DollaTek 300Pcs (2V ~ 39V) 30 Вредности 1/2W 0.5 W Zener Диоди Поставите Мешано Асортиман КОМПЛЕТ

DollaTek 300Pcs (2V ~ 39V) 30 Вредности 1/2W 0.5 W Zener Диоди Поставите Мешано Асортиман КОМПЛЕТ

DEN 167.76

Неодамнешно

Това е достапна

30 Вредност Zener Диоди Асортиман Kit (Секоја 10 Pcs).Овој моќен и корисна алатка пакет содржи повеќе од 30 применува вредности со 10 zener диоди на секој тип.На assortments содржи следниве напон : 2 V V 2.2 2.4 V 2.7 V 3 V 3.3 V 3.6 V 3.9 V 4.3 V 4.7 V 5.1 V 5.6 V 6.2 V 6.8 V 7.5 V 8.2 V 9.1 V 10 V 11 V 12 V 13 V 15 V 16 V 18 V 20 V 22 V 24 V 27 V 30 V 39 VPackage се Вклучени : 300 Pcs x (2 V -39 V) 30 Вредности 1/2 W 0.5 W Zener Диоди Избрани за полнење Асортиман во Собата.

Додатоци на производот

(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SMD Zener Диоди 0.5 W 11V ZMM11V ZMM11 ЛЛ-34 (SOD-80 MiniMELF / 1206) 0.5 Неодамнешно
(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SMD Zener Диоди 0.5 W 11V ZMM11V ZMM11 ЛЛ-34 (SOD-80 MiniMELF / 1206) 0.5

ZMM 11 V SOD80 (НЕ213 AC) 500m W 11 V LeadFree / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Површината Планината SMT

DEN 191.76
ASHQAMX 50Pcs 1W Zener Диоди ЛЛ-41 ZM47 16Types 3.3 V-13V (Боја : ZM4740A) Неодамнешно
ASHQAMX 50Pcs 1W Zener Диоди ЛЛ-41 ZM47 16Types 3.3 V-13V (Боја : ZM4740A)

Тип : Zener Диоди.Енкапсулација : LL41 Број на модел : ZM47 Моќност : 1 W.Напон : 3.3 V13 V.Тип : Zener Diode Encapsulation : LL41 Model бро

DEN 443.76
NTE Електроника NTE5227A Zener Диоди, DO4 Студ Планината Пакет, Анодна Случај, 5% Толеранција, 10W, 160V Неодамнешно
NTE Електроника NTE5227A Zener Диоди, DO4 Студ Планината Пакет, Анодна Случај, 5% Толеранција, 10W, 160V

Тип На Производ : Електронска Компонента.Објектот Пакет Димензија : 1.524 cm L X2.54 cm W X12.7 см Х Точка Пакет Коли

DEN 368.64
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 2.4 V 200MW SOD323, (Пакување од 10000) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 2.4 V 200MW SOD323, (Пакување од 10000)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 2.4 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 200 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 100 Ohms.Тековната Обратна Исте�

DEN 753.60
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 39V 1.25 W DO214AC, (Пакување од 6000) (BZG03B39-HM3-18) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 39V 1.25 W DO214AC, (Пакување од 6000) (BZG03B39-HM3-18)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 39 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 1.25 W Отпорност (Max) (Zzt) : 40 Ohms.Тековната Обратна Истеку

DEN 487.20
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Zener 30V 800Mw Do219Ab (Пакување од 50000) (BZD27B30P-E3-18) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Zener 30V 800Mw Do219Ab (Пакување од 50000) (BZD27B30P-E3-18)

Zener Диоди 30 V 800 m W Surface Mount НЕ219 AB (SMF)Спецификација за Производ : Категорија : Дискретни полупроводнички за

DEN 1166.40
НА PHLX MMSZ5236BT1G MMSZ5236BT1 Серија 500 mW 10 mA 7.5 V SMT Zener Напонски Регулатор - SOD-123 - 3000 item(s) Неодамнешно
НА PHLX MMSZ5236BT1G MMSZ5236BT1 Серија 500 mW 10 mA 7.5 V SMT Zener Напонски Регулатор - SOD-123 - 3000 item(s)

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 7.5 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 3 µA.MMSZ5236 BT1 Серија 500 m W 10 m

DEN 5900.64
Aexit 55Pcs 1N5239 Диоди 9.1 V 1/2W Стакло Запечатени Случај axia-l Води Schottky Диоди Zener Диоди Неодамнешно
Aexit 55Pcs 1N5239 Диоди 9.1 V 1/2W Стакло Запечатени Случај axia-l Води Schottky Диоди Zener Диоди

Име на производ : Zener Диоди;Модел : 1 N5239 Пакет Тип : НЕ35,Очила;Оценка Напон : 9.1 V Max.Отпорност : 5 Ω;Материјал :

DEN 1197.60
ФЕРЧАЈЛД (НА PHLX) MM3Z5V1C MM3Z5V1C Серија 5.1 V 200 mW Површината Планината Zener Диоди - SOD-323F - 3000 Неодамнешно
ФЕРЧАЈЛД (НА PHLX) MM3Z5V1C MM3Z5V1C Серија 5.1 V 200 mW Површината Планината Zener Диоди - SOD-323F - 3000

Power Dissipation LimitMax : 200 m W.Working VoltageОколија : 5.1 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 1 Против Reverse Current Max : 1.8 µA.MM3 Z5 V1 C Серија 5.

DEN 5549.76
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 120V 1.25 W DO214AC, (Пакување од 6000) (BZG03B120-HM3-08) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 120V 1.25 W DO214AC, (Пакување од 6000) (BZG03B120-HM3-08)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 120 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 1.25 W Отпорност (Max) (Zzt) : 250 Ohms.Тековната Обратна Истек

DEN 777.60
(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon BZX55C13 (1N5243B) Zener Диоди 0.5 W 13V НЕ-35 (НЕ-204AH) Axial Диоди 0.5 Неодамнешно
(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon BZX55C13 (1N5243B) Zener Диоди 0.5 W 13V НЕ-35 (НЕ-204AH) Axial Диоди 0.5

BZX55 C13 V (IN5243 B) 500m W 13 V LeadFree / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Многу Остри Обратна Карак�

DEN 119.76
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 11V 200MW SOD323, (Пакување од 15000) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 11V 200MW SOD323, (Пакување од 15000)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 11 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 200 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 30 Ohms.Тековната Обратна Истек�

DEN 2172.00
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 5.6 V 800MW DO219AB, (Пакување од 50000) (BZD27B5V6P-HE3-18) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 5.6 V 800MW DO219AB, (Пакување од 50000) (BZD27B5V6P-HE3-18)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 5.6 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 4 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

DEN 336.00
Rohm Phlx ДИОДИ ZENER 3.9 V 1W PMDU, (Пакување од 3000) Неодамнешно
Rohm Phlx ДИОДИ ZENER 3.9 V 1W PMDU, (Пакување од 3000)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 3.9 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 1 W Тековната Обратна Истекување @ Vr : 40 На @ 1 V...

DEN 909.60
Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 39V 500MW DO35, (Пакување од 477) Неодамнешно
Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 39V 500MW DO35, (Пакување од 477)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 39 V Толеранција : ±10%.Моќ Max : 500 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 170 Ohms.Тековната Обратна Исте�

DEN 1293.60
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 9.1 V 500MW SOD80, (Пакување од 2500) Неодамнешно
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба ДИОДИ ZENER 9.1 V 500MW SOD80, (Пакување од 2500)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 9.1 V Толеранција : .Моќ Max : 500 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 8 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

DEN 7460.64
ДИОДИ MMBZ5258B-7-F MMBZ5258B 36 V 350 mW 10 mA Површината Планината Zener Диоди - SOT-23 - 3000 item(s) Неодамнешно
ДИОДИ MMBZ5258B-7-F MMBZ5258B 36 V 350 mW 10 mA Површината Планината Zener Диоди - SOT-23 - 3000 item(s)

Power Dissipation LimitMax : 350 m W.Working VoltageОколија : 36 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 0.1 µA.MMBZ5258 B 36 V 350 m W 10 m A Пов

DEN 4073.52
NTE Електроника NTE5114A Zener Диоди, Axial на Чело, 5% Толеранција, 5W, 4.3 V Неодамнешно
NTE Електроника NTE5114A Zener Диоди, Axial на Чело, 5% Толеранција, 5W, 4.3 V

Тип На Производ : Електронска Компонента.Објектот Пакет Димензија : 6.25 " L X3.7 " W X0.1 " H Точка Пакет Количина

DEN 103.20
Диоди силикон 2S411A СССР 30 компјутери Неодамнешно
Диоди силикон 2S411A СССР 30 компјутери

Диоди силикон 2 S411 A СССР 30 компјутери.Постојат повеќе од 25 000 предмети во нашите акции.Целосната огласи м

DEN 348.00
(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SMD Zener Диоди 0.5 W 36V ZMM36V ZMM36 ЛЛ-34 (SOD-80 MiniMELF / 1206) 0.5 Неодамнешно
(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SMD Zener Диоди 0.5 W 36V ZMM36V ZMM36 ЛЛ-34 (SOD-80 MiniMELF / 1206) 0.5

ZMM 36 V SOD80 (НЕ213 AC) 500m W 36 V LeadFree / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Површината Планината SMT

DEN 239.76
ФЕРЧАЈЛД (НА PHLX) 1N5235BTR 1N5235 Серија 500 mW 6.8 V 200 mA Преку Дупка Zener Диоди - DO-35 - 5000 item(s) Неодамнешно
ФЕРЧАЈЛД (НА PHLX) 1N5235BTR 1N5235 Серија 500 mW 6.8 V 200 mA Преку Дупка Zener Диоди - DO-35 - 5000 item(s)

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 6.8 V Forward Current : 200 m A.Forward Voltage : 1.2 V Reverse Current Max : 3 µA 1 N5235 Серија 500 m W 6.8 V 20

DEN 4697.52
НА PHLX MMSZ4708T1G MMSZ4708T1G Серија 500 mW 22 V 10 mA Zener Напонски Регулатор - SOD-123 - 3000 item(s) Неодамнешно
НА PHLX MMSZ4708T1G MMSZ4708T1G Серија 500 mW 22 V 10 mA Zener Напонски Регулатор - SOD-123 - 3000 item(s)

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 22 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 900 m V.Reverse Current Max : 10 n A.MMSZ4708 T1 G Серија 500 m W 2

DEN 6125.28