120 Компјутери Топлина се Смалуваат Задник Конектори, AWG12-10 Водоотпорен Изолирани Електрични Жица Конектори, Crimp & Намали Задник Splice Терминал Конектори за Автомобилс

120 Компјутери Топлина се Смалуваат Задник Конектори, AWG12-10 Водоотпорен Изолирани Електрични Жица Конектори,

DEN 335.76

Неодамнешно

Това е достапна

✔Пакет се Вклучени : 120 парчиња Жолта crimp конектори.А.W.G : 12-10, Жица опсег : 4.0-6.0mm2. ✔Дебели Лесна Бакар Барел : Бакар барел овозможува зголемен прилив, и се грижи помалку напон капка, спречување на жици неуспеси и намалување на опрема за престој.Дебела барел обезбедува силна crimp секој пат - вашата жица никогаш нема да се лизга надвор од конекторот. ✔Широка Примена : Овие топлина се намали електрични конектори се идеални да се користи за Автомобилската, Морски/watercraft, Електроника индустрии и други Надворешни Апликации. ✔Лесно Idenfication : Колор-кодирани цевки со жица мерач AWG 12-10 влијаеше за лесно да препознаете вистинската големина.Мерка вашиот жица, и лесно да се избере вистинскиот конектор со гледање на жица мерач печат на полиолефин цевки. ✔Трајни и Водоотпорен морски Конектори : Водоотпорен dual-ѕидот Топлина се Смалуваат Цевка е Полиолефин надвор и топла топи во Внатрешноста да се обезбеди целосно да се обезбеди печат, жица корозија.Намалување на соодносот е 3 : 1 за да се обезбеди висока затегнувачка цврстина и отпорност на истегнување и механички оштетувања.Тоа е пламен-retardant, водоотпорен и може да се користи под земја. 120 Компјутери Топлина се Смалуваат Задник Конектори, AWG(12-10) Водоотпорен Задник Конектори Изолирани Електрични Жица Конектори, Crimp Конектори Задник Splice Терминал за Автомобилската Морски Брод Камион со Приколка Стерео (Жолта) Карактеристики : ● во Согласност со сите Релевантни Европски Стандарди, Намалување Сооднос : 3 : 1 ● отпорни на Топлина : -45 - 125℃; Намалување на температурата : 125 - 200 ℃ ● Топла-топи лепило обезбедува одлични водоотпорен сопственост и го спречува корозија ● Лесен за употреба и лесно да се топи, Тоа голема затворени жици и crimped тесни.Спецификација : Боја : Жолта AWG : 12-10 Max Струја : 48 Соодветен Жица Големина : 4.0-6.0mm2 Апликација : Идеален користи за Автомобилската, Морски/watercraft, Електроника индустрии и други Надворешни Апликации.Пакет се Вклучени : 120 Парчиња x Жолта Топлина се Смалуваат Задник Конектори за тоа Како да го користите: 1. Лента со Икони жица изолација и вметнете ја влакно бакар во splice барел. 2. Crimp Crimp барел со професионална crimper. 3. Топлина Топлина конекторот еднакво со rotaing тоа време греење. 4. Направено!Нека конектор излади и крај на врската.

Додатоци на производот

Hilitchi 100pcs 12-10 Мерач Задник Изолирани Splice Терминали Електрична Жица Crimp Конектори (Жолто / 12-10AWG) Неодамнешно
Hilitchi 100pcs 12-10 Мерач Задник Изолирани Splice Терминали Електрична Жица Crimp Конектори (Жолто / 12-10AWG)

Висок Квалитет На Задник Splice Терминали Конектор.Пакет Количина : 100 PCS, Тип : Задник Терминали Конектор.А.W

DEN 2064.00
Бакарна Жица Терминал, Splice Crimp Терминали 450Pcs Uninsulated Стандардни Големини Калај Позлата Лесно Операција Неодамнешно
Бакарна Жица Терминал, Splice Crimp Терминали 450Pcs Uninsulated Стандардни Големини Калај Позлата Лесно Операција

За Жица Врска : Овие задник конектори се лесни за да се поврзиш со жици и да се помогне во подобрувањето н

DEN 628.56
30PCS Лемење Печат Жица Конектори со haisstronica Топлина се Смалуваат Лемење Конектори Водоотпорен Жица Приклучоците Неодамнешно
753 270Pcs Wire Конектор Силна&Трајни со Добра Изработка 2.8/4.8/6.3 мм Неодамнешно
753 270Pcs Wire Конектор Силна&Трајни со Добра Изработка 2.8/4.8/6.3 мм

Оваа wire конектор има целосна спецификација и е погоден за употреба во неколку сценарија.Терминалот пом�

DEN 1168.80
MANHONG Градина Црево Конектор за Додатоци 19 22 28mm за да 6.35 10 12.7 15 16mm Внатрешен Дијаметар 99.9% Неодамнешно
MANHONG Градина Црево Конектор за Додатоци 19 22 28mm за да 6.35 10 12.7 15 16mm Внатрешен Дијаметар 99.9%

Течењедоказ, корозијаотпорни, и може да издржи екстремни временски услови, што може да се направи безбе�

DEN 1447.20
uxcell A. W. G 18 Crimp Терминали Не-Изолирани Жица Ferrule со 1000 Парче со 10 mm x 1.7 мм Неодамнешно
uxcell A. W. G 18 Crimp Терминали Не-Изолирани Жица Ferrule со 1000 Парче со 10 mm x 1.7 мм

Име на производ : НеИзолирани Жица Ferrules;Модел : EN1010 Одговара Кабел Големина : 1.0mm2(A W G 18);Fit Crimper : KT05 WF 1.0 Уста

DEN 359.76
Автомобил Конектор за Полнач Жици од Бакар Терминал калај 4.8 Серија Терминал DJ615B-4.8A100PCM Неодамнешно
Автомобил Конектор за Полнач Жици од Бакар Терминал калај 4.8 Серија Терминал DJ615B-4.8A100PCM

ВЕТУВАЊЕ Ние се даде приоритет на нашите задоволството на клиентите; За било која причина не сте целосн

DEN 2102.40
uxcell Топлина се Смалуваат Жица Конектори Жица Crimp Конектори Розова за 22-16 AWG 5Pcs Неодамнешно
uxcell Топлина се Смалуваат Жица Конектори Жица Crimp Конектори Розова за 22-16 AWG 5Pcs

Модел : BHT1.25 ; Боја : Розова; Одговара Кабел Големина : 2216 AWG.Колоркодирани цевки со жица мерач отпечаток, г�

DEN 155.76
Морис 12787 Најлон Близнак Изолирани Ferrule Стандард Din 14 AWG Жица Опсег, .394-Инчен Pin Должина, Сина, Неодамнешно
Морис 12787 Најлон Близнак Изолирани Ferrule Стандард Din 14 AWG Жица Опсег, .394-Инчен Pin Должина, Сина,

Најлон Близнак Изолирани Ferrules 2 Жица Дин Стандард Нашите Најлон Близнак Изолирани Ferrules 2 Жица се соврше

DEN 459.12
Kuject 270PCS Топлина се Смалуваат Задник Конектори 10-26 AWG, и 400PCS Лемење Печат Жица Конектори 26-8 AWG Неодамнешно
Kuject 270PCS Топлина се Смалуваат Задник Конектори 10-26 AWG, и 400PCS Лемење Печат Жица Конектори 26-8 AWG

【Бесшевни Цевки Дизајн】Наредени со полиолефин лепило лепак, така што кога crimped на жица завршува и се за

DEN 564.00
20 Компјутери XH Штекер 1 * 8P2.5mm Криви Игла Температура Отпорни Жица-на-Табла/Жица-да-Wire Конектор Криви Неодамнешно
20 Компјутери XH Штекер 1 * 8P2.5mm Криви Игла Температура Отпорни Жица-на-Табла/Жица-да-Wire Конектор Криви

20 Компјутери XH штекер 1*8 P2.5mm криви игла температура отпорни жицанатабла / жицадаwire конектор криви игла P=

DEN 1802.40
X-DREE 50 Компјутери 10mm2 Crimp Кабелот Жица Крајот Терминал Изолирани Bootlace Ferrule Конектор Зелена(50 Неодамнешно
X-DREE 50 Компјутери 10mm2 Crimp Кабелот Жица Крајот Терминал Изолирани Bootlace Ferrule Конектор Зелена(50

Име На Производ : Bootlace Ferrule Конектор;Материјал : Пластични, Метални.Одговара на Кабел : 10mm2 (7 AWG);Диригент Pin

DEN 876.00
X-DREE 18AWG Кабел E1008 Црна, Сина Ракав Пред Insulate Ferrules Жица Конектори 380Pcs(18AWG Кабел E1008 Манга Неодамнешно
X-DREE 18AWG Кабел E1008 Црна, Сина Ракав Пред Insulate Ferrules Жица Конектори 380Pcs(18AWG Кабел E1008 Манга

Име На Производ : Insulate Ferrule;Модел : E1008;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластика, Метал;Боја : Сребро На Ѕвоне�

DEN 224.40
Heyiarbeit Пред Изолирани Круг Цевка Црвено Бакар Crimp Терминали VE6012 Жица Конектори за DIY Електрични Wirings Неодамнешно
Heyiarbeit Пред Изолирани Круг Цевка Црвено Бакар Crimp Терминали VE6012 Жица Конектори за DIY Електрични Wirings

【Параметар】 Погоден Жица со Дијаметар : AWG10 / 6mm2; Вкупна Должина : 20mm / 0.79"; Должина на Контакт : 12mm / 0.47"; Тер

DEN 251.76
X-DREE 100 Компјутери Жица Crimp Конектор Терминал Изолирани Ferrule Црвено E2508 14AWG 2.5mm2(Терминал де Неодамнешно
X-DREE 100 Компјутери Жица Crimp Конектор Терминал Изолирани Ferrule Црвено E2508 14AWG 2.5mm2(Терминал де

Име На Производ : Изолирани Ferrule;Модел : E2508;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластични, Метални Позлатен Бак�

DEN 198.48
lanskou Излет Налепница Широка Примена Лаптоп Decal Мулти-Функција За Студент На Неодамнешно
lanskou Излет Налепница Широка Примена Лаптоп Decal Мулти-Функција За Студент На

На налепници дека со симпатична и пенливи карактеристики се лесно да се држи и да може да биде отстранет

DEN 2220.00
Морис Производи 12162 Паралелно Конектор, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина (Пакување од 100) Неодамнешно
Морис Производи 12162 Паралелно Конектор, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина (Пакување од 100)

Винил Изолирани Паралелно Конектори Винил Изолирани Паралелно Конектори за електрични splices.Винил Изол

DEN 354.72
Aexit 200 Парчиња Аудио и Видео Додатоци Кабелот Крајот Терминал Тубуларна Изолирани Ferrule Црвено Конектори Неодамнешно
Aexit 200 Парчиња Аудио и Видео Додатоци Кабелот Крајот Терминал Тубуларна Изолирани Ferrule Црвено Конектори

Име На Производ : Изолирани Ferrule;Модел : E7508;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластични, Метални Позлатен Бак�

DEN 1668.00
RONGXI Мулти-Цел Топлина се Смалуваат Задник Конектори - 800Pcs Лемење и Печат Комплет,Wire Кабел Splice Терминал Неодамнешно
RONGXI Мулти-Цел Топлина се Смалуваат Задник Конектори - 800Pcs Лемење и Печат Комплет,Wire Кабел Splice Терминал

Лесен и брз : заштеда на време, само треба топол воздух пиштол да ја завршите конекцијата, побрзо и полес�

DEN 1530.24
N / A Мултифункционален Кафе на Маса Зглоб, Хидраулични Бафер Lifter, Двојна Намена и Кревање Виткање Заграда, Неодамнешно
LiebeWH 100PCS PVC Изолација Ferrules Терминал Круг Цевка Изолирани Pin Крајот Терминали Бакар Crimp Конектор Неодамнешно
LiebeWH 100PCS PVC Изолација Ferrules Терминал Круг Цевка Изолирани Pin Крајот Терминали Бакар Crimp Конектор

ДОБРА СПРОВОДЛИВОСТ : круг цевка crimp терминал прифаќа одлични бакар и ПВЦ материјали, има добра спроводл

DEN 251.76
Затворена Крајот Терминал, Транспарентни Површина Количество Затворени Crimping Конектор Едно Парче Калапи Неодамнешно
XALXMAW 50Pcs Лост Жица Орев Компактен, Брз Компактен Жица Брза Конекција Терминал 28-12 AWG (Пакување од 50, Неодамнешно
XALXMAW 50Pcs Лост Жица Орев Компактен, Брз Компактен Жица Брза Конекција Терминал 28-12 AWG (Пакување од 50,

✔【ПРАКТИЧНИ】XALXMAW Лост Жица Орев Конектор,брз жици,може да се монтира во секунди за да се одземени кабл�

DEN 359.76