Sandvik Coromant, SNMG 644-Г-дин 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Плоштад, Неутрални се Намали, 4325 Оценка, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio™ Слој Технологија (Пакување од 10)

Sandvik Coromant, SNMG 644-Г-дин 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Плоштад, Неутрални се Намали, 4325

DEN 6107.76

Неодамнешно

Това е достапна

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Алатки со висока прецизност coolant за одлична чип кршење.Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Sandvik Coromant SNMG 644-Г-дин 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење е дел од мрежата на T-Max P производ семејство.Т-Max P е вашиот прв избор за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.На инсерти се вклопат во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant се достапни за челик, од нерѓосувачки челик и HRSA материјали.Во конвенционалните CVD алумина облоги, кристално раст насока е случаен.Кога развој Inveio, нашите експерти се најде начин за контрола на растот во овој слој слој за да се осигура дека сите кристали линија во иста насока, со најсилниот дел кон врвот површината.Ова може да се види во микроскоп сликите подолу, каде што секој кристал насока се дава уникатна боја.

Додатоци на производот

Sandvik Coromant (SANF) DCMT 2(1.5)1-PC 4415, CoroTurn 107 Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални Неодамнешно
Sandvik Coromant (SANF) DCMT 2(1.5)1-PC 4415, CoroTurn 107 Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални

висок метал отстранување стапка.Втората генерација Inveio слој технологија.Опремени со Inveio слој технолог

DEN 1176.00
WIDIA 2012670 Копија Мелници M270 Серија Вметнете MM Големина, 0.1 MM Чип Дебелина Калај Карбид BR_25 Топката Неодамнешно
WIDIA 2012670 Копија Мелници M270 Серија Вметнете MM Големина, 0.1 MM Чип Дебелина Калај Карбид BR_25 Топката

WIDIA 2012670 Копија Мелници M270 Серија Вметнете MM Големина, 0.1 MM Чип Дебелина Калај Карбид BR_25 Топката Носот M270

DEN 4469.76
Sandvik Coromant, DNMG 441-МФ 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, Неодамнешно
Sandvik Coromant, DNMG 441-МФ 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали,

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

DEN 5688.00
Zouzmin Надворешни Indexable Вртење Карбид Вметнете DCMT21.51 DCMT070204 за SDJCR/L Вртење на Носителите на Неодамнешно
Zouzmin Надворешни Indexable Вртење Карбид Вметнете DCMT21.51 DCMT070204 за SDJCR/L Вртење на Носителите на

Модел : DCMT21.51 DCMT070204 Обложени на Вметнете карбид : PVD,Обложување на алатки со остри рабови е можно без омек

DEN 360.00
Мицубиши Материјали CNMG542 MC6025 Карбид CN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, CVD Обложени, Rhombic Неодамнешно
Мицубиши Материјали CNMG542 MC6025 Карбид CN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, CVD Обложени, Rhombic

Нестабилен Сечење.Стандард Прекинувач.За употреба со Челични.CVD обложени карбид одделение MC6025 за челиц

DEN 3843.12
Мицубиши Материјали SNMG543RM MP7035 Обложени Карбид SN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Нестабилен Неодамнешно
Мицубиши Материјали SNMG543RM MP7035 Обложени Карбид SN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Нестабилен

Нестабилен Сечење.РМ Прекинувач.За користење со Нерѓосувачки Челик.Мицубиши Материјали САД Corporation прои

DEN 3326.40
Sandvik Coromant, SBMT 38 12 32-XH 4215, CoroTurn 107 Вметнете за Вртење, Карбид, Плоштад, Неутрални се Намали, Неодамнешно
Sandvik Coromant, SBMT 38 12 32-XH 4215, CoroTurn 107 Вметнете за Вртење, Карбид, Плоштад, Неутрални се Намали,

Предности на овој производ семејство : Подобрување на чип контрола.Ниска сечење сили.Одлична предност в

DEN 11847.36
WIDIA 6287922 Победа Вртење Вметнете C Стил Внесува Вметнете 12.7 MM Големина, 12.8960 MM Сечење на Работ, Неодамнешно
WIDIA 6287922 Победа Вртење Вметнете C Стил Внесува Вметнете 12.7 MM Големина, 12.8960 MM Сечење на Работ,

WIDIA 6287922 Победа Вртење Вметнете C Стил Внесува Вметнете 12.7 MM Големина, 12.8960 MM Сечење на Работ, MTTi CN Карбид М

DEN 1194.48
Струг Врти Алатка Носителот Вметнете Замена 10pcs SNMG120404 SNMG120408 Карбид Вметнете за MSDNN MSSNR Надворешни Неодамнешно
Струг Врти Алатка Носителот Вметнете Замена 10pcs SNMG120404 SNMG120408 Карбид Вметнете за MSDNN MSSNR Надворешни

Остри остро.Носатотпор.Чип отстранување проток.Добро се заврши.Материјал : направени од цврст карбид со

DEN 458.40
Sandvik Coromant CNMA 646-KR 3210 Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 80 сте, Неутрални се Намали, Неодамнешно
Sandvik Coromant CNMA 646-KR 3210 Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 80 сте, Неутрални се Намали,

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

DEN 5995.20
ASZLBYM ЦПУ Струг Карбид Indexable Вртење Алатка Носителот SER2020K16 SEL2020K16 SNR0013M16 со Indexable Вртење Неодамнешно
ASZLBYM ЦПУ Струг Карбид Indexable Вртење Алатка Носителот SER2020K16 SEL2020K16 SNR0013M16 со Indexable Вртење

Црна oxided мазна завршница на секое вртење алатка носителот стил и месо тело големина.Секоја алатка носит

DEN 840.00
Мицубиши Материјали VCMT331MM MP7035 Карбид VC Тип Позитивни Вртење Вметнете со Дупка, Нестабилен Сечење, Обложени, Неодамнешно
Струг Врти Алатка Носителот Вметнете Замена Вежба WCMX030208 WCMX040208 WCMT050308 WCMT06T308 WCMT080412 FN Неодамнешно
Струг Врти Алатка Носителот Вметнете Замена Вежба WCMX030208 WCMX040208 WCMT050308 WCMT06T308 WCMT080412 FN

Вежба WCMX030208 WCMX040208 WCMT050308 WCMT06 T308 WCMT080412 FN ACZ330 Карбид WCMX вртење вметнете ЦПУ сечење алатка WCMT.Брзо Насилни В

DEN 3690.72
Кобра Карбид 41572 Солидна Карбид Вртење Insert, CM14 Одделение, Multilayer Обложени, TPMR Стил, cm Chipbreaker, Неодамнешно
Кобра Карбид 41572 Солидна Карбид Вртење Insert, CM14 Одделение, Multilayer Обложени, TPMR Стил, cm Chipbreaker,

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

DEN 1176.00
Мицубиши Материјали RCMX3209M0 UE6105 Обложени Карбид РК Тип Вртење Вметнете со Дупка, Стабилна Сечење, Круг, Неодамнешно
Мицубиши Материјали RCMX3209M0 UE6105 Обложени Карбид РК Тип Вртење Вметнете со Дупка, Стабилна Сечење, Круг,

Стабилна Сечење.Стандард Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува

DEN 11937.36
Струг Врти Алатка Носителот Замена Вметнете MMT22ER 22IR 16ER 16IR 11IR 11ER AG55 AG60 VP15TF ER6020 US735 Неодамнешно
Струг Врти Алатка Носителот Замена Вметнете MMT22ER 22IR 16ER 16IR 11IR 11ER AG55 AG60 VP15TF ER6020 US735

Тоа има карактеристики на издржливост, набитост и стабилност, и добар анти ' рѓа перформанси.Таа има доб

DEN 1662.00