Boneham Вежба Черупка, Стр, Вежба Големина 1-3/4 Во (Пакување од 5)

Boneham Вежба Черупка, Стр, Вежба Големина 1-3/4 Во (Пакување од 5)

DEN 8796.00

Неодамнешно

Това е достапна

Вежба Големина : 1 3/4 во.Децимална Еквивалент : 1.7500. Цврстина : Рк 62-64. Вкупна Должина : 2 во 1/8.Големина - Децимална : 1-3/4" (1.7500).Прес-Одговара Вежба Черупка (P), Стандард Ѕид, без глава, Фракционо Инч, 1 3/4 in Zoro # : G6276471 Mfr # : P14434 TKDrill Големина : 1 3/4 in Decimal Еквивалент : 1.7500 Цврстина : Рк 62-64 Overall Должина : 2 1/8 in Size - Децимална : 1-3/4" (1.7500)Топлински Третман : Преку Hardened Outside Кол.Толеранција : +0.0016 во /+0.0013 in Bushing Главата Тип : Headless Finish : Висока Брзина Steel Item : Прес-Одговара Вежба Черупка (P)Надвор Кол. : 2 1/4 in Inside Кол. : 1 3/4 in Inside Кол.Толеранција : +0.0001 во /+0.0004 in Concentricity Толеранција : .0005" Т. I. Р. max Material : 52100 Преку Hardened Drill Черупка Ѕид Тип : Стандард Wall Rockwell Цврстина : РК 62-64 Bushing Тип : Обезглавени Притиснете Fit Measurement Систем : Фракционо Inch Head Материјал : Висока Брзина Steel Material - Обработка : Висока Брзина Steel Head Тип : No Bushing Код : PSize - Децимална : 1-7/8 во 1.8750.

Додатоци на производот

Zrong 3pcs 1/43/8 1/2 Хексадецимален месо тело Приклучок Адаптер Вежба битови Продолжување Род Моќ Алатка Додатоци Неодамнешно
Zrong 3 Еез 1/4 Хексадецимален месо тело Шрафцигер Продолжување Битови Носителот Вежба Малку Магнетни за Вежба Неодамнешно
Jacksking Morse Коси Вежба Чак,Поврзување Прачка Јаглероден Челик Струг Додатоци(2) Неодамнешно
Jacksking Morse Коси Вежба Чак,Поврзување Прачка Јаглероден Челик Струг Додатоци(2)

Висока прецизност 0.005 mm, висок concentricity кога се работи со соодветните вежба чак.Висока цврстина јаглероде

DEN 239.76
Фиока Копчиња, Мазна Текстура Мебел Рачки Кабинет Вратата Копчиња за Гардероби(D Дијамант Труба) Неодамнешно
Фиока Копчиња, Мазна Текстура Мебел Рачки Кабинет Вратата Копчиња за Гардероби(D Дијамант Труба)

BEAUTIFICATION : Мебел рачки може да го разубават вашиот фиока, кабинет, врата и други мебел.РЕТРО И BLING : Стакло

DEN 237.36
Електрични Чекан Вежба Битови Остри Рамен Длето Круг месо тело Вежба Битови со Пластична Кутија 17PCS Добра Неодамнешно
Витни Алатка 96305 Серија 1 Вежба Продолжување Систем Collet, Бр 26 Вежба Големина (0.1470) за Серија 1 Вежба Неодамнешно
G&J Сала Алатки 18X1238 Powerbor Чак Проширување, 1-1/2 Долго, 1/2 x 20 ОН Теми Неодамнешно
G&J Сала Алатки 18X1238 Powerbor Чак Проширување, 1-1/2 Долго, 1/2 x 20 ОН Теми

За користење со Powerbor машини и секачи 11 / 2" долго 1 / 2" x 20 ОН Теми.Земја на потекло : Велика Британија.На G&J Са

DEN 833.04
Намалување на Ракав Адаптер, Трајни Коси Адаптер, Широко се Користат за Обработка Центар за Индустриска Примена Неодамнешно
Сите Американски Тип Стр Черупка, 21/64 ID x 3/4 OD x 3/8 L, Вежба Черупка C1144 Челик, Топлина Третира да Неодамнешно
Сите Американски Тип Стр Черупка, 21/64 ID x 3/4 OD x 3/8 L, Вежба Черупка C1144 Челик, Топлина Третира да

I D Толеранција од +.0001 / .0005 Concentricity од 0 до .0003 Вкупно индикаторот читање максимум.Топлина третира да Rockwell C

DEN 2373.60
Хардверски Делови, парична Казна Полиран Форма Кабинет Копчиња Акрилик Материјал Гардероба Рачки за Кабинети(D Неодамнешно
Машина за Мелење Машина Reamer, парична Казна Изработка борбата против Коси месо тело Мелничката Алатка за Неодамнешно
Кабинетот Копчиња, Мебел се Справува со Текстура Кабинет Вратата Копчиња Форма парична Казна Полиран за Кабинети(D Неодамнешно
Boneham Вежба Черупка, Тип P, Вежба Големина 5.5 мм (Пакување од 2) Неодамнешно
Boneham Вежба Черупка, Тип P, Вежба Големина 5.5 мм (Пакување од 2)

Вежба Черупка Ѕид Тип : Стандард Ѕид.Надвор Кол.Толеранција : +0.0012 во / +0.0015 во.Черупка Главата Тип : Обезг

DEN 931.20
Витни Алатка 96005 Серија 3 Вежба Продолжување Систем Тело, 9 OAL, 3/8 месо тело, 9/16 Продолжување Дијаметар Неодамнешно
Витни Алатка 96005 Серија 3 Вежба Продолжување Систем Тело, 9 OAL, 3/8 месо тело, 9/16 Продолжување Дијаметар

Витни алатка collet тип на вежба продолжување на телото.Серија 3 вежба продолжување систем на телото; 9" OAL X 3

DEN 163.20
CHUNSHENN Вежба Малку Сет 2-13mm Keyless Вежба Чак Малку Конвертор со СДС Адаптер за Ротари Алатка за Сечење Неодамнешно
CHUNSHENN Вежба Малку Сет 2-13mm Keyless Вежба Чак Малку Конвертор со СДС Адаптер за Ротари Алатка за Сечење

100% квалитет Силен и здрав 213mm Капацитет 1 / 2" 20 UNF 【ДУПЧЕЊЕ ДЕКОРАТИВНИ ДУПКИ】 : Погоден за вежба притисне

DEN 1000.80
Витни Алатка 96307 Серија 2 Вежба Продолжување Систем Collet, 5 mm Вежба Големина (0.1968) за Серија 2 Вежба Неодамнешно
Витни Алатка 96307 Серија 2 Вежба Продолжување Систем Collet, 5 mm Вежба Големина (0.1968) за Серија 2 Вежба

Витни алатка collet тип на вежба продолжување collets.Серија 2 вежба продолжување систем collet; 5 мм вежба големи

DEN 1797.60