Кратка Должина 1.05 мм да 1.65 mm Мешани Карбид Микро Вежба Битови Кола FR4 CNC PCB Коло Производство Моделирање Алуминиум повеќе... Високи Перформанси со Голема Брзина Вежба

Кратка Должина 1.05 мм да 1.65 mm Мешани Карбид Микро Вежба Битови Кола FR4 CNC PCB Коло Производство Моделирање

DEN 275.76

Неодамнешно

Това е достапна

2 секој : 1.05 mm 1.15 mm 1.25 mm. 1 секој : 1.35 mm 1.45 mm 1.55 mm 1.65 mm.Мулти-за употреба : FR4, CNC, ПХБ, Накит, Играчки Изработка, Инсталација Моделирање Морски Школки.Предаден во заштитен лесно да се отвори случајот.Производ Information These Карбид Mircro Вежба Битови се од Сојузот на Компанијата во Јапонија.Ние aquired нив преку нашиот дистрибутер во Јужна Кореја, каде што нашите бизнис се базира.Тие се од највисок квалитет.Сите битови се 1/8" 3.175 mm shank Many Користи : Играчка making Model Автомобили, возови, камиони, boats Jewelry making CNC Коло production Hobbies Woodworking Soft Metals Arts и crafts Installationmore.

Додатоци на производот

CHENTAOMAYAN Хардверски Додатоци М1-M1.8 Мини Тема Допрете Вежба ХСС 6542 Директно Flute Завртка Дупка Допрете Неодамнешно
CHENTAOMAYAN Хардверски Додатоци М1-M1.8 Мини Тема Допрете Вежба ХСС 6542 Директно Flute Завртка Дупка Допрете

Индустриски Cnc Професионални Алатки.Cnc Вртење На Производот Категорија Е Завршена, Трајни, Добра Стабил�

DEN 832.80
Foret Хсс Титаниум 5мм - Akozon M35 Кобалт Вежба Малку Сет ХСС-КО Вежби Поставите 1.0-5.0 ММ за Дупчење од Неодамнешно
Foret Хсс Титаниум 5мм - Akozon M35 Кобалт Вежба Малку Сет ХСС-КО Вежби Поставите 1.0-5.0 ММ за Дупчење од

Професионални алатки : Погоден за не 'рѓосувачки челик, од леано железо, лим, челик, агол железо дупчење е

DEN 696.00
Cle-Линија C17038 5/8 во. x 6 во. Црна и Златна Оксид Заврши High Speed Челик 118-Степен Сплит Точка Намалена Неодамнешно
Cle-Линија C17038 5/8 во. x 6 во. Црна и Златна Оксид Заврши High Speed Челик 118-Степен Сплит Точка Намалена

118 степен сплит точка 3 станови за 1 / 2" намалена месо тело.Црна и златна заврши.ХСС супстрат.Инчен големин

DEN 391.68
Driak 6mm 10 Компјутери Вежба Битови Сет со Карбид Совети за Стакло, Огледала & Плочки Неодамнешно
Driak 6mm 10 Компјутери Вежба Битови Сет со Карбид Совети за Стакло, Огледала & Плочки

10 PCS 6mm Легура волфрам челик Копје Главата Вежба Малку.Оваа Вежба малку е погодна да се вежба 6mm дупки во п

DEN 1339.20
37.00 mm ХСС 4MT Метрички Коси месо тело Вежба Малку Неодамнешно
37.00 mm ХСС 4MT Метрички Коси месо тело Вежба Малку

Коси месо тело вежби се направени за да ги собере Morse заострените дупки.Дизајниран да се изврши во широк�

DEN 6835.92
Вежба Америка 1-1/8 3MT ХСС Маломерен месо тело Коси месо тело Вежба Малку (Пакување од 3) Неодамнешно
Вежба Америка 1-1/8 3MT ХСС Маломерен месо тело Коси месо тело Вежба Малку (Пакување од 3)

Вкупна Должина : 123 / 4".Месо тело Големина : 3 MT.Вежба Малку Големина : 11 / 8".Вежба Малку Материјал : High Speed Чел

DEN 2128.80
iPad Про 10.5 Ракав Случај, Sammid Ултра-Тенок Микрофибер Поставата Три пати Стојат Торбичка Покрие Случај Неодамнешно
iPad Про 10.5 Ракав Случај, Sammid Ултра-Тенок Микрофибер Поставата Три пати Стојат Торбичка Покрие Случај

[Мултифункционален Употреба] : Тоа може да се како ракав чантата,исто така, може да се како стојат држач з

DEN 1245.60
Morse Сечење Алатки 10103 - Коси месо тело Вежба Бит - 1-23/32 во ХСС, 10-1/8 во Flute, 118° Точка, 17-1/8 Неодамнешно
Morse Сечење Алатки 10103 - Коси месо тело Вежба Бит - 1-23/32 во ХСС, 10-1/8 во Flute, 118° Точка, 17-1/8

материјал : High Speed Челик.вежба малку големина : 123 / 32 во.заврши / слој : Црна Оксид.flute должина : 101 / 8 во.точка

DEN 496.80
Wokesi 8мм Сечење Кол,60mm OAL,Необложени,2Flute,Директно,На 90 Степен Точка Агол,HRC45,Метрички,Цврсти Волфрам Неодамнешно
Wokesi 8мм Сечење Кол,60mm OAL,Необложени,2Flute,Директно,На 90 Степен Точка Агол,HRC45,Метрички,Цврсти Волфрам

Сечење Дијаметар : 8мм,Сечење Должина : 16mm,вкупна Должина : 60mm.90 степени точка агол.Материјал : Волфрам кар

DEN 383.76
KS АЛАТКИ Вежба Водич 8, Јасно Неодамнешно
KS АЛАТКИ Вежба Водич 8, Јасно

Сите наши напори се до денес ни направи еден од најголемите меѓународно оперативна алатка за производи�

DEN 108.24
Gmauvais 5100 Серија на Високо-Брзински Челик 5XD Длабочина на Сечење Вежба Малку, Ултра Казна Заврши, Круг Неодамнешно
Gmauvais 5100 Серија на Високо-Брзински Челик 5XD Длабочина на Сечење Вежба Малку, Ултра Казна Заврши, Круг

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

DEN 180.00
KEO 35608 Кобалт Челик NC забележување на т.н Вежба Малку, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, Десната Неодамнешно
KEO 35608 Кобалт Челик NC забележување на т.н Вежба Малку, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, Десната

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 1593.12
1PC 13mm-60mm ХСС Коси месо тело Пресврт Вежба Малку(13/14/15/16/17/18/19/20/21/22/23/24/25/27/30/31/32/33/35/40/41/42/45/50/55/60mm),37 Неодамнешно
1PC 13mm-60mm ХСС Коси месо тело Пресврт Вежба Малку(13/14/15/16/17/18/19/20/21/22/23/24/25/27/30/31/32/33/35/40/41/42/45/50/55/60mm),37

Број На Модел : Коси Вежба Малку.Употреба : Метал Дупчење,должина : ММ Бренд име : Буммун,Вид : Пресврт Вежб

DEN 964.80
SHENYF 4PCS Дијамант Дупка Пили Поставите 35/40/50/68mm М14 Трајни Carborundum Керамика и М14 Тема Вежба Сржта Неодамнешно
SHENYF 4PCS Дијамант Дупка Пили Поставите 35/40/50/68mm М14 Трајни Carborundum Керамика и М14 Тема Вежба Сржта

High speed челик изградба обезбедува крајна издржливост, сечење на работ е појачани и усовршуваа за острина,

DEN 5780.64
Даб Компатибилен со Бела Quartered Судир Дрво Дрво edgebanding 7/8 x 120 nonglued 1/40 Неодамнешно
Даб Компатибилен со Бела Quartered Судир Дрво Дрво edgebanding 7/8 x 120 nonglued 1/40

Компатибилен со Судир Quartered дрво дрво edgebanding руно назад.Суровина Тип : Дрво.Компатибилен со Даб, Бел Суди�

DEN 360.00
Бош 5-Парче Дијамант Сува Core Машина Сет 1 G/2in Неодамнешно
Бош 5-Парче Дијамант Сува Core Машина Сет 1 G/2in

Производителот гаранција може да не се применува.Дијамант сува вежба малку сет 1 / 2 Инч 38 / 52 / 65 / 117 / 12

DEN 7417.92
Мицубиши Материјали MVX4800X5F40 MVX Серија Indexable Тип на Вежба, Внатрешни Coolant, 2 Инсерти, 5 mm Дупка Неодамнешно
Мицубиши Материјали MVX4800X5F40 MVX Серија Indexable Тип на Вежба, Внатрешни Coolant, 2 Инсерти, 5 mm Дупка

Идеална комбинација на надворешниот CVD вметнете и внатрешниот PVD insert (внеси).Висока цврстина на телото к�

DEN 15460.32
Мичиген Вежба 200 Серија на Високо-Брзински Челик Општа Намена Вежба Малку, 5 Morse Коси месо тело, Спирала Неодамнешно
Greenfield Индустрии 49720-120-Серија Оксид обложени High Speed Челик Коси Должина Вежба Малку, 4 долго флејта, Неодамнешно
Greenfield Индустрии 49720-120-Серија Оксид обложени High Speed Челик Коси Должина Вежба Малку, 4 долго флејта,

точка на аголот : 118 месо тело со дијаметар : 5 / 16 во.вкупна должина : 63 / 8 во.серија : 120 вежба малку големина

DEN 1465.20
Микро 100 RNC-250-2X Гравирање Машина - Падна Off - Двојно Заврши, 90° Вклучени Агол, 1/4 месо тело Кол.004 Неодамнешно
Микро 100 RNC-250-2X Гравирање Машина - Падна Off - Двојно Заврши, 90° Вклучени Агол, 1/4 месо тело Кол.004

Дизајниран за гравирање и vgrooving во различни апликации.Падна надвор крајот дијаметар за подобрување на с

DEN 1053.36
Magafor 81952000 8195 Серија 2 Flute, 90 Степени Сечење Агол, 0.787 Сечење Должина Солидна Карбид Соголени Неодамнешно
Magafor 81952000 8195 Серија 2 Flute, 90 Степени Сечење Агол, 0.787 Сечење Должина Солидна Карбид Соголени

Со користење на magafor NC вежба на дијаметар над дупчење алатка, центрирање и chamfering се добиени во една опера

DEN 890.64
Cle-Линија C21078 Сребро и Deming Намалена месо тело Вежба, High Speed Челик, Пареа Оксид Заврши, Намалена Неодамнешно
Cle-Линија C21078 Сребро и Deming Намалена месо тело Вежба, High Speed Челик, Пареа Оксид Заврши, Намалена

118 степен радијална точка.круг 1 / 2" намалена месо тело.Црна оксид заврши.ХСС супстрат.Направен во САД.CleЛ�

DEN 1225.92
PCB Вежба Малку 50pcs 0.1-1.0 mm Волфрам Карбид Пиштол Вежба Малку за Дупчење PCB Коло Микро Дупчење Алатка Неодамнешно
PCB Вежба Малку 50pcs 0.1-1.0 mm Волфрам Карбид Пиштол Вежба Малку за Дупчење PCB Коло Микро Дупчење Алатка

1 Прецизност обработка од страна на високо точни опрема;Симетрични сечење нож, помош на високо ефикасна

DEN 408.00
Ontracker Пакет од 10 S2 Челик Шрафцигер Битови 25 mm Хексагонална Вратило вртежен момент PH2 Antislip Магнетно Неодамнешно
Ontracker Пакет од 10 S2 Челик Шрафцигер Битови 25 mm Хексагонална Вратило вртежен момент PH2 Antislip Магнетно

25мм Целокупната Должина, 1 / 4" Хексадецимален месо тело, 6mm PH2 Филипс S2 Челик со Шрафцигер.Користење на нап

DEN 168.00
Коси Должина Вежба, 47/64 Голема Брзина Неодамнешно
Коси Должина Вежба, 47/64 Голема Брзина

Коси Должина Вежба, 47 / 64 High Speed Големина : 47 / 64 inch Decimal еквивалент : .7344 Flute Должина : 57 / 8 Overall Должина : 93 / 4 Stan

DEN 844.80
9PC МНОГУ Morse Коси ХСС Пресврт Вежба БИТОВИ Различни Големини од 13/64 ДО 3/4 МТ - MS2218BU Неодамнешно
9PC МНОГУ Morse Коси ХСС Пресврт Вежба БИТОВИ Различни Големини од 13/64 ДО 3/4 МТ - MS2218BU

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEMS.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ

DEN 1245.60
Osg Завртка Машина Вежба, 9.90 мм, Карбид, WXS Неодамнешно
Osg Завртка Машина Вежба, 9.90 мм, Карбид, WXS

Точка Тип : R Чистење.Одделение : Општа Намена.Децимална Еквивалент : 0.3898 Листа Број : 5950 NI.Вежба Малку Зав�

DEN 10184.40
Микро 100, РСЦ-250-1X, Десната Рака се Намали Една Заврши, Сплит-Крајот, 60° Вклучени Агол Гравирање Алатка, Неодамнешно
Микро 100, РСЦ-250-1X, Десната Рака се Намали Една Заврши, Сплит-Крајот, 60° Вклучени Агол Гравирање Алатка,

60° Вклучени Агол Гравирање Алатка.Ослободени за Десната Рака се Намали и еднокреветни и двокреветни за�

DEN 579.36
PCB Вежба Битови во Собата, Микро Вежба Битови во Собата, 50pcs PCB Вежба Малку Поставена Спирала Flute Карбид Неодамнешно
PCB Вежба Битови во Собата, Микро Вежба Битови во Собата, 50pcs PCB Вежба Малку Поставена Спирала Flute Карбид

Пакет со висок квалитет пластична кутија, лесна за носење и подобра заштита држи ножот совет стока во ис

DEN 354.96
Sealey CSSET4O 4pc 90° Дупчиња Deburring Countersink Вежба Малку Сет Неодамнешно
Sealey CSSET4O 4pc 90° Дупчиња Deburring Countersink Вежба Малку Сет

Чип отстранување преку слот спречува вишокот на отпад од затнување на работното парче.Идеален за брус и

DEN 1338.72