1708 Biaxial Fiberglass Крпа - Плетени Ткаенини - 25.3 оз. x 50 Широк, 45/45 Степен со 3/4 оз. Мат Поддршка - Зајакнување, Tabbing и Поправка за Чамци, Делови за Автомобили и Повеќе - 10 Дворот ?

1708 Biaxial Fiberglass Крпа - Плетени Ткаенини - 25.3 оз. x 50 Широк, 45/45 Степен со 3/4 оз. Мат Поддршка

DEN 480.00

Неодамнешно

Това е достапна

Минимална Печатење Преку - Ова плетени ткаенини има слој на biaxial fiberglass stitched до 3/4 оз.сецкани влакно мат.На +/- 45 степен biaxial платно е направен од станот, не-crimping влакна снопови за минимална печатење преку.Додадете Сила Брзо - станот не-crimped влакна додадете поголема вкочанетост од ткаенини, во согласност лесно и се остава мазна завршница.Повеќекратна употреба - се Користи за зајакнување, tabbing и поправка на бродови, делови за автомобили, чантата, канута и други проекти.Компатибилен со Епоксидна, Полиестер и Винил Естер Смола - Ова ткаенина бара помалку епоксидна смола од други ткаенини и обезбедува висока јачина.Тежина & Димензии - Вкупна тежина : 25.3 оз.Ширина : 50 инчи. 10 Двор Се Тркалаат.На 1708 Biaxial Fiberglass Крпа со Fiberglass Склад е плетени ткаенини со слој на biaxial fiberglass stitched до 3/4 оз.сецкани влакно мат.На +/- 45 степен biaxial платно е направен од станот, не-crimping влакна снопови за минимална печатење преку.Тоа може да се користи за зајакнување, tabbing и поправка на бродови, transoms, палуби, делови за автомобили, и други проекти.Станот не-crimped влакна додадете поголема вкочанетост од ткаенини, во согласност лесно и се остава мазна завршница, бараат помалку смола од други ткаенини и да се обезбеди висока јачина.Тежина & Димензии - Вкупна тежина : 25.3 оз.Ширина : 50 инчи. 10 Двор Се Тркалаат.

Додатоци на производот

МИЧИГЕН КРВОЛОЧНИ МАЧКА ШЕПА МАГНЕТ-МОЈАТА МАЧКА САКА МИЧИГЕН МАГНЕТ Неодамнешно
МИЧИГЕН КРВОЛОЧНИ МАЧКА ШЕПА МАГНЕТ-МОЈАТА МАЧКА САКА МИЧИГЕН МАГНЕТ

ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕНЦИРАНИ ОД СТРАНА НА ВАШИОТ ОМИЛЕН КОЛЕЏ.ГОЛЕМИНА : 6" X 5".СО ГОРДОСТ СЕ НАПРАВЕНИ ВО САД.М

DEN 119.76
Lunarable Змеј Ткаенина од страна На Дворот, Жесток Фантазија Змеј и Тигар Помеѓу Пуши и Црна Позадина, Микрофибер Неодамнешно
Prima Место P49, Кадифени Ткаенини Налепница, А4 Лист (8.27 x 11.69) самолепливи, Трајни & Отпорни на Вода, Неодамнешно
Prima Место P49, Кадифени Ткаенини Налепница, А4 Лист (8.27 x 11.69) самолепливи, Трајни & Отпорни на Вода,

Сомот.Увезени.Ова е Премиум самолепило материјал за тешкидолжност употреба, долготрајни, мазна и мека з

DEN 211.20
Faux Крзно Ткаенина 2 Парчиња Меки Ткаенини Кожен Крзно Ткаенина Сечење на Меки Крзно Парче Ткаенина Бушава Неодамнешно
Microsuede Велур Ткаенина 58 Широк Гроздобер од Дворот (Боја: Пергамент) (со Посебен Двор) Неодамнешно
Microsuede Велур Ткаенина 58 Широк Гроздобер од Дворот (Боја: Пергамент) (со Посебен Двор)

ИЗБЕРЕТЕ БОЈА ВИ ТРЕБА ПРОСЛЕДЕНО СО YARDAGE е ПОТРЕБНО; Наредби од 12 метри или Повеќе ќе биде предаден во К

DEN 286.80
63pcs 10 x 10 Мешани Цветни памучен ткаенина на карета Точки Ѕвезди Шема Памук Занает Ткаенина Пакет Комбинација Неодамнешно Најдобра цена
Windham Ватенка Ткаенини Повикува Сите Медицински Сестри Отчукување На Срцето Бела Ватенка Ткаенина Од Дворот Неодамнешно
Здраво Мечка Ватенка Ткаенина Пакет | Морнарица Нане Праска Woodland Ткаенини | Елени Глави | Шумски Животни Неодамнешно
Здраво Мечка Ватенка Ткаенина Пакет | Морнарица Нане Праска Woodland Ткаенини | Елени Глави | Шумски Животни

100% премија quilting памук 44 / 45" широк.Се продаваат во дворови, половина дворови и масти четвртини.Дизајниран

DEN 3814.80
50pcs 8 x 8 инчи Памучна Ткаенина Пакет Квадрати за Quilting Шиење, Precut Ткаенина Квадрати за Занает Крпеница Неодамнешно
50pcs 8 x 8 инчи Памучна Ткаенина Пакет Квадрати за Quilting Шиење, Precut Ткаенина Квадрати за Занает Крпеница

Материјал и големина : 100% памук, мека и цврста ткаенина 8" X 8"(20cm x 20cm), 50 КОМПЈУТЕРИ.Повеќе стилови и бои : По

DEN 335.76
NCAA Невада Рено Wolf Pack на Тонот На Ѕвонење Памук Мулти, Quilting Ткаенина од Дворот Неодамнешно Најдобра цена
NCAA Невада Рено Wolf Pack на Тонот На Ѕвонење Памук Мулти, Quilting Ткаенина од Дворот

Навиваат за Волкот Пакет со овој колегиум broadcloth!Неговиот убав разноврсна лесни ткаенини кои можат да се

DEN 303.60
Foraineam 300Pcs 4 x 4 (10cm x 10cm) 60 Дизајни Избрани Памук Занает Ткаенина Пакет Печатени Комбинација Квадрати Неодамнешно
Foraineam 300Pcs 4 x 4 (10cm x 10cm) 60 Дизајни Избрани Памук Занает Ткаенина Пакет Печатени Комбинација Квадрати

Големина : 4" x 4" (10cm x 10cm) пресече, плоштади.Стил : 300 парчиња целосно, мешавина на 60 различни случајни обрас

DEN 407.76
Sykel Претпријатија NCAA Небраска Cornhuskers Руно, Двор, Кавер - Неодамнешно
Sykel Претпријатија NCAA Небраска Cornhuskers Руно, Двор, Кавер -

Ткаенина тип : 100% Полиестер.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Маши

DEN 443.76
Мажите и Жените Писмо за Печатење Beanies Сите Натпревар Тенка Скоро Пети Капа Худ Капа Плетени Капа Нето Црвено Неодамнешно
12 Парчиња Овошје Храна Тема Faux Кожа Листови Овошје Шема Печатени Вештачка Кожа Листови за Обетки Коса Бенд Неодамнешно
NCAA Кентаки Wildcats NCAA Проверите, Quilting Ткаенина од Дворот Неодамнешно
NCAA Кентаки Wildcats NCAA Проверите, Quilting Ткаенина од Дворот

Од Sykel Претпријатија овој памук печатење на ткаенина се одликува со сите над Кентаки дизајн и е совршена

DEN 347.76
Алабама Crimson Tide Памучна Ткаенина со Божиќ Модел-Универзитетот на Алабама Памук Ткаенини-SYKEL Неодамнешно
Алабама Crimson Tide Памучна Ткаенина со Божиќ Модел-Универзитетот на Алабама Памук Ткаенини-SYKEL

Внесете го износот што на дворови што сакате да ги купите во количина дел.Ќе бидат испратени до вас во ед

DEN 305.76
108 Облека Одделение Tulle Остриги, Ткаенина од Дворот Неодамнешно
108 Облека Одделение Tulle Остриги, Ткаенина од Дворот

Лесен исклучително фини машинанаправени пребивање тоа е мека на допир и е соодветно за фустани занаети

DEN 902.40
МАК Руно Канзас Сити Шефови Фрли Црвена/Жолта, Ткаенина од Дворот Неодамнешно
МАК Руно Канзас Сити Шефови Фрли Црвена/Жолта, Ткаенина од Дворот

Ткаенина Тип : 100% Полиестер.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Маши

DEN 371.76
Мачката Во Шапка Мачка Мрачно Тиркизна, Quilting Ткаенина од Дворот Неодамнешно
Мачката Во Шапка Мачка Мрачно Тиркизна, Quilting Ткаенина од Дворот

Ткаенина Тип : 100% Памук.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Машина з

DEN 335.76
Текстил/Занает Јута Webbing (Burlap) 3.5 Инчи X 10 Јарди-Природни W/Црна Ленти Неодамнешно
Текстил/Занает Јута Webbing (Burlap) 3.5 Инчи X 10 Јарди-Природни W/Црна Ленти

Силна 10 фунти цврсто вткаена со сите природни јута влакна.Изработени од 100% природни одржлив јута влакна

DEN 633.60
60 Широк Сребро Блокирам Поставата Ткаенина од Дворот Неодамнешно
60 Широк Сребро Блокирам Поставата Ткаенина од Дворот

Содржина : 100% Полиестер.Блокирам Поставата Ткаенина е основен drape поставата ткаенина која додава еден д

DEN 326.40
COTTONVILL 20COUNT Памук Солидна Quilting Ткаенина (10inch Плоштад, 01-Вајт) Неодамнешно
COTTONVILL 20COUNT Памук Солидна Quilting Ткаенина (10inch Плоштад, 01-Вајт)

100% чешлани памучна ткаенина, 1color, 42pcs x 10" x 10".ткаенина тежина : околу 145g / квадратен метар (4.28 мл / yd квадрат

DEN 621.60
Божиќ Костимот за Жените Плус Големина Лабава Секојдневен Plaid Спојување Блуза на Долги Ракави околу Врат Неодамнешно
Pongfunsy Leggings за Жените,Scrunch Цветни Печати Leggings Хип Кревање Висока Waisted Стомак Контрола на Тренингот Неодамнешно
Pongfunsy Leggings за Жените,Scrunch Цветни Печати Leggings Хип Кревање Висока Waisted Стомак Контрола на Тренингот

100% Памук ●женска sweatpants дневна панталони жените лесни летни панталони жените flowy панталони за жени прик

DEN 427.20