BYQTEC Влага Метар Тестер MC-7825PS Висока Влага Метар Pin & Search Тип за Дрво Тутун Почвата 0~80% LCD Дисплеј

BYQTEC Влага Метар Тестер MC-7825PS Висока Влага Метар Pin & Search Тип за Дрво Тутун Почвата 0~80% LCD Дисплеј

DEN 3144.00

Неодамнешно

Това е достапна

Применливи на дрво влакна материјали, дрвени производи, Кинеската традиционална медицина, тутун, памук хартија, зграда, почвата и други влакна за материјали.Две мерни принципи : Игла тип Обезбеди "Bluetooth TM податоци излез" избор.Апликации : се Применливи на дрво влакна материјали, дрвени производи, Кинеската традиционална медицина, тутун, памук хартија, зграда, почвата и други влакна за материјали.Параметри : Значење : Pin & Search Тип на Гориво : Дрво и До 150 Видови, Chiboard, Кожа, Згура, Kerosene, Алкохол, Полиетилен, Мека јаглен, итн.Мерен Опсег : Игла Тип : 0 ~ 80% Search Type : 0 ~ 70 % Точност : +-(0.5%n+0.5) Резолуција : 0.1 Прикаже : 4 Цифри, 10 мм LCD, Со Боја Кодирани LED Индикатор LED Индикатор : Зелена LED претставува безбеден, воздух-сува состојба Жолти LED претставува граничното државата Црвени LED претставува влажна состојба Калибрација : Автоматско Батеријата Индикатор : Ниско ниво на Батеријата Индикатор Податоци Излез : USB, RS-232, Bluetooth Оперативни Услови : Температура : 0~50 % степен, Влажност : помалку од 90 %RH Напојување : 4 х 1.5 AAA Големина (А-4) Батерија(Батерија, не се вклучени во пакет) Димензии : Главната Единица : 165 x 62 x 26 mm Мерење Pin : 71 x 65 x 22 mm Тежина : 119 g Пакетот вклучува : Стандардни Додатоци : 1* Главната Единица 1* Носење 1* Операција Прирачник 1* Мерење Pin (P25) НИЕ брод на производите од DHL ,FEDEX ,UPS-от или други express итн.

Додатоци на производот

Општи Алатки MMG608 Жито Влага Метар Неодамнешно Најдобра цена
Општи Алатки MMG608 Жито Влага Метар

Општи Алатки и Инструменти MMG608 Жито Влага Метар е идеален за употреба во жито за складирање и други инду

DEN 4063.20
SLATIOM Дигитални СУМ-128PS Мултифункционален Влага Метар со Два Начини на Мерење: Пребарување на Тип и Игла Неодамнешно
SLATIOM Дигитални СУМ-128PS Мултифункционален Влага Метар со Два Начини на Мерење: Пребарување на Тип и Игла

Два начини на мерење : Пребарување на Тип и Игла Тип.Со метрички и кралскиот конверзија.Автоматско исклу

DEN 12600.00
Дигитални Дрво Влага Метар Рачни Влажна Метар Дигитален Ѕид Влага Детектор на Хартија Влажност Тестер Мерење Неодамнешно
МОБ Protimeter BLD7712 Влезете Софтвер за Полнење за HygroStick Hygromaster Влага Метар Неодамнешно
МОБ Protimeter BLD7712 Влезете Софтвер за Полнење за HygroStick Hygromaster Влага Метар

Тип На Производ : Прецизност На Мерење.Пакет Количина : 1 Пакет Димензии : 22.606 cms (L) x 14.986 cms (W) x 2.54 cms (H).Пакет

DEN 514.56
AMTAST Smart Жито Влага Метар Жито Влага Тестер за 17 Зрна Пченица Пченка (Corn) Кафе Грав масло од семе од Неодамнешно
AMTAST Smart Жито Влага Метар Жито Влага Тестер за 17 Зрна Пченица Пченка (Corn) Кафе Грав масло од семе од

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 3719.76
FLIR Системи - MR176 PRO КОМПЛЕТ - Слики Влага Метар Про, Кабел 6.6 ft Неодамнешно
FLIR Системи - MR176 PRO КОМПЛЕТ - Слики Влага Метар Про, Кабел 6.6 ft

Точка Спектар (F) : 22 Степени на 122 Степени; Посебни Карактеристики : Интегрирана Термичка обработка на Сл�

DEN 7424.16
AMTAST Индуктивен Дигитални Влага Метар Pin помалку Влага Аналитичар за Пчелен Полен, Волна, Кожа, Дрво, Хартија, Неодамнешно
Една Нова Висока Влага Тестер (2 Влошки) Разни Апликации & Модели Неодамнешно
Една Нова Висока Влага Тестер (2 Влошки) Разни Апликации & Модели

Една Нова Висока Влага Тестер (2 Влошки).Ова Е Резервни Дел Направени Да го Замени Својата ОЕМ Колега.Зам�

DEN 10703.76
Protimeter TimberMaster Стандарден Комплет (BLD5609) Неодамнешно
Protimeter TimberMaster Стандарден Комплет (BLD5609)

Еден солиден и едноставна за употреба метар специјално дизајнирани за дрвната индустрија.Protimeter Timber Master

DEN 9312.00
Дрво Влага Тестер, Дигитални Автоматско Исклучување Дрво Влажност Детектор Висока Цврстина Сонда со Интегрирано Неодамнешно
Jiameajani Почвата Влага Следи Hygrometer Влажност Метар Бар Растенијата Влага Метар Аларм Почвата Влага Метар Неодамнешно
Jiameajani Почвата Влага Следи Hygrometer Влажност Метар Бар Растенијата Влага Метар Аларм Почвата Влага Метар

❀ Удобен, лесно да работат и да ја користите ❀ Направени од казна квалитетен материјал, практични, има д

DEN 2148.00
SLATIOM GM630 Индуктивен Дрво Влага Метар Hygrometer Дигитални Електрични Температурата Тестер за Мерење Алатка Неодамнешно
SLATIOM GM630 Индуктивен Дрво Влага Метар Hygrometer Дигитални Електрични Температурата Тестер за Мерење Алатка

Мерење на влага и температурата на околината во исто време.Дрво влага limit value амбиент.Дрво густина избор.

DEN 3960.00