Нерѓосувачки Dial Понесе Колосек, 33cm Услуга Живот Дигитални Понесе Gage со не ' Рѓосувачки Челик

Нерѓосувачки Dial Понесе Колосек, 33cm Услуга Живот Дигитални Понесе Gage со не ' Рѓосувачки Челик

DEN 1075.20

Неодамнешно

Това е достапна

Точност до 0.01 mm, мерен опсег од 50mm да 160mm.Едниот крај на мерење е подвижен сонда, а на другиот крај е заменливи сонда, која варира според мери отворот.Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик и пластика, заврши со висок квалитет и долг животен век.мерења.Погоден за мерење на работното парче дијаметар.Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Dial Понесе Gauge Length : Прибл. 33cm / 12.99 inches Measuring Опсег : 50mm-160mm / 1.97" -6.30"на Точноста : 0.01 mm Material : не' Рѓосувачки Челик и Пластика.

Додатоци на производот

Серија 78MXT Понесе Gage, 3-Точка на Контакт, 225 да 250mm Опсег Неодамнешно
Серија 78MXT Понесе Gage, 3-Точка на Контакт, 225 да 250mm Опсег

Широк мерен опсег без промена anvils.Резолуција од 0001" (0 0025mm) на 2точка за контакт tools до 3 / 4" (20mm) и 00025" (0 005mm) н

DEN 746.40
Starrett 82A3 Индивидуални Сонда за Серија Понесе Колосек, 0.139-0.172 Опсег Неодамнешно
Starrett 82A3 Индивидуални Сонда за Серија Понесе Колосек, 0.139-0.172 Опсег

Сплиттопка контакт е автоцентрирање и две точки за контакт го прави gage корисни за откривање дупка геоме

DEN 3331.68
Внатрешен Дијаметар Скала, Внатрешен Дијаметар Индикатор, Лесен за Инсталација и Отстранување Трајни Голема Неодамнешно
DIAL ПОНЕСЕ GAGE - Метрички Неодамнешно
DIAL ПОНЕСЕ GAGE - Метрички

Лесно може да се одржуваат за да се испита забива и Дупка големини, без отстранување на работа парче.На п

DEN 1612.80
50-160mm Понесе Колосек, Dial Индикатор Внатрешен Дијаметар Мерач Трајни Алуминиум Практичен Висока Цврстина Неодамнешно
Внатрешен Дијаметар Скала Внатрешен Дијаметар Индикатор Алуминиум Легура Внатрешен Дијаметар Мерач за Handworking Неодамнешно
Dial Понесе Индикатор, 0.01 mm, Точност 35~50mm Понесе Мерење Алатка со Отпорност на Корозија за Мерење Длабоко Неодамнешно
Dial Понесе Индикатор, 0.01 mm, Точност 35~50mm Понесе Мерење Алатка со Отпорност на Корозија за Мерење Длабоко

Изработен од алуминиумска легура материјал , ' рѓа и отпорен на корозија.Висока точност ,резолуцијата на

DEN 1286.40
Мерење на Главата за 781B, 770B, 78 Понесе Gage, 1 до 1-3/8 Опсег Неодамнешно
Мерење на Главата за 781B, 770B, 78 Понесе Gage, 1 до 1-3/8 Опсег

1 да 13 / 8" Опсег.Се продава во секоја од нив.Лесен за Употреба.На тип на производ е Starrett Мерење на Главата з

DEN 1869.60
Starrett 78XTZ-2 Понесе Gage Неодамнешно
Starrett 78XTZ-2 Понесе Gage

Широк мерен опсег без промена anvils.Волфрам карбид мерење на лица на сите 3точка глави над 1 / 2Инчен (12.5 mm).Rat

DEN 328.80
INSIZE 2426-2D75 Сплит Тип Dial Понесе Gage.100 - .116 Неодамнешно
INSIZE 2426-2D75 Сплит Тип Dial Понесе Gage.100 - .116

Сплит тип на контакт точки.Точност (без бирање индикатор) : 118µin (мерен опсег 163 394 инч 157 Min (мерен опсег 394~

DEN 3793.68
Дупка Мерење 0.4 mm Дијаметар Pin Мерач w Пластични Цилиндри Кутија Неодамнешно
Дупка Мерење 0.4 mm Дијаметар Pin Мерач w Пластични Цилиндри Кутија

Производителот гаранција може да не се применува.Име На Производ : Pin Колосек;Материјал : Волфрам Карбид,

DEN 362.16
Dial Индикатор Понесе Колосек, 50-160MM Мерен Опсег Дијаметар Индикатор за Мерење на Мотор Цилиндри Алатка Неодамнешно
Dial Индикатор Понесе Колосек, 50-160MM Мерен Опсег Дијаметар Индикатор за Мерење на Мотор Цилиндри Алатка

Мерен Опсег : мерење опсег на бирање индикатор е 50160mm.Висока Прецизност : Внатре дијаметар скала е лесно �

DEN 1422.00
Поставување На понесе дијаметри Водечки Заштитна Мост Лесно Носење Понесе Мерач Компаративниот Метод 50 160mm Неодамнешно
SDENSHI Dial Понесе Gage Сет, 50-160mm Мерен Опсег, 0.01 mm Неодамнешно
SDENSHI Dial Понесе Gage Сет, 50-160mm Мерен Опсег, 0.01 mm

Со заменлив anvils направени од не ' рѓосувачки челик.На moveable наковалната, од една страна и еден заменлив на

DEN 971.76