Mucinex Синус-Max Тешка Назална Конгестија Олеснување Синус & Алергија Форма На Спреј За Нос, 0.75 Fl Мл

Mucinex Синус-Max Тешка Назална Конгестија Олеснување Синус & Алергија Форма На Спреј За Нос, 0.75 Fl Мл

DEN 479.76

Неодамнешно

Това е достапна

Што е тоа : Оваа форма на спреј за нос (0.75 течност по унца шише) обезбедува насочени назална конгестија олеснување поради горните респираторни алергии или висока температура.Активна супстанција : Oxymetazoline хидрохлорид од 0,05%.Долготрајни : Трае и до 12 часа, преку денот или ноќта.Клучни предности : Брзо дејствување олеснување, кој трае и до 12 часа, не-сонливост и назална конгестија олеснување поради горните респираторни алергии или висока температура.Употреба : Привремено ублажува назална конгестија поради настинка, висока температура или други горните респираторни алергии.Промовира носната намалува потечени мембрани.Исто така достапни од mucinex : Mucinex Синус-Max Јасно & Кул Назален Спреј за тешки назална конгестија олеснување.Сите нови од Mucinex доаѓа Mucinex Синус-Max Тешка Назална Конгестија Олеснување Синус & Алергија форма на Спреј за Нос.Овој удобен спреј шише е одлична за on-the-go активности за да се обезбеди покривање на вашиот назална конгестија олеснување.Вие ќе добиете насочени назална конгестија олеснување поради горните респираторни алергии или висока температура.Оваа брзо дејство на формула дава до 12 часа олеснување и не е сонливост.Mucinex Синус & Алергија Назален Спреј привремено ублажува назална конгестија поради настинка, висока температура или други горните респираторни алергии.Таа промовира носната & синус дренажа, и привремено ублажува синус метеж & притисок.Се си опфатени оваа алергија сезона со Mucinex.

Додатоци на производот

NeilMed Hydropulse. Мулти-Брзина Електрични Пулсирачки Назален Синус Систем За Наводнување, Бела Неодамнешно
NeilMed Hydropulse. Мулти-Брзина Електрични Пулсирачки Назален Синус Систем За Наводнување, Бела

На Хидро пулсот враќа синус cilia со добро здравје, така што тие може брзо да го елиминира полен од тело – б

DEN 448.80
HealthGoodsIn - Порцелан, Керамика Neti Тенџере за Нос Чистење со 10 Sachet Neti Сол и Инструкции Летокот, Неодамнешно
HealthGoodsIn - Порцелан, Керамика Neti Тенџере за Нос Чистење со 10 Sachet Neti Сол и Инструкции Летокот,

На snout на neti тенџере одговара на вашиот nostril удобно и создава печат за удобно премин на водата.Непречено �

DEN 286.80
HealthGoodsIn - Порцелан, Керамика Neti Тенџере Кафена Боја за Нос Чистење со 10 Sachet Neti Сол Неодамнешно
HealthGoodsIn - Порцелан, Керамика Neti Тенџере Кафена Боја за Нос Чистење со 10 Sachet Neti Сол

На snout на neti тенџере одговара на вашиот nostril удобно и создава печат за удобно премин на водата.Непречено �

DEN 286.80
NeilMed Синус Исплакнете NasaDock Плус Сушење Стојат 1Ea Неодамнешно
NeilMed Синус Исплакнете NasaDock Плус Сушење Стојат 1Ea

Neil Med Синус Исплакнете Nasa Dock Плус Сушење Стојат 1 Ea.Neil Med Синус Исплакнете Nasa Dock Плус Сушење Стојат 1 Ea.Neil Med

DEN 239.76
3 Пакет - Семејство Носната Олеснување на Анти-капе Пумпа за Магла - Oxymetazoline HCl Неодамнешно
3 Пакет - Семејство Носната Олеснување на Анти-капе Пумпа за Магла - Oxymetazoline HCl

Привремено ублажува назална конгестија поради настинка, висока температура, горните респираторни алер

DEN 1380.00
Резултати РНК ACS Носната Колоидното Сребро Дополнителна Сила | Напредно Назален Спреј за Високо Ефикасни Имунолошкиот Неодамнешно
Boiron Spigelia Anthelmia 200Ck Md 80 Пелети за Синус Болка со Пост Носната капе Неодамнешно
Boiron Spigelia Anthelmia 200Ck Md 80 Пелети за Синус Болка со Пост Носната капе

РАСТЕНИЈАТАНАПОЈУВА ОЛЕСНУВАЊЕ : Spigelia Anthelmia 200 Ck Md е растение врз основа хомеопатски разредување на пинк

DEN 231.84
Afrin Оригинални Максимална Сила 12 Часа Назална Конгестија Олеснување Пумпа за Магла - 0.5 oz (15 mL) Неодамнешно Најдобра цена
Afrin Оригинални Максимална Сила 12 Часа Назална Конгестија Олеснување Пумпа за Магла - 0.5 oz (15 mL)

Една кутија на 15 m L Afrin Оригинални Максимална Сила 12 Часа Назална Конгестија Олеснување Пумпа Магла...

DEN 163.68