С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински Управувач (Сребро)

С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински

DEN 10079.76

Неодамнешно

Това е достапна

Текст : USB / Opticalx2 / Коаксијален.Специјален дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор;.XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512;.Динамички опсег : XLR 125d B РКА 120d B.♫ USB влез поддржува MQA декодирање.Оптички/Коаксијален : 1bit, 16 ~ 32bit.Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци;.На M500 овозможува ниско ниво на бучава густина и ниска дисторзија за максимална динамички опсег и обезбедува висока излезна вози способност.Вграден-во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија;.USB компатибилност : Windows 7 / 8 / 8. ♫ Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter. ♫ M500 користи врвни перформанси ES9038 PRO D/чип од ESS Технологија.Битна длабочина : USB 1bit, 16 ~ 32bit.5792 MHz Оптички / Коаксијален PCM 44. ♫ 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 се користи.1 ~ 768k Hz DSD 2.1 ~ 192k Hz DSD DSD64(Do P). 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат;.6 или Подоцна、Linux.Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64);.Користете калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот;.Земање мостри стапка : USB PCM 44.Топ перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија;.Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен;.Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач.Излез : РКА Слушалки Засилувач/ РКА /XLR.Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter;.Поддржува MQA декодирање;.Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница;.19 инчен LG TFT LCD дисплеј; JAS Hi-Res сертификација; Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач.Потрошувачка на енергија : 5 W.JAS Hi-Res сертификација;.Режим на моќ : .Headphone засилувач излезна моќност : 570m W(32Ω) 290m W(64Ω) 125m W(150Ω) 65m W(300Ω).19 инчен LG TFT LCD дисплеј;.Поддржува MQA декодирање; На врвот перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија; Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница; XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512; Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter; Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64); Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен; Посебно дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор; Употреба калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот; Вграден во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија; Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци; 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат; 2.

Додатоци на производот

Nobsound NS-20G 200W Мини Bluetooth 5.0 Моќност Засилувач 2.0 Канал Безжичен Приемник Hi-Fi DSP Стерео приклучок Неодамнешно
Nobsound NS-20G 200W Мини Bluetooth 5.0 Моќност Засилувач 2.0 Канал Безжичен Приемник Hi-Fi DSP Стерео приклучок

Мини Домот Големина, Но Моќни : ① NS20 G мини компактна големина одговара многу добро за дома и десктоп кор�

DEN 1343.76
SXYLTNX 16-150Ω Слушалка Засилувач HiFi Слушалки за Антена Bluetooth Компатибилен 5.0 Приемник Преносни 3.5 Неодамнешно
SXYLTNX 16-150Ω Слушалка Засилувач HiFi Слушалки за Антена Bluetooth Компатибилен 5.0 Приемник Преносни 3.5

Hi Fi Слушалки Засилувач, Тоа ги поддржува повеќето слушалки на висока отпорност 16150Ω, 3.5 мм ПОМОШЕН Влез и

DEN 8864.64
Skyeen МТ-602 Високи Перформанси Слушалки Засилувач 6J1 Dual-Цевка Транзистори Слушалки Засилувач на Пред-Засилувач Неодамнешно
JUSTCHENGLONG HiFi Bluetooth Аудио Дигитални Стерео Засилувач од Модул РАНЛИВИТЕ 5.0 TPA3116 за Модул 50W*2 Неодамнешно
JUSTCHENGLONG HiFi Bluetooth Аудио Дигитални Стерео Засилувач од Модул РАНЛИВИТЕ 5.0 TPA3116 за Модул 50W*2

Користејќи напредна технологија на производство, претставата е постабилна и работното време е долга...

DEN 2049.60
Pyle Bluetooth Мини Сино Серија Дома Аудио Засилувач - Компактен Десктоп систем за домашно Кино-Стерео Засилувач Неодамнешно Најдобра цена
Marantz AV8805A AV Пред-Засилувач - 13.2 Канал, Напредни 8K Upscaling, IMAX Подобрена, Auro-3D, Dolby Atmos Неодамнешно
Marantz AV8805A AV Пред-Засилувач - 13.2 Канал, Напредни 8K Upscaling, IMAX Подобрена, Auro-3D, Dolby Atmos

МОЌЕН 13.2 КАНАЛ на ПРЕДЗАСИЛУВАЧ Уживајте во крајната cinematic искуство и заостануваатбесплатни игри со пр

DEN 19176.00
CT14 Микро 4.2 Стерео Bluetooth Моќност Засилувач Одбор Модул 5VF 5W+5W Мини со Порт за Полнење Refitting Празен Неодамнешно
CT14 Микро 4.2 Стерео Bluetooth Моќност Засилувач Одбор Модул 5VF 5W+5W Мини со Порт за Полнење Refitting Празен

Reland Пеат 1 Опис : Овој производ е стерео Bluetooth засилувач модул.Bluetooth верзија е 4.2 2 Карактеристики : 1.Верзиј

DEN 81.84
NIZYH Аудио Засилувач Мини Вакуум Цевки Фоно Preamp за Грамофони Телефон/PC/MP3/ТВ Домашен Стерео Аудио Preamp Неодамнешно
NIZYH Аудио Засилувач Мини Вакуум Цевки Фоно Preamp за Грамофони Телефон/PC/MP3/ТВ Домашен Стерео Аудио Preamp

Цевка preamp исполнува повеќе Hi Fi потреби : MM фоно текст, ги претвора фоно сигнал за линија на ниво на сигнал

DEN 17039.28
10PCS TL082I TL082IDR Печ СОП-8 Оперативниот Засилувач Оригинални Увезени Вистински Производ Неодамнешно
10PCS TL082I TL082IDR Печ СОП-8 Оперативниот Засилувач Оригинални Увезени Вистински Производ

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

DEN 427.20
JUSTCHENGLONG TPA3116 Стерео 2.1 HiFi Subwoofer Дигитален Засилувач од Модул Аудио Dual Channel Играч 50W+50W+100W Неодамнешно
JUSTCHENGLONG TPA3116 Стерео 2.1 HiFi Subwoofer Дигитален Засилувач од Модул Аудио Dual Channel Играч 50W+50W+100W

Користејќи напредна технологија на производство, претставата е постабилна и работното време е долга 1.П

DEN 1245.60
Harilla Treble Филтер Одбор за Ниски Фреквенции 2 Начин Автомобил Аудио Засилувач Неодамнешно
Harilla Treble Филтер Одбор за Ниски Фреквенции 2 Начин Автомобил Аудио Засилувач

Treble и Бас 2 начин Фреквенција Divider.Спроведување на целокупната дебагирање, без заварување, со користење �

DEN 215.76
Л Аудио коса црта Серија 300/4 - Засилувач - 4-канален Неодамнешно
Л Аудио коса црта Серија 300/4 - Засилувач - 4-канален

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 17744.64
Comimark 5Pcs PAM8302 2.5 W Класа D Единечен Канал Аудио Засилувач Одбор Amp Модул Неодамнешно
Comimark 5Pcs PAM8302 2.5 W Класа D Единечен Канал Аудио Засилувач Одбор Amp Модул

Оваа супер мала моно засилувач е во можност да испорача до 2.5 Watts во 48 ohm отпорност јазик.Во внатрешноста �

DEN 215.76
(5PCS) INA333AIDGKT IC OPAMP INSTR Р-Р 150KHZ 8MSOP 333 INA333 Неодамнешно
(5PCS) INA333AIDGKT IC OPAMP INSTR Р-Р 150KHZ 8MSOP 333 INA333

Дел NO : INA333 AIDGKT.Пакет : 8MSOP.Опис : IC OPAMP INSTR РР 150 KHZ 8 MSOP.Дел NO : INA333 AIDGKTPackage : 8MSOPDescription : IC OPAMP INSTR РР 150 KHZ 8 MSOPSupplier :

DEN 600.00
xDuoo Додаток XQ-10 Преносни Слушалки Засилувач Црна Сребро. Неодамнешно
xDuoo Додаток XQ-10 Преносни Слушалки Засилувач Црна Сребро.

x Duoo Додаток XQ10 Преносни Слушалки Засилувач Малку телото, Големо срце! Голема моќ, висок квалитет на звук

DEN 970.32
MagiDeal 2.1 Канал Bluetooth 5.0 Subwoofer Засилувач Одбор 50WX2 +100W Моќ Аудио Неодамнешно
MagiDeal 2.1 Канал Bluetooth 5.0 Subwoofer Засилувач Одбор 50WX2 +100W Моќ Аудио

Bluetooth компатибилен аудио засилувач од модул 2.0 dualканал stereo output (стерео излез, максимална излезна моќност

DEN 848.16
Nobsound Мини Bluetooth 5.0 Моќност Засилувач, Стерео Hi-Fi Дигитална Amp 2.0 Канал 50W×2 со ПОМОШЕН/USB/Bluetooth Неодамнешно
Nobsound Мини Bluetooth 5.0 Моќност Засилувач, Стерео Hi-Fi Дигитална Amp 2.0 Канал 50W×2 со ПОМОШЕН/USB/Bluetooth

Ова е Nobsound е нова сила засилувач во 2021 Врз основа на нашите претходно производ, ние подобрување на негов�

DEN 815.76
ButtKicker Gamer2 Playseat Издание Неодамнешно
ButtKicker Gamer2 Playseat Издание

Лесно Прикачување на Butt Kicker Gamer2 да Playseat стил тркачки седишта.Ги вклучува сите неопходни монтажа хардвер

DEN 10776.00
Rockville АТОМ 8W 8 Канал 3500 Вати Морски/Брод Засилувач Пакет со Rockville RWK42 4 Мерач 4 Чан Автомобил Неодамнешно
Rockville АТОМ 8W 8 Канал 3500 Вати Морски/Брод Засилувач Пакет со Rockville RWK42 4 Мерач 4 Чан Автомобил

Карактеристики на АТОМ 8 W : Dyno Заверена RMS Моќност Рејтинг : RMS Излезна во 4 Ohms : 70 W x 8 Канали 17 18 Мерач Сина Д

DEN 5950.80
Pyle PDA6BU Засилувач Приемник Стерео, Bluetooth, AM/FM Радио, USB Флеш Читателот, Помошен текст LCD Дисплеј, Неодамнешно
Pyle PDA6BU Засилувач Приемник Стерео, Bluetooth, AM/FM Радио, USB Флеш Читателот, Помошен текст LCD Дисплеј,

ПАКЕТ ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 Pyle PDA6 BU Bluetooth Домашна Стерео Засилувач Приемник Единица 2 Двојна Електроника Ц

DEN 324.00
Засилувач Одбор, HIFI Preamp NE5532 Пред-засилувач на Ѕвонење Одбор Колекции AC 12V ОП-AMP HIFI Засилувач(DIY Неодамнешно
Засилувач Одбор, HIFI Preamp NE5532 Пред-засилувач на Ѕвонење Одбор Колекции AC 12V ОП-AMP HIFI Засилувач(DIY

Содржи 10 пати на ѕвонење одбор preamp, и treble, алто, бас, контрола на јачина на звук.Со op amp IC пакет приклучок, ф

DEN 470.16
PHA-4800 2U Дигитален Звук 4 Канал Аудио Засилувач Моќ Професионални amplificador за PHA Јавно обраќање Систем Неодамнешно
PHA-4800 2U Дигитален Звук 4 Канал Аудио Засилувач Моќ Професионални amplificador за PHA Јавно обраќање Систем

100 VOUT 1 k Hz 1% THD : 100 V 4*800 W.Фреквенција : 20 Hz20 KHz(+ / 2d B).Вкупно Хармонично Нарушување (20 Hz–3 k Hz, 3 d B подолу клип, и�

DEN 869.28
Pyle WiFi Стерео Засилувач Приемник Професионален систем за домашно Кино, Аудио Систем Безжична Bluetooth Конективност Неодамнешно