Greenpro Џуџе Pennywort Јапонија Ткиво Култура | Hydrocotyle Tripartita Јапонија Слатководни Живеат Аквариум Растенијата

Greenpro Џуџе Pennywort Јапонија Ткиво Култура | Hydrocotyle Tripartita Јапонија Слатководни Живеат Аквариум

DEN 311.76

Неодамнешно

Това е достапна

ЖИВЕАТ АКВАРИУМ РАСТИТЕЛНИ IN VITRO : Hydrocotyle Tripartita "Јапонија" Greenpro производител тим користење lastest култура технологии за да се произведе единствена и премиум квалитет водни растенија што ги прави совршени за било водни миленичиња ракчиња, betta риба, crayfish, желка и терариум така натаму.ПРОДОЛЖЕН рок на траење : Со нашите sterlie гел кој може да се одржи за свежина до една недела во една чаша пред садење со соодветни услови.ТКИВО КУЛТУРА : исто така познат како витро растенија.Со висок квалитет технологијата објекти и lastest ткиво култура лабораторија, ТЦ чаша од Greenpro расте со стерилни процес со специјален гел за да се осигура да бидат ослободени од алги, болести, штетници и полжав.СЕЛЕКТИВНА КВАЛИТЕТ : Со нашето искуство, секој растенија од Greenpro ќе бидат професионално прегледано, спакувани и организираниот со соодветни кутии за сите временски услови за да бидете сигурни дека ќе го задржи свежината и healthiness на нашите клиенти раце.ИСПЛАКНЕТЕ!СЕЧЕ!РАСТЕНИЈАТА! : ИСПЛАКНЕТЕ ги со вода и измијте од било гел.Се СЕЧЕ, се поделат во мали порции.РАСТЕНИЈАТА, подготвени да расте врз супстрат, driftwood, рок и слично. - Ќе добиете ткиво култура аквариум растенијата - Купот големина 2" - Фото не се вистински погон ќе го добиете, но тие се некои примерок на нашата берза.- Растенија конвертирање на јаглерод диоксид во кислород и ги апсорбира хранливи материи од водата што се добиени од риба отпад.- Вашиот растенија се 100% задоволство да се гарантира.Како да се работи со ТЦ растенија. 1. Отстрани растенијата од пакување. 2. Исплакнете ги и измијте гелот под чиста вода. 3. Подели мал дел од сето тоа. 4. Растенијата директно на вашиот супстрат.Можете да ги користите, пинцети да се направи процесот полесно, како што се мали и деликатни растенија.За оние од вас кои никогаш не се обидел ТЦ растенија од Greenpro, тука се и некои работи би сакал да кажам Ткиво Култура растенија не се како другите.Тие се одгледуваат во високата технологија лабораторија во стерилни процес кој е слободен од болести, алги, полжави и други штетници.Тие се адаптираат добро се разликуваат во аквариум услови што значи дека за разлика од другите, ТЦ растение е подобро да се прилагодат на новиот расте средина.Вие ќе добиете многу растенија во чаша.Секоја чаша може да биде поделен на неколку делови.Превозот и складирањето предност, како што тие доаѓаат со стерилни куп, овие првенство може да се чува недели, со соодветни услови пред да треба да се користи. (сепак колку побрзо толку подобро) ве Молиме слободно да ни испратите порака, ние сме среќни да одговориме на сите прашања во врска со нашите производи или акваскејпингот.

Додатоци на производот

Марко Риба Тенкови 2 Банана Растенија (Nymphoides Aquatica) Живеат Аквариум Растенија - Купи 2 Добијат 1 Неодамнешно
Марко Риба Тенкови 2 Банана Растенија (Nymphoides Aquatica) Живеат Аквариум Растенија - Купи 2 Добијат 1

ЖИВЕАТ АКВАРИУМ РАСТЕНИЈАТА 2 Убава Банана Растенија Nymphoides Aquatica 13 инчи 14 лисја.ЖИВЕАТ ПРИСТИГНУВАЊЕ ГА�

DEN 204.00
Вкоренети Во Живо Аквариум Растенијата Пакет - 6 Лесно Видови | Полжав Слободни Загарантирана Неодамнешно Најдобра цена
Вкоренети Во Живо Аквариум Растенијата Пакет - 6 Лесно Видови | Полжав Слободни Загарантирана

ВАЖНО : ве Молиме забележете дека во време на екстремни временски услови, живи растенија ќе страдаат пор

DEN 767.76
Planterest - Cryptocoryne Tropica Potted Живеат Аквариум Растенијата Украси BUY2GET1FREE Неодамнешно
Planterest - Cryptocoryne Tropica Potted Живеат Аквариум Растенијата Украси BUY2GET1FREE

ЖИВЕАТ АКВАРИУМ РАСТЕНИЈАТА 1 Potted на Cryptocoryne Tropica.ГОЛЕМИНА 2"+ должина (Малку поинаква, Може да се разлику�

DEN 191.76
Rotala Сп Зелена + Бесплатно Види Опис, Midground, Позадина, Живеат Аквариум Растенија Неодамнешно
Rotala Сп Зелена + Бесплатно Види Опис, Midground, Позадина, Живеат Аквариум Растенија

Превозот 23 дена приоритет пошта, Тоа ќе биде преполна w / повеќе слоеви на изолација за да се заштитат од

DEN 191.52
Anubias Barteri Пеперутка | Лесно слаба Светлина Аквариум и Терариум Растенијата Неодамнешно
Anubias Barteri Пеперутка | Лесно слаба Светлина Аквариум и Терариум Растенијата

Лесно живеат аквариум растенијата specie за било слатководни аквариум.Се создаде природен хабитат во ваши

DEN 383.76