G Менгеме, Г‑Тип Фиксна Стега борбата против Против Пролизгување Жица Висока Цврстина Клип Тело за Индустриска

G Менгеме, Г‑Тип Фиксна Стега борбата против Против Пролизгување Жица Висока Цврстина Клип Тело за Индустриска

DEN 940.80

Неодамнешно

Това е достапна

Ергономија Т‑облик на трудот‑заштеда на ротирачки се справи со дизајн намалува работа тежина.Оваа г‑тип на фиксна стега е направен од страна на борбата против процес, па не можат да го издржат високи нарезници сили.Стегачот не е лесно да се деформира и без проблеми и не фаќа за раце.Оваа сила c-менгеме има висока цврстина клип тело, која е отпорна на абење и ' рѓа.На дрво g‑менгеме има висока точност завртка против пролизгување жица за да се зголеми работниот век.Функција : 1. Оваа сила c-менгеме има висока цврстина клип тело, која е отпорна на абење и ' рѓа.2. На дрво g‑менгеме има висока точност завртка против пролизгување жица за да се зголеми работниот век.3. Ергономија Т‑облик на трудот‑заштеда на ротирачки се справи со дизајн намалува работа тежина.4. Оваа г‑тип на фиксна стега е направен од страна на борбата против процес, па не можат да го издржат високи нарезници сили.5. Стегачот не е лесно да се деформира и без проблеми и не фаќа за раце.Спецификација : Предмет Тип : G Clamp Material : Malleable steel Process : Quenching Maximum Отворање : Прибл. 118mm / 4.6 подлабока и подетална : Прибл. 70mm / 2.8 in Screw Дијаметар : Прибл. 13mm / 0.5 in Total Должина : Околу. 210mm / 8.3 in Width : Прибл. 120mm / 4.7 во Пакет Листата : 2 x G Менгеме.

Item Type: G Clamp
Material: Malleable steel
Process: Quenching
Maximum Opening: Approx. 118mm / 4.6in
Depth: Approx. 70mm / 2.8in
Screw Diameter: Approx. 13mm / 0.5in
Total Length: Approx. 210mm / 8.3in
Width: Approx. 120mm / 4.7in
Package List:
2 x G Clamp :

Додатоци на производот

Училиште Физика Наставата Наука Експеримент Опрема,2 парчиња Тест Жица Интересни Користат Бакар Bothway Алигатори Неодамнешно
Микробиологија Инокулација Род, се Справи со Јамка Inoculating Род Изолација се стега Главата за Лабораторија Неодамнешно
ПРИЛАГОДЛИВИ ВРТЛИВАТА АГОЛ ПЛОЧА 8 x 10 {Произведени од Високо Квалитетен Кастинг.}. Неодамнешно
ПРИЛАГОДЛИВИ ВРТЛИВАТА АГОЛ ПЛОЧА 8 x 10 {Произведени од Високо Квалитетен Кастинг.}.

Вртливата Агол Плоча 8"x 10".Табела големина : 8"x 10".Солиден изградба и тешки одлеаноци.Дипломирал во степен

DEN 6964.56
Гумена Цевка Менгеме, Цевки Менгеме Прилагодливи Вода Затка Клип Гумена Цевка Спирала Стегач за Hospitallaboratory, Неодамнешно
Kemtech Америка CS002440 Synthware Стандард Коси Пластични Заеднички Менгеме се Вклопува 24/40 Заеднички Неодамнешно
Kemtech Америка CS002440 Synthware Стандард Коси Пластични Заеднички Менгеме се Вклопува 24/40 Заеднички

Пакет Тежина : 12.0 lbs.Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1 Земја На Потекло : Кина

DEN 612.96
uxcell Лаборатории Burette Менгеме 2 Prongs Тест Цевка Менгеме Отвора До 60mm Дијаметар Зелена, 2 Прст Лабораторија Неодамнешно
uxcell Лаборатории Burette Менгеме 2 Prongs Тест Цевка Менгеме Отвора До 60mm Дијаметар Црна, 2 Прст Лабораторија Неодамнешно
uxcell Лаборатории Burette Менгеме 2 Prongs Тест Цевка Менгеме Отвора До 60mm Дијаметар Црна, 2 Прст Лабораторија

[Материјал] Јаглероден челик изградба и ПВЦ Обложени Вилица [Заштита] PVCЗавиткани вилици може добро заш

DEN 767.76
Baluue 1pc Тест Цевка Tweezer Центрифуга Цевка Tweezer Клипови Носители за Тест Цевка Неодамнешно
Baluue 1pc Тест Цевка Tweezer Центрифуга Цевка Tweezer Клипови Носители за Тест Цевка

Дизајнирани специјално за експериментални тест цевки.Погоден за лабораториски експерименти и експери

DEN 215.76
Дрво Тест Цевка Клип, Погодно Дрво Тест Цевка Менгеме, Лесни за Експеримент Наставата Училиште Тест Цевка Неодамнешно
ПРИЛАГОДЛИВИ ВРТЛИВАТА АГОЛ ПЛОЧА 8 x 10 {Произведени од Високо Квалитетен Кастинг.} Неодамнешно
ПРИЛАГОДЛИВИ ВРТЛИВАТА АГОЛ ПЛОЧА 8 x 10 {Произведени од Високо Квалитетен Кастинг.}

Вртливата Агол Плоча 8"x 10".Табела големина : 8"x 10".Солиден изградба и тешки одлеаноци.Дипломирал во степен

DEN 7036.56
Retort Стојат Менгеме Колба Менгеме Burette Менгеме Трајни Висока Цврстина за Кондензаторот за Тест Цевка Неодамнешно
Retort Стојат Менгеме Колба Менгеме Burette Менгеме Трајни Висока Цврстина за Кондензаторот за Тест Цевка

Светлина и лесно да се работи.Овој производ се користи за да се поправи кондензат цевка или колба на retort

DEN 378.96
CTP 4F4974 Бенд Стегач за Модели 120G/12E/12Ф/12G/140G/14G Гасеница, 71.25 mm Внатрешен Дијаметар Неодамнешно
CTP 4F4974 Бенд Стегач за Модели 120G/12E/12Ф/12G/140G/14G Гасеница, 71.25 mm Внатрешен Дијаметар

Се користи за Модели 120 G / 12 E / 12Ф / 12 G / 140 G / 14 G Гасеница.Внатрешен Дијаметар : 77.25 mm.Се продава во секоја од

DEN 233.28