Венера Laowa 24mm f/14 2X Макро Сонда Леќа со Вграден-во Рингот Светлина за Canon EF Laowa Макро Близнак Флеш KX-800

Венера Laowa 24mm f/14 2X Макро Сонда Леќа со Вграден-во Рингот Светлина за Canon EF Laowa Макро Близнак Флеш

DEN 825.60

Неодамнешно

Това е достапна

Венера Laowa 24mm f/14 2x Макро Сонда Објектив за Canon EF - Изградена-во Рингот Светлина - Бела USB Кабел Dimmer со Енергија Прилагодување - Црна Полнење преку USB Кабел - (Надворешна Батерија Не е Вклучен) - Леќа Торба - Метал Случај - Венера 3 Година Ограничена Гаранција - Венера Laowa Макро Близнак Флеш KX-800. Грешка Око Перспектива. 2 : 1 Макро за Бесконечност Фокус.Длабока Длабочина На Полето.Долго & Тубуларна Леќа барел.Претходно финансирани во Kickstarter и кругот 2 во сите времиња повеќето финансиран објективот на проектот, ова е првиот светски потрошувач-одделение сонда леќа која се фокусира од 2 : 1 макро кон бесконечност и со огромна широк агол "Bug Око' перспектива.Широк агол дизајн значи многу поголема длабочина на полето на затворите растојанија отколку што е можно со конвенционалните telephoto макро леќа, толку повеќе позадина детали може да биде видено.Пред барел на објективот е водоотпорен и LED прстен светлина е монтиран на врвот на објективот.Тоа може да ги покрие двете стандардни 35mm целосна рамка & Super35 слика сензори и е супер лесен за носење!Canon EF, Nikon F, Sony FE, Pentax K, Arri ПЛ месеци се на располагање. "Кино-mod" верзија, со стандардна опрема фокус и отворот прстени, е специјално дизајниран за videography цели.Вклучува променлива-излез Контрола кабел и солиден алуминиум футрола.На Laowa 24mm f/14 2x Сонда леќа, сега е достапен за продажба.Пакетот вклучува бела USB кабел dimmer (со моќта на вредноста), црна USB кабел за податоци (нема моќ на вредноста), леќа торба и метал случај.Ве молиме имајте во предвид дека ЛЕР е придвижуван од надворешна батерија (не се вклучени во пакет).Грешки Око Perspective Macro леќи на пазарот имаат тенденција да имаат долга фокусна должина (од 60mm да 120mm) и предметот го исполнува најголемиот дел од рамката, изолирање од околината.Нашите Laowa 24mm, наместо тоа, ви овозможува да се фокусира навистина блиску - 2cm (0.8") @ 2 : 1 за предмет, покажува голема количина на detai.

Додатоци на производот

Samyang 100mm F2.8 ЕД UMC Целосна Рамка Telephoto Макро Леќа за Pentax Дигитални SLR фото Апарати Неодамнешно Најдобра цена
Samyang 100mm F2.8 ЕД UMC Целосна Рамка Telephoto Макро Леќа за Pentax Дигитални SLR фото Апарати

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 10910.00 13176.00
Мејер-Optik Gorlitz Trioplan 100mm f/2.8 II Објектив за Fujifilm X Неодамнешно
Мејер-Optik Gorlitz Trioplan 100mm f/2.8 II Објектив за Fujifilm X

МејерOptik Gorlitz Trioplan 100mm f / 2.8 II Леќа Предните и Задните Леќи на Капи Леќа Худ Брз Почеток Водич МејерOptik Gorl

DEN 1454.40
JJC LH-74B Леќа Худ Компатибилен со Canon EF 70-300мм е USM II Заменува Канон ЕТ-74B со&R Ткаенина за Чистење Неодамнешно
JJC LH-74B Леќа Худ Компатибилен со Canon EF 70-300мм е USM II Заменува Канон ЕТ-74B со&R Ткаенина за Чистење

Блокови скитници светлина од внесување на леќите.Реверзибилна за компактен складирање.Не влијание на у

DEN 1816.80
7artisans Фотоелектрически Mark II 35mm f/1.2 Објектив за Sony E Планината, Црна Неодамнешно
7artisans Фотоелектрически Mark II 35mm f/1.2 Објектив за Sony E Планината, Црна

7 Artisans Фотоелектрически Mark II 35mm f / 1.2 Објектив за Sony E Планината (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи

DEN 3336.00
ZEISS Ikon C Sonnar Т ZM 1.5/50 Стандард на камерата Леќи на Камерата за Leica M-Планината Rangefinder Камери Неодамнешно
ZEISS Ikon C Sonnar Т ZM 1.5/50 Стандард на камерата Леќи на Камерата за Leica M-Планината Rangefinder Камери

ВИСОКАБРЗИНА ЛЕЌА : Импресивни фотографии фотографирани во слабо осветлување секогаш започнете со брз

DEN 239.76
6mm CCTV Леќа на Камерата, M120.5 Леќа со ИНФРАЦРВЕНА Леќа за CCD Чипсети на 1/3 и 1/4 Инчи Неодамнешно
6mm CCTV Леќа на Камерата, M120.5 Леќа со ИНФРАЦРВЕНА Леќа за CCD Чипсети на 1/3 и 1/4 Инчи

6mm Должина 6mm фокусна должина ви овозможува да ја зголемиш сликата за да го набљудуваат детали за да се и

DEN 222.96
Okuyonic Прирачник се Фокусира Леќи, Леќи 420‑800mm со Предниот Поклопец на Леќите за EF‑S Планината Камера Неодамнешно
Okuyonic Прирачник се Фокусира Леќи, Леќи 420‑800mm со Предниот Поклопец на Леќите за EF‑S Планината Камера

2 X зголемување на леќата може да го удвои должина или зголемување.Прирачник за прилагодување, сите мета

DEN 3561.36
Samyang Леќа 100 mm ЕД T3.1 UMC VDSLR Леќа Микро 4/3 Неодамнешно
Samyang Леќа 100 mm ЕД T3.1 UMC VDSLR Леќа Микро 4/3

T3.1 отворот создава фантастична слика со плитки длабочина и мазна uncoupled отворот и да се фокусира прстени

DEN 405.60
Оптички Дел За 25.4 mm K9 Оптичко Стакло Фокусна Должина 3 3.8 4 5 6 7.5 10 И 17,5 См Plano Конкавна Стакло Неодамнешно
Оптички Дел За 25.4 mm K9 Оптичко Стакло Фокусна Должина 3 3.8 4 5 6 7.5 10 И 17,5 См Plano Конкавна Стакло

Дијаметар : 25.4 mm; Фокусна Должина : 50mm.Облик : Plano.Употреба : Оптички.Структура : Planoконкавна.Материјал : Ста

DEN 1103.76
Canon RF400mm F2.8 L е USM Неодамнешно
Canon RF400mm F2.8 L е USM

Со високи перформанси, Широкбленда 400mm f / 2.8 Суперtelephoto Леќа, Исклучиво за EOS Rсерија камери.Optically Идентичн

DEN 9576.00
Sony E 55-210mm F4.5-6.3 Објектив за Sony E-Монтирање на Камери - Црна (Продолжува) Неодамнешно
Sony E 55-210mm F4.5-6.3 Објектив за Sony E-Монтирање на Камери - Црна (Продолжува)

Оваа Заверена Обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refur

DEN 5712.00
Viltrox 56mm Ф1.4 Автофокус Леќа Компатибилен за Fuji,Голем Отвор APS-C Формат, Портрет Објектив за Fujifilm Неодамнешно
Viltrox 56mm Ф1.4 Автофокус Леќа Компатибилен за Fuji,Голем Отвор APS-C Формат, Портрет Објектив за Fujifilm

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 7896.00
0.43 x Широк Агол Анти-Рефлексија со Макро Леќа за Снимање на Видео со Висока Дефиниција Придава на Било Канон Неодамнешно
Fujinon XC50-230mmF4.5-6.7 OIS II - Сребро. Неодамнешно Најдобра цена
Fujinon XC50-230mmF4.5-6.7 OIS II - Сребро.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 9598.80
Венера Оптика Laowa 24mm f/14 2X Макро Сонда Целосна Рамка Објектив за Pentax К Планината Камера Неодамнешно
Венера Оптика Laowa 24mm f/14 2X Макро Сонда Целосна Рамка Објектив за Pentax К Планината Камера

5' минимум фокус растојание и близок 0.Еден екстра индекс на рефракција елемент е исто така опремен, со шт

DEN 4319.76
7artisans 60mm F2.8 II APS-C Макро Леќа Прирачник Фокус за Nikon Z5 Z6 Z7 Z9 Z6 Mark II Z7 Mark II Камери Неодамнешно
7artisans 60mm F2.8 II APS-C Макро Леќа Прирачник Фокус за Nikon Z5 Z6 Z7 Z9 Z6 Mark II Z7 Mark II Камери

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 4296.00
TTArtisan 11mm F2.8 Целосна Рамка Fisheye Широк Агол Голема Бленда со Фиксен Фокус Прирачник се Фокусира Објектив Неодамнешно
TTArtisan 11mm F2.8 Целосна Рамка Fisheye Широк Агол Голема Бленда со Фиксен Фокус Прирачник се Фокусира Објектив

Леќа Структура ?TTArtisan 11mm F2.8 беше дизајниран во 11 елементи во 7 групи.Направени од страна на avation одделение

DEN 5640.00
Сигма 85mm f/1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметноста на Леќите на Canon EF - Договор-Експо Комплет Неодамнешно
Сигма 85mm f/1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметноста на Леќите на Canon EF - Договор-Експо Комплет

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 2591.76
Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 Слика за Стабилизација STM Зум Објектив (Сребро) (Обновена) Неодамнешно Најдобра цена
Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 Слика за Стабилизација STM Зум Објектив (Сребро) (Обновена)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 6648.00
Mitakon Zhongyi 85mm f/1.2 Speedmaster на камерата Леќи на Камерата за Sony NEX FE E Планината Неодамнешно
Mitakon Zhongyi 85mm f/1.2 Speedmaster на камерата Леќи на Камерата за Sony NEX FE E Планината

Фокусна Должина : 85mm.Max.Бленда : 1.2 Формат на Компатибилност : Целосна рамка.Отворот Ножеви : 11 Нето Тежина

DEN 19176.00
YONGNUO Нови YN50MM Ф1.8 Ф1.8S DA DSM АПЦ-C AF/МФ Леќа со USB за Sony E-Планината Mirrorless Камери APS-C Auto Неодамнешно
YONGNUO Нови YN50MM Ф1.8 Ф1.8S DA DSM АПЦ-C AF/МФ Леќа со USB за Sony E-Планината Mirrorless Камери APS-C Auto

1.Поддржува USBслободен Firmware Надградба на Firmwareот на леќата може да биде надградена преку камерата, намест

DEN 3576.00
Rokinon БОЛЕСТ 24mm f/2.8 Широк Агол Авто Фокус Објектив за Sony E-Планината, Црна и бела (IO24AF-E) Неодамнешно Најдобра цена
Rokinon БОЛЕСТ 24mm f/2.8 Широк Агол Авто Фокус Објектив за Sony E-Планината, Црна и бела (IO24AF-E)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 4536.00
figatia 35mm Ф1.7 Камера Фиксен Објектив за M50 M5 M6 М3 Z6 Z7 Неодамнешно
figatia 35mm Ф1.7 Камера Фиксен Објектив за M50 M5 M6 М3 Z6 Z7

Целосно Мултиобложена филм за да се подобри острината на сликата и погледнете.Компатибилен со , , , Олимп

DEN 302.40
Canon EF 100mm f/2.8 L Macro USM е Леќа 3554B002 со Леќа Торбичка, Филтер за Полнење, УВ Филтер, Лале Худ Леќа Неодамнешно
Canon EF 100mm f/2.8 L Macro USM е Леќа 3554B002 со Леќа Торбичка, Филтер за Полнење, УВ Филтер, Лале Худ Леќа

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 2591.76
Nikon 200mm f4D БОЛЕСТ Micro Nikkor Леќа Неодамнешно
Nikon 200mm f4D БОЛЕСТ Micro Nikkor Леќа

Closeup за прибл 0.5 m / 1.6 ft.ЕД стаклени елементи за високото оптички перформанси.АКО (Внатрешен Фокус) технол

DEN 6216.00