Гејтс 240H075 PowerGrip Времето Појас, Тешки, 1/2 на Теренот, 3/4 Ширина, 48 Заби, 24.00 Теренот Должина

Гејтс 240H075 PowerGrip Времето Појас, Тешки, 1/2 на Теренот, 3/4 Ширина, 48 Заби, 24.00 Теренот Должина

DEN 1675.20

Неодамнешно

Това е достапна

Neoprene тело за отпор кон нечистотија, маст, масло, и влага.Fiberglass затегнувачка кабелот за сила, издржливост и отпорност на издолжување.Најлон заб се соочува за потивок работа и отпорност на абење.Се препорачува за употреба со Power Grip времето pulleys за зголемен капацитет и подобрување на регистрација.Не подмачкување или ре-tensioning е потребно.Портите Power Grip е заби времето појас, исто така познат како синхрони појас или camshaft појас, со трапезоидна заб профилот за користење во позиционирањето апликации.Тоа се прави на neoprene за отпор кон нечистотија, маст, масло, и влага.Тоа е fiberglass затегнувачка канапи за сила, издржливост и отпорност на издолжување, и тоа е најлонска заб се соочува за потивок работа и отпорност на абење.Гејтс' патентиран заб профил е наменет за користење со некоја специфична затегнувачки ритам профил.Овој појас се препорачува за употреба со појавување на Тешки (H) Power Grip времето pulleys за зголемен капацитет и подобрување на регистрација.Оваа Power Grip времето појас е погоден за употреба со канцелариски машини, машина алатки, поштенски опрема, машини за шиење, вендинг машини, отворено енергија опрема, HVAC опрема, преработка на храна, масло областа апликации, земјоделски апликации, и дрво, хартија, песок и чакал апликации.Времето појаси имаат забите на долната страна на појас кој се приклучат со жлебови во ротирачки макара да пренесе моќта на постојана брзина без пропаѓање.Тие се направени од дополнително гума и се зајакнати по должина со fiberglass канапи за дополнителна сила.На ремени бараат минимална ре-tensioning и одржување, не за подмачкување, и да се обезбеди тивка работа.Времето појаси се користи во индустриски апликации, како што се земјоделството, текстилната на производството, рударството и печатење машини, и потрошувачки апликации како што се канцеларија опрема, апарати за дома, и автомобили.Гејтс произведува моќ трансмисиони ремени, како и хидраулични и течност моќ производи.Компанијата е основана во 1917 и е со седиште во Денвер, КО.

Додатоци на производот

D&D PowerDrive 3360-14M-344 Синхрони Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive 3360-14M-344 Синхрони Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 1768.80
D&D PowerDrive D815-5M-10 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D815-5M-10 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 410.40
D&D PowerDrive D1900-S8M-2600 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, 1 Бенд, Гума Неодамнешно
D&D PowerDrive D1900-S8M-2600 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, 1 Бенд, Гума

На ремени надмине сад rma објавени рејтингот нивоа.Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ �

DEN 23292.48
D&D PowerDrive D609-3M-56 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D609-3M-56 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 1072.32
Syu-Појас Времето 3D Печатач Појас GT2 Затворена Јамка Гума 2GT Времето, 1250 1310 1324 1340 1350 1360 1434 Неодамнешно
Syu-Појас Времето 3D Печатач Појас GT2 Затворена Јамка Гума 2GT Времето, 1250 1310 1324 1340 1350 1360 1434

Тип : Затворенијамка времето појас.Број на модел : 2 GT1250 , 1310 , 1324 , 1340 , 1350 , 1360 , 1434 , 1440 , 1474 , 1500 , 1512...

DEN 383.76
D&D PowerDrive D789-3M-34 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D789-3M-34 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 796.56
Џејсон Индустриски 750H100 1/2-инчен (H) на Теренот Стандард Времето Појас. 1/2 На Теренот, 1 Ширина, 150 Заби, Неодамнешно
Џејсон Индустриски 750H100 1/2-инчен (H) на Теренот Стандард Времето Појас. 1/2 На Теренот, 1 Ширина, 150 Заби,

Се согласува да RMA Инженеринг Стандард.Да се спореди со Гејтс, Браунинг, Goodyear, Dayco, Bando, ФОТОГРАФИИ, Bestorq, Grai

DEN 810.48
D&D PowerDrive D910-5M-137 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D910-5M-137 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 4416.48
D&D PowerDrive D576-3M-70 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D576-3M-70 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 1261.20
D&D PowerDrive 1442-14M-440 Времето Појас 1 Бенд, Гума Неодамнешно
D&D PowerDrive 1442-14M-440 Времето Појас 1 Бенд, Гума

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа.Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ �

DEN 19751.52
D&D PowerDrive 166XL025 Времето Појас, XL, 16.600000000000001 Должина, Гума Неодамнешно
D&D PowerDrive 166XL025 Времето Појас, XL, 16.600000000000001 Должина, Гума

Времето појас xl x 0.25 16.6 Во ПЛ T83 На helically рана затегнувачка кабли се специјално конструирани, изопачено и �

DEN 68.16
Syu-Појас Времето HTD3M-192 Синхрони Појас, Должина 192mm, 64 Заби, Мерењето Појас, Ширина 5-30мм, се Вози Неодамнешно
Syu-Појас Времето HTD3M-192 Синхрони Појас, Должина 192mm, 64 Заби, Мерењето Појас, Ширина 5-30мм, се Вози

Теренот : 3мм.Појас за Висина : 2.40 mm.Забот Висина : 1.22 mm.Издржливи Материјали : Направен од Висококвалитете

DEN 924.00
D&D PowerDrive 160XL028 Времето Појас, XL, 16 Должина, Гума Неодамнешно
D&D PowerDrive 160XL028 Времето Појас, XL, 16 Должина, Гума

пакет димензии : 12.0 " L x12.0 " W x1.0 " H тип на Производ : ПОЈАСИ.земја на потекло : Кина.На helically рана затегнувачк

DEN 73.68
D&D PowerDrive 304MXL019 Времето Појас, вртежен момент, 1 Бенд, Заби, Гума, ( Неодамнешно
D&D PowerDrive 304MXL019 Времето Појас, вртежен момент, 1 Бенд, Заби, Гума, (

На ремени надмине сад rma објавени рејтингот нивоа.Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ �

DEN 90.48
BESTORQ 535-5M-15 5M Времето Појас, Гума, 535 mm Надвор од Обемот, 15 mm Ширина, 5 mm Теренот, 107 Заби Неодамнешно
BESTORQ 535-5M-15 5M Времето Појас, Гума, 535 mm Надвор од Обемот, 15 mm Ширина, 5 mm Теренот, 107 Заби

Надмине САД RMA Стандард IP24 рејтингот нивоа.Трапезоидна Заб.Непроблематична алтернатива на синџир на ди�

DEN 438.00
D&D PowerDrive D2338-14M-114 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D2338-14M-114 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 23273.04
D&D PowerDrive 2000-20М-360 Времето Појас 1 Бенд, Гума Неодамнешно
D&D PowerDrive 2000-20М-360 Времето Појас 1 Бенд, Гума

Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ трансмисиони ремени на конкурентна цена.Единица г

DEN 1605.60
uxcell 142XL Гума Времето Појас Синхрони Затворена Јамка Времето Појас Pulleys 10мм Ширина Неодамнешно
uxcell 142XL Гума Времето Појас Синхрони Затворена Јамка Времето Појас Pulleys 10мм Ширина

Модел : 142 XL; Појас Ширина : 10мм / 0.39"; Забите Количина : 71; Обем : 370mm / 1.21 ft;.Теренот : 5.08 mm / 0.2"; Појас Дебели�

DEN 239.76
D&D PowerDrive D882-3M-37 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1) Неодамнешно
D&D PowerDrive D882-3M-37 Двојно Двострано мерење на Времето Појас, Гума, (Пакување од 1)

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа; Тие се дизајнирани да се изврши на идентични или пови�

DEN 944.40
BESTORQ 435-L-100 L Времето Појас, Гума, 43.5 Надвор од Обемот, 1 Ширина, 0.375 на Теренот, 116 Заби Неодамнешно
BESTORQ 435-L-100 L Времето Појас, Гума, 43.5 Надвор од Обемот, 1 Ширина, 0.375 на Теренот, 116 Заби

Надмине САД RMA Стандард IP24 рејтингот нивоа.Трапезоидна Заб.Непроблематична алтернатива на синџир на ди�

DEN 866.64