Шиење Напрсток, Силиконски Напрсток Уникатен Дизајн за Машина за Шиење Делови за Машина за Шиење Прибор за Шиење Алатки за Бод Алатки

Шиење Напрсток, Силиконски Напрсток Уникатен Дизајн за Машина за Шиење Делови за Машина за Шиење Прибор за

DEN 1593.60

Неодамнешно

Това е достапна

Висок квалитет на силиконски напрсток, мека, без губење на тежина, трајни и здрав, има стабилни перформанси.Усвојува уникатен дизајн за да се избегне директен притисок на прстите на игла за шиење, подобро да ја заштитите вашите прсти и забрзување на шиење.На напрсток е флексибилен и лесен за употреба.Дури и ако ноктите се долго време, тоа може да се заштити вашите прсти и е лесно да ги користите за долго време.Прст заштитник напрсток одговара на повеќето луѓе прсти.Тоа може да се прилагоди за да одговара на прстите лесно.Конкавна шема спречува игла од лизгање.На шиење напрсток комплет се погодни за рачно шиење, везана, везови, DIY рачно производство и други операции.Функција : 1. Висок квалитет на силиконски напрсток, мека, без губење на тежина, трајни и здрав, има стабилни перформанси.2. Усвојува уникатен дизајн за да се избегне директен притисок на прстите на игла за шиење, подобро да ја заштитите вашите прсти и забрзување на шиење.3. На напрсток е флексибилен и лесен за употреба.Дури и ако ноктите се долго време, тоа може да се заштити вашите прсти и е лесно да ги користите за долго време.4. Прст заштитник напрсток одговара на повеќето луѓе прсти.Тоа може да се прилагоди за да одговара на прстите лесно.Конкавна шема спречува игла од лизгање.5. На шиење напрсток комплет се погодни за рачно шиење, везана, везови, DIY рачно производство и други операции.Спецификација : Предмет Тип : Шиење Thimble Material : Silicone Specification : Еден Set Product Употреба : Household Scope на Примена : Повеќето Квалификувани Возраст Пакет Листа : 1 x Големи Шиење Thimble1 x Мали Шиење Напрсток.

Item Type: Sewing Thimble
Material: Silicone
Specification: One Set
Product Use: Household
Scope of Application: Most of the Eligible Age
Package List:
1 x Large Sewing Thimble1 x Small Sewing Thimble :

Додатоци на производот

Lacis RQ62 16MM Отвори Врвот Прилагоди е Напрсток, 16mm, Браун Неодамнешно Најдобра цена
Lacis RQ62 16MM Отвори Врвот Прилагоди е Напрсток, 16mm, Браун

Професионална големи тешки месинг напрсток со длабоко дупчиња во образите.Напрсток има отворен врвот з

DEN 187.20
Birchcroft Порцелан од Кина Collectable - Минијатурни Книга Thimbles Сет на Три - Christmas Carols Неодамнешно
Birchcroft Порцелан од Кина Collectable - Минијатурни Книга Thimbles Сет на Три - Christmas Carols

Collectable Напрсток.ОВА Е КАЗНА КИНА НАПРСТОК КОЈ БЕШЕ ПОТЕКНУВА ОД BIRCHCROFT КИНА ВО STOKEОНТРЕНТ АНГЛИЈА.НАШИТЕ T

DEN 290.40
Colcolo Шиење Thimbles Quilting Прст Прстен Прст Proector Алатка Занает DIY Неодамнешно
Colcolo Шиење Thimbles Quilting Прст Прстен Прст Proector Алатка Занает DIY

Совршен за шиење, кросбод, везови, DIY, quilting, needleworking, итн.Исто така се користи со појас одлуки уред, наместо

DEN 952.80
Eccolo Напрсток Притиснете Моли За Вас Картички, 36 Умре-намалување на Молитва Картички Поставување во 2 Парче Неодамнешно
Jopwkuin Прст Напрсток, Прилагодлив за Шиење Thimbles DIY Напрсток за Различни Needleworks Неодамнешно
Jopwkuin Прст Напрсток, Прилагодлив за Шиење Thimbles DIY Напрсток за Различни Needleworks

【ШИРОКО ПРИМЕНЛИВИ】Разни апликации може да се користи во различни needleworks како шиење, везови, спојување

DEN 222.96
Прст Заштитник Напрсток, Погодно Исклучителна Шиење Напрсток Комплет, Гроздобер за Везана Рака за Шиење Неодамнешно
Прст Заштитник Напрсток, Погодно Исклучителна Шиење Напрсток Комплет, Гроздобер за Везана Рака за Шиење

Оваа месинг напрсток собата е погоден за шиење почетници, давајќи им прст заштита.На шиење напрсток ком�

DEN 1250.40
Метал Напрсток Шиење Зафат Заштитник за Иглички Игли Сребро. Неодамнешно
Метал Напрсток Шиење Зафат Заштитник за Иглички Игли Сребро.

за шиење,поправка и quilting итн,тоа ќе ви помогне да се избегне удирање на прст на кожата.Висина : Околу.2.3 cm.�

DEN 278.40
Прст Напрсток, Thimbles за Шиење Antirust Спречи Игла се Лизга Отпорност на Триење за да се Прилагоди на Продавница Неодамнешно
YICBOR Мека Удобност Напрсток Две Големина за да Изберете (Две Големина/Set) (Две Големина) Неодамнешно
YICBOR Мека Удобност Напрсток Две Големина за да Изберете (Две Големина/Set) (Две Големина)

овој производ е лесно да се користи.малата големина е добро за обемот на раката е 4,5 см~5.5 cm.средната голе�

DEN 230.16
Bonarty 1x Прст Thimbles Метал Shield Шиење Fingertip Заштитник Pin Бакар Неодамнешно
Bonarty 1x Прст Thimbles Метал Shield Шиење Fingertip Заштитник Pin Бакар

Материјал : Бакар.Висина : Околу.2.3 cm.Совршена да се користи за рачно шиење DIY занает.Дното дијаметар : При�

DEN 191.76
Напрсток Прст Заштитник, Безбедно Практична Заштита Алатки Трајни Шиење Напрсток Употреба Ефикасност за Домаќинство Неодамнешно
Порцелан од Кина Collectable Напрсток со цијан - алал да му е на Вашата Свадба Ден - Слободен Подарок Кутија Неодамнешно
Порцелан од Кина Collectable Напрсток со цијан - алал да му е на Вашата Свадба Ден - Слободен Подарок Кутија

Collectable Напрсток.ОВА Е КАЗНА КИНА НАПРСТОК КОЈ БЕШЕ ПОТЕКНУВА ОД BIRCHCROFT КИНА ВО STOKEОНТРЕНТ АНГЛИЈА.НАШИТЕ T

DEN 933.60
Bonarty 10pcs Гроздобер Шиење Напрсток за DIY Занаети 12x13mm -Сребро. Неодамнешно
Bonarty 10pcs Гроздобер Шиење Напрсток за DIY Занаети 12x13mm -Сребро.

Боја : Сребро.Совршена да се користи за тешко шиење DIY занает.Материјал : Железо.за шиење и поправка плови

DEN 167.52
ENDFF 10/5 парчиња Гума за Шиење Напрсток Дише Заштитна Силиконска Прст Напрсток Прст Покрие Капи за Шиење Неодамнешно
ENDFF 10/5 парчиња Гума за Шиење Напрсток Дише Заштитна Силиконска Прст Напрсток Прст Покрие Капи за Шиење

Поле на Примена : Идеален за сите видови на рака за шиење, како шиење, плетење и вез, DIY занаети, итн.Идеале

DEN 688.80
Ј. КРАП 4Pcs Шиење Напрсток со 4Pcs Тексас Половината Extender Копчето за Фармерки Неодамнешно Најдобра цена
Ј. КРАП 4Pcs Шиење Напрсток со 4Pcs Тексас Половината Extender Копчето за Фармерки

Пакет Вклучувајќи : 4pcs 2 големини рака за шиење напрсток со 4pcs тексас половината extender копчето.Материјал :

DEN 301.92
20 Pack - CleverDelights 3/4 Метал Thimbles - Size 10 - Шиење Quilting Needlepoint - Прст Игла Заштитници Неодамнешно Најдобра цена
20 Pack - CleverDelights 3/4 Метал Thimbles - Size 10 - Шиење Quilting Needlepoint - Прст Игла Заштитници

20 pack Метал thimbles Size 10 Големина : Околу 3 / 4" дупка со дијаметар од 11 / 16" високи.Одлично за рачно шиење, needlepoin

DEN 191.76
U-M PULABO Шиење Thimbles Гроздобер Метал Шиење Прилагоди на Прст Заштитник Thimbles Shield Pin Игла Зафат Неодамнешно
U-M PULABO Шиење Thimbles Гроздобер Метал Шиење Прилагоди на Прст Заштитник Thimbles Shield Pin Игла Зафат

Добро DIY Партнер : Ако сакате да го направите убав DIY занает себе, но се се плашам дека иглата е stabbing прсти�

DEN 191.76
Birchcroft Порцелан од Кина Collectable - Сет на Четири Thimbles - Кучиња Избрани Злато Врвот Неодамнешно
Birchcroft Порцелан од Кина Collectable - Сет на Четири Thimbles - Кучиња Избрани Злато Врвот

Collectable Напрсток.ОВА Е КАЗНА КИНА НАПРСТОК КОЈ БЕШЕ ПОТЕКНУВА ОД BIRCHCROFT КИНА ВО STOKEОНТРЕНТ АНГЛИЈА.НАШИТЕ T

DEN 676.80
Eccolo Thimblepress Мали Плоштади Силни Зборови Картички - Заменлив Инспиративни Цитати Дома Декор 3.75 Инчи, Неодамнешно
Eccolo Thimblepress Мали Плоштади Силни Зборови Картички - Заменлив Инспиративни Цитати Дома Декор 3.75 Инчи,

Донесе инспиративна зборови до вашиот дом, канцеларија, училница или бизнис со зборот на бог.Додадете р�

DEN 335.76