Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, од Нерѓосувачки Челик (18-8), Обична Заврши, 8-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD, 1-3/8 Тело Должина, (Пакување од 500)

Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, од Нерѓосувачки Челик (18-8), Обична Заврши, 8-32 инчен Завртка Големина,

DEN 21407.76

Неодамнешно

Това е достапна

Спореди : РАФ : 9746-СС-0832 и AMATOM : 1463-M09-F16-832. Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно навој пост на спротивниот крај.Тоа се користи за да се одржи две компоненти во дадено растојание едни од други.Standoffs обично се избрани преку изолација кога повеќе големини се потребни.Хексадецимален standoffs може да биде инсталиран со nutsetter или други wrenching уред.Машки standoffs се користи кога една од компонентите е внатрешно навој.Алуминиум е popuar за неговата лесна / сила компромис.Тоа е не-магнетни врши и во тешки температури, и има изолациони својства.Најлон е добар изолатор и има површина мазност која ќе не кавгата на изолација на жици кои се тријат од тоа.Неговите теми се ќе издржи вртежен момент без одземање.Дувачкиот се користи во изработка на високо квалитетни standoffs.Тоа е проводници, отпорен на корозија и не е магнетен.Тоа е costlier и потешки од алуминиум и обично е обложено со цинк или никел.Нерѓосувачки има предности на месинг, но има супериорен отпорност на корозија и хемиски гасови.Челик се користи за неговата поголема сила, но таа е потежок од алуминиум и не се спротивстави на корозија како алуминиум или месинг.

Додатоци на производот

Мали Делови 140804RFN Најлон 6/6 Женски Навој Круг ќор-сокак, 1/4 OD, 1/2 Должина, 4-40 Тема Големина (Пакување Неодамнешно
Мали Делови 140804RFN Најлон 6/6 Женски Навој Круг ќор-сокак, 1/4 OD, 1/2 Должина, 4-40 Тема Големина (Пакување

Пакет Димензии : 1 H x 5 L x 5 W (инчи).Пакет Тежина : 0.01 фунти.Земја на Потекло : Кина 440 X1 / 2 #1 / 4 RND женски ќорсока

DEN 195.60
Мали Делови 310408HM303 18-8 Нерѓосувачки Челик Машки-Женски Навој Хексадецимален ќор-сокак, 5/16 Хексадецимален Неодамнешно
(1000 компјутери) 4-40 X 1-1/4, Хексадецимален Женски Standoffs, 3/16 Низ Станови, од не ' Рѓосувачки Челик Неодамнешно
(1000 компјутери) 4-40 X 1-1/4, Хексадецимален Женски Standoffs, 3/16 Низ Станови, од не ' Рѓосувачки Челик

Дијаметар (Номинална) : #4 Thread Теренот : 40 Length (Номинална) : 11 / 4"Низ Станови : 3 / 16"Производ Класа : Изолација

DEN 22286.88
300pcs ќор-сокак М3 Месинг Standoffs Хексадецимален Машки-Женски & Женски-Женски Стенд-Оф DIY Сет Неодамнешно
300pcs ќор-сокак М3 Месинг Standoffs Хексадецимален Машки-Женски & Женски-Женски Стенд-Оф DIY Сет

Карактеристики : Standoffs е водоотпорен, рѓадоказ и лесно да се чисти.Тоа само треба да се чистат со крпа.На

DEN 549.36
10-32 x 11/16 Фина Тема (5/16 AF) Хексадецимален Женски ќор-сокак Алуминиум Pk 1000 Неодамнешно
10-32 x 11/16 Фина Тема (5/16 AF) Хексадецимален Женски ќор-сокак Алуминиум Pk 1000

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

DEN 873.60
Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, од Нерѓосувачки Челик (18-8), Обична Заврши, 4-40 инчен Завртка Големина, Неодамнешно
TEHAUX Магнетни Билијард Чарли Креда Носителот Практични Билјард Креда Клип од не ' Рѓосувачки Челик Билјард Неодамнешно
UNICORP MMF1315-M03-F21-М2.5 4.5 ММ Хексадецимален Машки-Женски ќор-сокак, М2.5 THD x 12MM lg, Месинг Цинк Неодамнешно
UNICORP MMF1315-M03-F21-М2.5 4.5 ММ Хексадецимален Машки-Женски ќор-сокак, М2.5 THD x 12MM lg, Месинг Цинк

МашкоЖенски Навој ЌорСокак.Телото Должина (MM) : 12.00 Вкупна Должина (MM) : 15.97 Облик : Хексадецимален.Цинк Поз

DEN 938.40
(1000 компјутери) 2-56 X 5/16, Хексадецимален Женски Standoffs, 1/8 Низ Станови, од не ' Рѓосувачки Челик Неодамнешно
(1000 компјутери) 2-56 X 5/16, Хексадецимален Женски Standoffs, 1/8 Низ Станови, од не ' Рѓосувачки Челик

Дијаметар (Номинална) : #2 Thread Теренот : 56 Length (Номинална) : 5 / 16"Низ Станови : 1 / 8"Производ Класа : Изолација и

DEN 21479.04
Ќор-сокак Хексадецимален - Женски 4-40 x 1/4 (OD) x 3/8 (Тело Должина), Алуминиум (КОЛИЧИНА: 1000) Дел Број: Неодамнешно
Ќор-сокак Хексадецимален - Женски 4-40 x 1/4 (OD) x 3/8 (Тело Должина), Алуминиум (КОЛИЧИНА: 1000) Дел Број:

Standoffs обично се избрани преку изолација кога повеќе големини се потребни.Хексадецимален standoffs може да б

DEN 508.80
MroMax 0.75 Кол х 1.18 Висина Знак Носители ќор-сокак Завртки Нерѓосувачки Челик 19mm x 30мм Ѕид Месеци Рекламирање Неодамнешно
8-32 x 7/8 Груб Навој (1/4) Круг Женски ќор-сокак Месинг Никел Позлатен Pk 500 Неодамнешно
8-32 x 7/8 Груб Навој (1/4) Круг Женски ќор-сокак Месинг Никел Позлатен Pk 500

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

DEN 12482.64
Yinpecly 0.47x0.79inch ќор-сокак Завртки Ѕид Месеци Рекламирање Ноктите Акрилик Стакло Рекламирање Завртки Неодамнешно
Yinpecly 0.47x0.79inch ќор-сокак Завртки Ѕид Месеци Рекламирање Ноктите Акрилик Стакло Рекламирање Завртки

【Производ Димензија】 Надворешниот Дијаметар : 12mm / 0.47 инчен; Вкупна Висина : 20mm / 0.79 инчен; Навој Дијамет

DEN 222.96
Lyn-Tron, Алуминиум, Јасно Iridite Заврши, 6-32 Завртка Големина, 0.25 OD, 2.375 Тело Должина (Пакување од Неодамнешно
Lyn-Tron, Алуминиум, Јасно Iridite Заврши, 6-32 Завртка Големина, 0.25 OD, 2.375 Тело Должина (Пакување од

Круг ќорсокак одделува или се поврзува компоненти во еден систем за прецизно поставување.Алуминиум обе

DEN 2304.00
10-32 x 1 1/4 Фина Тема (5/16 AF) Хексадецимален Женски ќор-сокак Алуминиум Pk 1000 Неодамнешно
10-32 x 1 1/4 Фина Тема (5/16 AF) Хексадецимален Женски ќор-сокак Алуминиум Pk 1000

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

DEN 1317.60
Мали Делови M452512HM303 Машки-Женски Навој Хексадецимален ќор-сокак, 18-8 од Нерѓосувачки Челик, од 4.5 мм Неодамнешно
Мали Делови M452512HM303 Машки-Женски Навој Хексадецимален ќор-сокак, 18-8 од Нерѓосувачки Челик, од 4.5 мм

Должина : 3.9 mm.Облик : хексадецимален.Материјал : 188 нерѓосувачки челик.М2.50.45 X12 4.5 мм хексадецимален МF ќор

DEN 192.24
4534-632-Б,ќор-сокак Хексадецимален M/F 6-32-THD Месинг Обичен (250 Предмети) Неодамнешно
4534-632-Б,ќор-сокак Хексадецимален M/F 6-32-THD Месинг Обичен (250 Предмети)

EU Ro HS : во Согласност со Ослободување ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 7415.39.00.00 Тип : Хексадецимален Пол

DEN 2552.88
UNICORP MMF1311-M03-F21-М3 4.5 ММ Хексадецимален Машки-Женски ќор-сокак, М3 THD x 10ММ lg, Месинг Цинк КОЛИЧИНА-10 Неодамнешно
UNICORP MMF1311-M03-F21-М3 4.5 ММ Хексадецимален Машки-Женски ќор-сокак, М3 THD x 10ММ lg, Месинг Цинк КОЛИЧИНА-10

МашкоЖенски Навој ЌорСокак.Телото Должина (MM) : 10.00 Вкупна Должина (MM) : 14.76 Облик : Хексадецимален.Цинк Поз

DEN 123.12
Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, Алуминиум, Обична Заврши, 10-32 инчен Завртка Големина, 3/8 инчи OD, Неодамнешно
Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, Алуминиум, Обична Заврши, 10-32 инчен Завртка Големина, 3/8 инчи OD,

Спореди : РАФ : 22481032 A0 и AMATOM : 8580A1032 На хексагонална, механички уред кој има делумна или целосна внатрешнат

DEN 12455.76
(1000 компјутери) 4-40 X 53/64, Хексадецимален Женски Standoffs, 1/4 Низ Станови, Тип 6/6 Најлон Неодамнешно
(1000 компјутери) 4-40 X 53/64, Хексадецимален Женски Standoffs, 1/4 Низ Станови, Тип 6/6 Најлон

Дијаметар (Номинална) : #4 Thread Теренот : 40 Length (Номинална) : 53 / 64"Производ Класа : Изолација и Standoffs Order : Standoffs

DEN 1617.60
(200pcs) 1/4-20 X 3 Хексадецимален Машки-Женски Standoffs, 1/2 Низ Станови, Челик, Цинк Позлатен, Јасно Бродови Неодамнешно
(200pcs) 1/4-20 X 3 Хексадецимален Машки-Женски Standoffs, 1/2 Низ Станови, Челик, Цинк Позлатен, Јасно Бродови

Волумен Цена Крши Достапни 1 / 4"20 X 3".Цинк Позлатен.Челик.Aspen сврзувачки елементи акции над 300,000 различни с

DEN 1468.80
(400pcs) 10-32 X 3 Хексадецимален Машки-Женски Standoffs, 1/2 Низ Станови, Алуминиум Бродови Слободни во САД Неодамнешно
(400pcs) 10-32 X 3 Хексадецимален Машки-Женски Standoffs, 1/2 Низ Станови, Алуминиум Бродови Слободни во САД

Волумен Цена Крши Достапни #1032 X 3".Алуминиум.Aspen сврзувачки елементи акции над 300,000 различни сврзувачки е

DEN 2306.40
6-32 (8) x 1/2 Авто-Непобитниот Слепи Standoffs/Нерѓосувачки Челик / 6-32 Тема Големина | 8 Тело Дијаметар Неодамнешно
6-32 (8) x 1/2 Авто-Непобитниот Слепи Standoffs/Нерѓосувачки Челик / 6-32 Тема Големина | 8 Тело Дијаметар

Само Непобитниот.Standoffs.Passivated да ASTM НА 380 спецификации 300 Серија Не ' Рѓосувачки Челик 8632 X 1 / 2 АвтоНепобитн

DEN 816.00
1/4 OD Хексадецимален Standoffs (Машки-Женски) / 6-32 x 1 1/2 / Нерѓосувачки Челик/Надворешниот Дијаметар: Неодамнешно
1/4 OD Хексадецимален Standoffs (Машки-Женски) / 6-32 x 1 1/2 / Нерѓосувачки Челик/Надворешниот Дијаметар:

¼ Хексадецимален МашкиЖенски.Standoffs 303 ' Рѓосувачки Челик.Хексадецимален Standoffs (Машки / Женски), 1 / 4" OD Хек

DEN 21815.76
Ќор-сокак Хексадецимален - Женски 4-40 x 1/4 (OD) x 1-1/2 (Тело Должина), од не ' Рѓосувачки Челик (18-8) Неодамнешно
Ќор-сокак Хексадецимален - Женски 4-40 x 1/4 (OD) x 1-1/2 (Тело Должина), од не ' Рѓосувачки Челик (18-8)

Standoffs обично се избрани преку изолација кога повеќе големини се потребни.Хексадецимален standoffs може да б

DEN 2277.60
Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, Алуминиум, Обична Заврши, 6-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD, Неодамнешно
Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, Алуминиум, Обична Заврши, 6-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD,

Спореди : РАФ : 2102632А0 и AMATOM : 8213A0632 На хексагонална, механички уред кој има делумна или целосна внатрешнат

DEN 4415.76