ГФС Хемикалии 62305 Калиум Thiocyanate Reagent (ACS), 100 g

ГФС Хемикалии 62305 Калиум Thiocyanate Reagent (ACS), 100 g

DEN 717.60

Неодамнешно

Това е достапна

Есеј 98.5% мин.p H на 5% раствор 5.3-8.7. Нерастворливи во вода 0.005%.Хлорид 0.005%.Сулфат 0.005%.Многу процес апликации се започне со испитување на нашиот каталог големини.Специфични детали за овие производи може да се најде во нашите сеопфатен каталог.ГФС произведува над 6.000 членови на органски и неоргански аналитички reagent хемикалии и специјалитети во посно производство на работата.Имаме повеќето хемикалии кои се потребни за лабораторија, клупа, аналитички, контрола на квалитет, материјали карактеризација, научна или истражувачка работа.Нашите ултра-висока чистота doubledistilled Veritas и ACS Супериорен бренд киселини и Жиг бренд реагенси се користи низ светот.ГФС Во-Spec хемикалии се постави стандард за spectrophotometry калибрација.Нашите AMCO бистра Вода Анализа Поделба произведува највисок вода калибрација стандарди достапни за третман на вода растенија од целиот свет.

Додатоци на производот

ГФС Хемикалии 14712 Barium Сулфат Reagent, 2.5 kg Неодамнешно
ГФС Хемикалии 14712 Barium Сулфат Reagent, 2.5 kg

Вода растворливи соли 0.02%.Хлорид 0.001%.Тешки метали (Pb) 0.001%.Железо 0.001%.Многу процес апликации се започне со

DEN 6434.16