GigaMIMO-5G Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Huawei B525 Omnidirectional Разновидност/Помошен Затворен ±45° Поларизација

GigaMIMO-5G Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Huawei B525 Omnidirectional

DEN 1322.40

Неодамнешно

Това е достапна

Оваа Giga MIMO-5 G™ сет ќе се поврзете директно до Huawei B525, земајќи целосно искористување на својата напредни MIMO функција (±45° polarizations како на MIMO стандарди) и е особено погодна за морската средина.На Giga MIMO-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на осум држава на уметноста 5 G антени и висока ефикасност combiners.На Giga MIMO-5 G™ од Wir Eng® е вистински 5 G антена, бидејќи тоа ги опфаќа сите 5 G мобилната бендови меѓу 450 MHz и 6 GHz.На Giga MIMO-5 G™ сега карактеристики 24 K злато позлатен конектори и нерѓосувачки челик месеци и назад штитови, за уште повисоки перформанси и сила, и ги поддржува сите мобилни/дата превозници во светот.На Giga MIMO-5 G™ е одлична за ултра-превозникот агрегација модеми/рутери и е исто така погоден како скок антената или за newscasting, кампување, за одговор при катастрофи тимови, итн.На Giga MIMO-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка на 60°.Оваа Giga MIMO-5 G™ систем е направен за Huawei B525 (SKU NA-HUA-B525-GM5 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO-5 G™ наоѓа значително повисока од Huawei B525 локација.На Giga MIMO-5 G™ себе мерки 37.2 x 30.5 x 37.2 инчи и тежи 18.6 lbs.Една година производителот со гаранција.Патент.На Giga MIMO-5 G™ од Wir Eng® е моќен, иновативни, ултра-широк бенд, точно MIMO антена (±45° polarizations како на MIMO стандарди) особено погоден за морската средина.На Giga MIMO-5 G™ има своја елементи затворен и запечатен да ги заштити своите перформанси дури и во груби средини, и има практично omnidirectional зрачење шема.Бидејќи Giga MIMO-5 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку услуга кули во различни насоки, или кога се со цел услуга кула не е практичен, како што се движат локации или кога корисникот се наоѓа помеѓу повеќе услуга кули.На Giga MIMO-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на осум држава на уметноста 5 G антени и висока ефикасност combiners, кој ултра-линеарен одговор на сите фреквенции, за поддршка на сите мобилни/дата превозници во светот, дури и за претстојните 5 G стандард!На Giga MIMO-5 G™ сега карактеристики 24 K злато позлатен конектори и нерѓосувачки челик месеци и назад штитови, за уште повисоки перформанси и сила, со невиден 450 MHz до 6000 MHz (0.45 GHz до 6 GHz) фреквенциски опсег, кој е невозможно да се најде во било кој друг антената на пазарот денес.На Giga MIMO-5 G™ е одлична за превозникот агрегација и ултра-превозникот агрегација модеми/рутери и е исто така погоден како скок антена и во областа на апликации (newscasting, кампување, за одговор при катастрофи тимови, итн.).Ова Giga MIMO-5 G™ сет ќе се поврзете директно до Huawei B525 (собрание е потребно).На Giga MIMO-5 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранција период.Патент.

Додатоци на производот

Bolton Технички Една Купола Антена Проширување Комплет, Таванот Планината, До 4000 Регион Covarage, Compatable Неодамнешно
Bolton Технички Една Купола Антена Проширување Комплет, Таванот Планината, До 4000 Регион Covarage, Compatable

ЅИДНИМОНТИРАЊЕ на АНТЕНА – Ова е совршен прилог на вашиот дом, со својата ниска профил дизајн ќе се вкло

DEN 2008.80
Мобилен Телефон Бустер за RV, Камион, Motorhome, Автомобил, Camper Употреба, 5 Бенд Repeater за Полнење за Неодамнешно
Мобилен Телефон Бустер за RV, Камион, Motorhome, Автомобил, Camper Употреба, 5 Бенд Repeater за Полнење за

【Поддршка на Сите НАС Превозници】 Работи со Verizon, AT&T, TMobile, НИ Мобилните, Директно се Зборува, Крикет Без�

DEN 6719.76
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Huawei E5377BS Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Неодамнешно
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Huawei E5377BS Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка

Овој сет, направи за подобрување на Huawei E5377 BS јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден ан

DEN 2220.00
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Digi Транспорт WR31 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка Неодамнешно
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Digi Транспорт WR31 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

DEN 1502.40
GigaMIMO MIMO/Двојна Антена за Microhard LTE3-CAT4NA2 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка Неодамнешно
GigaMIMO MIMO/Двојна Антена за Microhard LTE3-CAT4NA2 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка

На Giga MIMO™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, со цел

DEN 1675.20
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за CradlePoint ЛАК CBA750LE-VZ 4G LTE/EVDO Висока Ефикасност Целосно Неодамнешно
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за CradlePoint ЛАК CBA750LE-VZ 4G LTE/EVDO Висока Ефикасност Целосно

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point ЛАК CBA750 LEVZ 4 G LTE / EVDO јачина на сигналот и податоци автопат, вкл�

DEN 2347.20
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Амит IOG851-WT031 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка Неодамнешно
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Амит IOG851-WT031 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

DEN 2258.40
Замена на Дел за Verizon Samsung Галакси Забелешка 20 Ултра 5G СМ-N986U Безжични Полнење NFC Сигналот на Антената Неодамнешно
Замена на Дел за Verizon Samsung Галакси Забелешка 20 Ултра 5G СМ-N986U Безжични Полнење NFC Сигналот на Антената

Компатибилен со : Безжични Полнење NFC Сигналот на Антената Flex Кабел Замена за Белешка 20 Ултра 5 G СМN986 U.За�

DEN 1368.00
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Huawei R216H Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Неодамнешно
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Huawei R216H Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45°

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

DEN 309.60
weBoost Вози 4G-X OTR Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Камионџии, Голема Измама со Возило Пакет, Вклучува Мини Неодамнешно
weBoost Вози 4G-X OTR Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Камионџии, Голема Измама со Возило Пакет, Вклучува Мини

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 15359.76
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за NetGear Zing Мобилни Жариште Висока Ефикасност Целосно Ограден Неодамнешно
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за NetGear Zing Мобилни Жариште Висока Ефикасност Целосно Ограден

Овој сет, направи за подобрување на Net Gear Zing Мобилни Жариште јачина на сигналот и податоци автопат, вклуч

DEN 1291.20
Poynting OMNI-292.v2 Медиум се Здобијат со LTE Неодамнешно
Poynting OMNI-292.v2 Медиум се Здобијат со LTE

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 3696.00
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за CradlePoint AER 2100LPE-VZ Висока Ефикасност Целосно Ограден Неодамнешно
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за CradlePoint AER 2100LPE-VZ Висока Ефикасност Целосно Ограден

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point AER 2100 LPEVZ јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualна�

DEN 549.60
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Huawei E196 Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Неодамнешно
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Huawei E196 Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка

Овој сет, направи за подобрување на Huawei E196 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден анте

DEN 1032.00
Bolton Технички Тројно Панел Антена Проширување Комплет, Ѕид, До 15000 Регион Покриеност, compatable со Сите Неодамнешно
Bolton Технички Тројно Панел Антена Проширување Комплет, Ѕид, До 15000 Регион Покриеност, compatable со Сите

ЅИДНИМОНТИРАЊЕ на АНТЕНА – Ова е совршен прилог на вашиот дом, со својата ниска профил дизајн ќе се вкло

DEN 1068.00
signalplus Целосна Band GSM 4G 3G Сигнал Бустер Бенд 2 за Мобилен Телефон Засилувач за Домашна Интернет за Неодамнешно
signalplus Целосна Band GSM 4G 3G Сигнал Бустер Бенд 2 за Мобилен Телефон Засилувач за Домашна Интернет за

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 7320.00
GigaMIMO-5G Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Telstra E8372 Omnidirectional Неодамнешно
GigaMIMO-5G Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Telstra E8372 Omnidirectional

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Telstra E8372, земајќи целосно искористување на својата напредни

DEN 1915.20
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Teltonika RUT425 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка Неодамнешно
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Teltonika RUT425 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

DEN 1963.20
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Huawei E3272S Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Неодамнешно
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Huawei E3272S Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка

Овој сет, направи за подобрување на Huawei E3272 S јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден ан�

DEN 1480.80
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Axesstel MV420 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка Неодамнешно
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Axesstel MV420 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

DEN 748.80
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Huawei E5770 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Неодамнешно
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Huawei E5770 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45°

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

DEN 1113.60
10dB Yagi 3G 4G LTE Антена за Полнење да се Novatel Verizon 551L w/100ft AGA400 Coax Кабел Неодамнешно
10dB Yagi 3G 4G LTE Антена за Полнење да се Novatel Verizon 551L w/100ft AGA400 Coax Кабел

Напредни 10d B Yagi 3 G 4 G LTE XLTE Насочен Антена Технологијата го Подобрува Hi Speed Verizon Конективност.Verizon 3 G 4 G LTE AWS

DEN 3359.76