Филтер-Примерок Првично, 0.45&Микро;м Хидрофилна PVDF, 13mm, 100/пакет - Количина

EZFlow® 13mm, 25мм, и 33mm Шприц Филтри се користат за prefiltration, појаснување, стерилизација, или парична казна particul

DEN 3312.96
Advangene Шприц Филтер Стерилни, PVDF, 0.1 Micron 13mm (75/pk) Неодамнешно
Advangene Шприц Филтер Стерилни, PVDF, 0.1 Micron 13mm (75/pk)

ADVANGENE, компанија од САД, филтер произведени според ISO9001 Ненадмината PVDF мембрана со супериорен филтрациј�

DEN 1800.00
mdi SYVF0101MNXX104 PVDF Мембрана Шприц Филтер, Не Стерилни, Женски Луер-Заклучување на Влезот, Машки Луер Неодамнешно
mdi SYVF0101MNXX104 PVDF Мембрана Шприц Филтер, Не Стерилни, Женски Луер-Заклучување на Влезот, Машки Луер

Висок задржување ефикасност.Широк хемиска компатибилност.Ниска се одржи волумен за максимална примеро

DEN 1320.00
[Пакување од 50] Шприц Филтри [Sterilized Индивидуално Спакувани ] Хидрофилна PTFE Мембрана Дијаметар 13mm Неодамнешно
[Пакување од 50] Шприц Филтри [Sterilized Индивидуално Спакувани ] Хидрофилна PTFE Мембрана Дијаметар 13mm

STERILIZED ХИДРОФИЛНА PTFE ШПРИЦ ФИЛТРИ : Sterilized Хидрофилна PTFE мембрана шприц филтри индивидуално спакувани ди�

DEN 1030.80
GVS FJ13BNPNY002AD01 ABLUO Шприц Филтер, PP Домување, 0.20 µm, 13 мм Дијаметар, Најлон (Пакување од 500) Неодамнешно
GVS FJ13BNPNY002AD01 ABLUO Шприц Филтер, PP Домување, 0.20 µm, 13 мм Дијаметар, Најлон (Пакување од 500)

Брзи и ефикасни филтрација на примероци и сите видови на решенија, растворувачи или гасови.Домување инј

DEN 12772.56
Whatman 10462241 Целулоза Ацетат Puradisc 30 Шприц Филтер, 0.8 Micron (Пакување од 50) Неодамнешно
Whatman 10462241 Целулоза Ацетат Puradisc 30 Шприц Филтер, 0.8 Micron (Пакување од 50)

0.8 µm; произведени од пигментслободен поликарбонат.Стандард влезот (женски луер заклучување) и штекер (м�

DEN 1226.40
Advantec MFS 43305010 Модел PPO47 Отворен Лице Аеросол Филтер Држач, 47 мм Дијаметар, Полипропилен Неодамнешно Најдобра цена
Advantec MFS 43305010 Модел PPO47 Отворен Лице Аеросол Филтер Држач, 47 мм Дијаметар, Полипропилен

Користење со негативен притисок.Пакет Тежина : 0.18 фунти.Земја на Потекло : Јапонија.Дел број : 43305010 Оваа 47

DEN 1081.20
Националните Научни PDVF Целна Шприц Филтер, 0.20 µm Големината на Порите, 17mm надворешен Дијаметар (Случај Неодамнешно
Националните Научни PDVF Целна Шприц Филтер, 0.20 µm Големината на Порите, 17mm надворешен Дијаметар (Случај

Ниска неспецифични adsorbing мембрана за максимална протеини обновување во критичка анализа.Полипропилен �

DEN 2136.00
Cytiva GN203NPEPPSP Одделение Мини-UniPrep G2 Starter Pack Стандард Капа со Рака Компресор, на 0,2 µm Големината Неодамнешно
Cytiva GN203NPEPPSP Одделение Мини-UniPrep G2 Starter Pack Стандард Капа со Рака Компресор, на 0,2 µm Големината

Syringeless филтер starter пакет за UHPLC / HPLC примерок подготовка вклучува составен borosilicate стакло autosampler шишенцето

DEN 6472.80
10 Парчиња Шприц Филтер Стерилни ЈСВ Хидрофилна Филтрација 0.22 um Големината на Порите, 33mm Мембрана Дијаметар Неодамнешно Најдобра цена
Whatman 6783-0404 PTFE Puradisc 4 Шприц Филтер, 0.45 Micron (Пакување од 100) Неодамнешно
Whatman 6783-0404 PTFE Puradisc 4 Шприц Филтер, 0.45 Micron (Пакување од 100)

4mm; 0.45 µm.PTFE мембрана.Пигментfre Pigmentслободен полипропилен.Факултативна стерилни, медицинскиодделение бл�

DEN 17520.72
20 Смета Шприц Филтер,Шприц Филтер Најлон Orangnic Филтрација(најлон-25мм 0.22 um) Неодамнешно
20 Смета Шприц Филтер,Шприц Филтер Најлон Orangnic Филтрација(најлон-25мм 0.22 um)

Шприц филтри најлон : hydrofilic Најлон мембрана со зелена Полипропилен домување,не sterille.Дијаметар : 25мм,голе

DEN 263.76
Proglass Шприц Филтер 25мм 0.80 во ЈСВ,100pcs Неодамнешно
Proglass Шприц Филтер 25мм 0.80 во ЈСВ,100pcs

ОЕМ ќе биде Availible.Шприц филтри се економичен начин да се подобри квалитетот на HPLC анализа, подобрување н�

DEN 639.60
Biomed Научни Стерилен Шприц Филтри Hydrophobic PVDF Мембрана 13mm Дијаметар 0.22 um Големината на Порите Индивидуално Неодамнешно
Simsii Шприц Филтер, MCE, Не-Стерилни Лабораториски Филтер, со Дијаметар од 25 мм, Големината на Порите 0.45 Неодамнешно
Simsii Шприц Филтер, MCE, Не-Стерилни Лабораториски Филтер, со Дијаметар од 25 мм, Големината на Порите 0.45

Мембрана материјал : MCE.Сместување : Полипропилен(PP) домување со светло зелена прстен.Конектори : Доводно

DEN 359.76