Avery Dennison SW900 Colorflow Сјај Брзаат Riptide | 674-S | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (Примерок 3во x 5in)

Avery Dennison SW900 Colorflow Сјај Брзаат Riptide | 674-S | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (Примерок 3во x 5in)

DEN 59.76

Неодамнешно

Това е достапна

Достапна во пет бои менувањето нијанси со сатенски финиш - исклучителна трајност и перформанси.Супериорен conformability да нерегуларни супстрати.Одлична conformability околу облини и вдлабнатини, одлична УВ, температура, влажност, и сол-спреј отпор, одлична долгорочни removability.Лесно се Применуваат функција ви помага да се спречи брчки и меурчиња за време на апликацијата.Avery Dennison SW900 ВРХОВНИОТ БОЈА-ПРОТОК на ЗАВИТКУВАЊЕ ФИЛМ Лесно се Применува е 3.2 мили, фрлија винил филм дизајниран за употреба во возила и графика пазари каде висок квалитет на филмот заврши и ефективни полна боја на обвивката е потребно.Патентираната Avery Dennison Dennison Лесно се Применуваат РС функција овозможува побрзо позиционирање, меур бесплатна апликација, и долгорочни removability.Со Color Flow Серијата филмови што може да се трансформира секое возило во уметничко дело.Достапна во пет бои менувањето на светкава нијанси, филм обезбедува супериорни перформанси и conformability, додека постигнување динамичен изглед кој е издржлив и лесно да се примени.Минимална примена температура 50 F (10 C) за рамен и едноставен облини и 60 F (16 C) за комплексни криви.Важна Забелешка : Никогаш не користете влажни примена на метод за да се примени овој филм.Овој двоен слој за филмот вклучува боја и јасни заштитни слоеви, обезбедување на непречено, боја-како заврши тоа е и издржливи и блескави.Овој филм е препорачливо за целосна автомобил обвива, полн камион обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, ентериер и цртичка панели, хром и метални делови, мото делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : Avery Dennison SW900 Врховниот Сјај Color Flow Серија, е возило wrap film со сјај во боја-менувањето заврши.Свежи Пролет има уникатен спектар на бои, кои сенка shift и се разликуваат во различни осветлување.Тоа ќе им даде на вашиот автомобил непречено, боја-како заврши дека е око-фаќање.СПЕЦИФИКИ : Филм Тип : Двојно-Layer Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 4 години Отстранлив : До 3 години.

Додатоци на производот

Moyishi 12x60 ВИСОК Сјај Црна Карбонски Влакна Винил Заврши Текстура 3 Слој 5D Винил заврши DIY Филм Неодамнешно
Moyishi 12x60 ВИСОК Сјај Црна Карбонски Влакна Винил Заврши Текстура 3 Слој 5D Винил заврши DIY Филм

12"x60" Вистински 5 D текстура ткаат дека речиси невозможно да се разликуваат од реалните на карбонски влак�

DEN 263.52
312 Motoring се вклопува 1997-2002 Сатурн SL2 Карбонски Влакна Винил ЗАВРШИ Лист/Филм (60 X 180) 5FT X 15FT Неодамнешно
312 Motoring се вклопува 1997-2002 Сатурн SL2 Карбонски Влакна Винил ЗАВРШИ Лист/Филм (60 X 180) 5FT X 15FT

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

DEN 3599.76
Бесплатна Алатка за Полнење EZAUTOWRAP Портокал Брусен Алуминиум Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Лист Неодамнешно
Бесплатна Алатка за Полнење EZAUTOWRAP Портокал Брусен Алуминиум Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Лист

Оваа премија автомобилската винил е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е идеален за долг

DEN 5418.72
JDMBESTBOY 4x8 Примерок Премиум Супер Сјај Сјајни Кели Зелен Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Воздух Неодамнешно
JDMBESTBOY 4x8 Примерок Премиум Супер Сјај Сјајни Кели Зелен Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Воздух

Оваа винил е дизајниран за возило надворешноста заврши употреба.Оваа винил нема да се држи добро за пол�

DEN 2066.40
SPFCJL 127cm10cm Карбонски Влакна Винил Филм Автомобил Налепници Водоотпорен Автомобил Стил Заврши за Авто Неодамнешно
SPFCJL 127cm10cm Карбонски Влакна Винил Филм Автомобил Налепници Водоотпорен Автомобил Стил Заврши за Авто

Изработени од ПВЦ влакна во дише налепница за да се спречи меурчиња и да се направи изградба полесно.Авт

DEN 250.32
AUGHTM Автомобил Светла Заштитна Фолија Багра Заврши Винил TPU Налепница, за Nissan GTR R35 Nismo 2009-2020 Неодамнешно
AUGHTM Автомобил Светла Заштитна Фолија Багра Заврши Винил TPU Налепница, за Nissan GTR R35 Nismo 2009-2020

1 На светлата филм е направен од висококвалитет на материјалите, што е лесно да се чисти и издржливи.Со с�

DEN 1846.56
Моторот се Претвори Филм Винил Лист се Тркалаат Едноставна Крива Заврши - 24 x 24 Мотор Пак Неодамнешно
Моторот се Претвори Филм Винил Лист се Тркалаат Едноставна Крива Заврши - 24 x 24 Мотор Пак

Rwrap едноставна крива Моторот се Претвори филмот е поддржан од лепило полиестер филм.Ова е 24" широк лист н

DEN 599.76
HHF-1 1pc x 20cm 152cm 4D Карбонски Влакна Сјајни Винил Заврши Лист Филм Мотор Автомобили Автомобил Декорација Неодамнешно
HHF-1 1pc x 20cm 152cm 4D Карбонски Влакна Сјајни Винил Заврши Лист Филм Мотор Автомобили Автомобил Декорација

Примена : Автомобили& Комбиња, Камиони, Watercraft, Лаптоп, мобилни телефони, Ѕид, Мебел и сл.Ефект : 4 D Обоени С�

DEN 2188.80
3M 1080 M10 МАТ БЕЛА 5ft x 12ft (60 Sq/ft) Автомобил Заврши Винил Филм Неодамнешно
3M 1080 M10 МАТ БЕЛА 5ft x 12ft (60 Sq/ft) Автомобил Заврши Винил Филм

Се Отстранува Воздухот За Ослободување, Сува Инсталирате, Repositionable.Екстремни Conformability за криви површини.�

DEN 3119.52
EZAUTOWRAP Примерок Црна 4D Карбонски Влакна Полу Сјај Сјајна Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Филм Лист Неодамнешно
312 Motoring се вклопува 1990-1997 LOTUS ESPRIT КАРБОНСКИ ВЛАКНА ВИНИЛ ЗАВРШИ ЛИСТ/ФИЛМ (60 X 180) 5FT X 15FT Неодамнешно
312 Motoring се вклопува 1990-1997 LOTUS ESPRIT КАРБОНСКИ ВЛАКНА ВИНИЛ ЗАВРШИ ЛИСТ/ФИЛМ (60 X 180) 5FT X 15FT

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да с

DEN 3599.76
3M 1080 Сјај Црна Роза | GP99 | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (5ft x 60ft (300 Квадратни/ft)) w/Free-Стил-Тоа Про-Ракавица Неодамнешно
3M 1080 Сјај Црна Роза | GP99 | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (5ft x 60ft (300 Квадратни/ft)) w/Free-Стил-Тоа Про-Ракавица

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

DEN 18866.64
MYLPDZSWZX 4 Бои Автомобил Стил 3D Автомобил Налепници Авто Decors 30100cm ПВЦ Дрво Жито Текстура Заштитен Неодамнешно
MYLPDZSWZX 4 Бои Автомобил Стил 3D Автомобил Налепници Авто Decors 30100cm ПВЦ Дрво Жито Текстура Заштитен

Материјал : ПВЦ.Боја : 4 Бои.Структура : 2 слоеви.Димензии : Ширина : 30cm;.Должина : 100cm; 100% Сосема нов & висок qual

DEN 1857.60
JDMBESTBOY Розова Брусен Алуминиум Возило Кастинг Винил Заврши Налепница Decal Филм Лист Воздух Балон Ослободување Неодамнешно
KPMF K75468 СЈАЈ на ИМПЕРИАЛ ОРХИДЕИ 5ft x 75ft (375 sq/ft) Винил Автомобил Заврши Филмот Неодамнешно
KPMF K75468 СЈАЈ на ИМПЕРИАЛ ОРХИДЕИ 5ft x 75ft (375 sq/ft) Винил Автомобил Заврши Филмот

Исклучителни димензионална стабилност и долгорочна издржливост погодна за внатрешна и надворешна упо�

DEN 16773.60
Queenbox 11.8 x 23.6 инчен Автомобил Светла Винил Заврши Taillight Боја на Чад Филм Лист Налепница Маска, Црвена Неодамнешно
Queenbox 11.8 x 23.6 инчен Автомобил Светла Винил Заврши Taillight Боја на Чад Филм Лист Налепница Маска, Црвена

Со светлина на 90 проценти, лесен за инсталација и добра адхезија, не влијае на оригиналната светлосна да

DEN 1483.20
VVIVID Бела Јавор Дрво Жито Faux Заврши Текстура Винил Заврши Тркалаат Лист Филм за Дома Канцелариски Мебел Неодамнешно
VVIVID Бела Јавор Дрво Жито Faux Заврши Текстура Винил Заврши Тркалаат Лист Филм за Дома Канцелариски Мебел

Искуство на НОВИ XPO серија Дрво Жито винил за хиперреалистични дрво заврши погледнете!.Инсталацијата не

DEN 2159.76
KPMF K75549 Мат Елоксирани Бронза 1ft x 1ft (1 sq/ft) Винил Автомобил Заврши Филмот Неодамнешно
KPMF K75549 Мат Елоксирани Бронза 1ft x 1ft (1 sq/ft) Винил Автомобил Заврши Филмот

Исклучителни димензионална стабилност и долгорочна издржливост погодна за внатрешна и надворешна упо�

DEN 215.76
Возилото Винил Заврши Прозорец Багра Филм Алатка за Полнење ,Автомобилот Завиткување Винил Алатка за Полнење,Возило Неодамнешно
VViViD+ Мат Метален Розово Злато Премиум Винил Wrap Film се Тркалаат (6 x 5ft) Неодамнешно Најдобра цена
VViViD+ Мат Метален Розово Злато Премиум Винил Wrap Film се Тркалаат (6 x 5ft)

VVi VID+ премиум автомобилски винил е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е идеален за долгор

DEN 191.76
KPMF K75549 Мат Елоксирани Бронза 5ft x 60ft (300 квадратни/ft) Винил Автомобил Заврши Филмот Неодамнешно
KPMF K75549 Мат Елоксирани Бронза 5ft x 60ft (300 квадратни/ft) Винил Автомобил Заврши Филмот

Исклучителни димензионална стабилност и долгорочна издржливост погодна за внатрешна и надворешна упо�

DEN 13600.80
JDMBESTBOY 4x8 Примерок Премиум Супер Сјај Сјајни Интензивно Сино Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Воздух Неодамнешно
JDMBESTBOY 4x8 Примерок Премиум Супер Сјај Сјајни Интензивно Сино Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Воздух

Оваа винил е дизајниран за возило надворешноста заврши употреба.Оваа винил нема да се држи добро за пол�

DEN 2006.40
DIYAH Мат Хром Винил Автомобил Заврши Налепница со Воздух Ослободување Меур Бесплатен Анти-Навремено 12 X 60 Неодамнешно